W InPost nieustannie stawiamy na zrównoważony rozwój!
2 lutego 2024
Nasza energia pochodzi teraz z wiatru i słońca!
W InPost nieustannie stawiamy na zrównoważony rozwój i realizację naszych celów zgodnych ze Strategią ESG i Strategią Dekarbonizacji, dlatego zakupiliśmy Gwarancje Pochodzenia Energii dla urządzeń Paczkomat, tym samym przyczyniając się do jej zazielenienia.
W 2023 roku zakupiliśmy aż 7 700 MWh energii odnawialnej, co stanowiło około 44% naszego całkowitego zużycia energii w maszynach Paczkomat. Dzięki temu, zdołaliśmy zredukować emisje CO2 o około 6 607 ton!
A w 2024 roku idziemy o krok dalej, zapewniając sobie już teraz 16 060 MWh zielonej energii, czyli 2x więcej niż w 2023, co przyczyni się do redukcji emisji CO2 o około 13 780 ton.
To znaczące kroki w naszej misji tworzenia zrównoważonej przyszłości i bycia NET-ZERO do 2040 roku.