Uwaga – cyberoszustwa w serwisie OLX! Nie daj się nabrać!

Uwaga – cyberoszustwa w serwisie OLX! Nie daj się nabrać!

1 Września 2021

Próby wyłudzenia pieniędzy w internecie to niestety smutna rzeczywistość. Cyberoszuści wymyślają coraz to nowsze metody, które pozwolą pozbawić środków użytkowników platform e-commerce. Tym razem, po raz kolejny musimy interweniować – doszły do nas informacje, że wyłudzacze postanowili do swoich celów wykorzystać fałszywą stronę InPost.

W trosce o wszystkich naszych klientów musimy działać i ostrzegać, póki nie jest za późno! Otrzymaliśmy wiele sygnałów od użytkowników sprzedających na portalu OLX, że oszuści podszywają się pod naszą firmę tworząc fałszywą stronę internetową.

W jaki sposób dochodzi do wyłudzenia? Oszuści, którzy udają klientów, kontaktują się z użytkownikami OLX zapewniając, że sami zorganizują dostawę zakupionego przedmiotu za pośrednictwem InPost. Sprzedający po wejściu w specjalny link, który kieruje na fałszywą stronę InPost, ma po podaniu swoich danych i zalogowania do banku odebrać wpłatę za zakupiony przedmiot. Realnie, wejście w link i wypełnienie formularza prowadzi do wyłudzenia danych i przejęcia środków osoby sprzedającej.

Zapewniamy, że nie wysyłamy wiadomości tego typu i nigdy nie kierujemy użytkowników poza standardowe sposoby płatności. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności!

  • Jak nie paść ofiarą cyberoszustów?

Radzimy korzystać ze sprawdzonych form wysyłki przedmiotu (np. Przesyłek OLX do Paczkomatu InPost) lub zorganizowanie wysyłki sprzedanego przedmiotu na własną rękę – np. korzystając z aplikacji InPost Mobile i wysyłając paczkę bez etykiety lub korzystając z nadania przesyłki za pośrednictwem naszej strony inpost.pl/SzybkieNadania/

Bądźcie uważni w sieci! Więcej informacji na temat bezpieczeństwa w internecie znajdziecie na naszej stronie: https://inpost.pl/bezpieczenstwo ​​​​​​​