W InPost #PomagamyPomagać

W InPost #PomagamyPomagać

4 Maja 2020

 

W obliczu pandemii koronawirusa ponad wszystko stawiamy na bezpieczeństwo i zdrowie – zarówno członków naszej załogi, jak i tych, którzy teraz najbardziej o nie walczą –  pracowników służby zdrowia. Doceniamy to, co dla nas robią, dlatego czuliśmy się zobowiązani, aby zaangażować się w szereg inicjatyw, poprawiających bezpieczeństwo i komfort pracy medyków. Zdajemy sobie również sprawę jak ważny jest rozwój i prawidłowe funkcjonowanie dzieci i młodzieży, dlatego naszym wsparciem objęliśmy także inicjatywy niosące pomoc najmłodszym.

 

Przekazaliśmy 109 tysięcy maseczek 18 szpitalom w Polsce

Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji, w której znaleźli się pracownicy służby zdrowia w wielu szpitalach na terenie Polski. Brak odpowiedniego wyposażenia, a nawet środków ochrony osobistej to poważny i niestety często spotykany problem. Nie mogliśmy przejść obojętnie wobec apelów, pojawiających się w mediach, dlatego w marcu pomogliśmy 18 szpitalom w całej Polsce, przekazując na ich ręce łącznie 109 tys. maseczek ochronnych. Pomocą objęliśmy najbardziej potrzebujące szpitale w: Krakowie, Łodzi, Nowej Soli, Kielcach, Bolesławcu, Wołominie, Brzesku, Elblągu, Stargardzie, Szczecinie, Płocku, Bydgoszczy, Olsztynie, Gdańsku, Sanoku, Łomży, Wałbrzychu, Gliwicach.

 

Wspólnie z Lotte Wedel dostarczyliśmy przesyłki ze słodyczami do ponad 465 szpitali

W ramach podziękowania medykom, wspólnie z firmą Lotte Wedel, dostarczyliśmy paczki ze słodyczami do ponad 465 szpitali zakaźnych w całej Polsce. Tym skromnym gestem chcieliśmy sprawić odrobinę słodkiej przyjemności tym, którzy są na pierwszym froncie walki o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. 

 

Wsparciem logistycznym otoczyliśmy akcję #DrukarzeDlaSzpitali

Z dumą wspieramy również oddolne inicjatywy, w których jednoczą się zaangażowani ludzie o wielkich sercach, poświęcający swój prywatny czas i zasoby, aby nieść pomoc medykom. Wsparciem logistycznym otoczyliśmy akcję #DrukarzeDlaSzpitali, zrzeszającą wolontariuszy, drukujących na własnym sprzęcie środki ochrony osobistej (głównie w postaci przyłbic). Wydrukowane elementy, w pełni zdatne do użytku, trafiają do najbardziej potrzebujących szpitali. Mocno kibicujemy tej szlachetnej inicjatywie!

 

Walczymy z wykluczeniem cyfrowym, wspierając akcję #DajżeKompa

W czasie pandemii najważniejsza jest pomoc najsłabszym, dlatego bez wahania włączyliśmy się w akcję #DajżeKompa, oferując nasze wsparcie logistyczne.

#DajżeKompa to inicjatywa krakowskich firm, wspierana przez Urząd Miasta Krakowa i Fundację Poland Business Run, w której każdy może przekazać potrzebującym dzieciom swój nieużywany sprzęt komputerowy. W obecnej sytuacji szkoły realizują zajęcia w formie on-line. Wbrew pozorom, nie wszystkie dzieci mają jednak dostęp do komputerów. Projekt #DajżeKompa odpowiada na ten problem, walcząc z wykluczeniem cyfrowym. Z przyjemnością wspieramy tę inicjatywę, dostarczając komputery do tych, którzy potrzebują ich najbardziej.

Każdy, kto posiada niepotrzebny komputer lub tablet, może przekazać go tym, którzy choć bardzo go potrzebują, to nie mają do niego dostępu. Jak to zrobić?

  1. Zgłoś chęć udziału w akcji: https://www.dajzekompa.pl/

  2. Przygotuj sprzęt, który chcesz przekazać i nadaj paczkę przez Paczkomat.

  3. Sprzęt zostanie zdezynfekowany, przygotowany do potrzeb zadań on-line i dostarczony do osób, które go potrzebują. Co ważne – zostanie on u nich na zawsze!

 

Wspieramy dostawy przenośnych respiratorów do szpitali

Nasze wsparcie logistyczne otrzymała również inicjatywa ambitnych polskich inżynierów – w ramach koncepcji VentilAid opracowali oni projekt respiratora, który można wydrukować na drukarce 3D. Projekt wykorzystuje tanie i powszechnie dostępne komponenty, a co najważniejsze, może uratować życie tysiącom ludzi w miejscach, gdzie dostęp do tych urządzeń jest utrudniony. Prace nad prototypem II są na ukończeniu. Cieszymy się, że możemy wspierać tę wyjątkową inicjatywę, realizując dostawy elementów i prototypów przenośnych respiratorów do najbardziej potrzebujących szpitali w okresie kwiecień-czerwiec 2020.

 

InPost & Fundacja Akuratna – pomoc w dostarczaniu maseczek

Wsparciem logistycznym objęliśmy również inicjatywę #poMOCnaMaseczka, organizowaną przez Fundację Akuratna. Jej celem jest zebranie środków, które zostaną w 100% przekazane na zakup przenośnych respiratorów dla Powiatowego Szpitala w Myślenicach oraz Dziecięcego Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Koszt maseczki to kwota od 10 złotych. Zasady udziału są proste: wystarczy kupić maseczkę-cegiełkę, którą dostarczamy bezpłatnie do Paczkomatu. Taki zakup to równocześnie wsparcie w zakupie sprzętu ratującego życie. Jako InPost wsparliśmy inicjatywę, zapewniając bezpieczne przesyłki do Paczkomatów dla każdego, kto zakupi „pomocną maseczkę” przez cały okres trwania akcji.

 

Wspólnie z Fundacją PolskieDzieci.org dostarczamy zdrowe posiłki do dzieci w trudnej sytuacji ekonomicznej

Propagowanie zdrowego stylu życia i racjonalnego żywienia to temat szczególnie nam bliski i chętnie promowany wewnątrz naszej organizacji. Tym bardziej ochoczo zaangażowaliśmy się w inicjatywę Fundacji PolskieDzieci.org, której celem jest dostarczanie paczek ze zdrowymi przekąskami do dzieci, których sytuacja ekonomiczna jest wyjątkowo trudna.

Dzięki naszemu wsparciu Fundacja dostarczy dzieciom w czasie kwarantanny bezpiecznie i całkowicie nieodpłatnie 50 paczek, w których znajdą się zdrowe posiłki.

Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę, biorąc udział w inicjatywach, które w tym trudnym czasie niosą pomoc najbardziej potrzebującym.

 

W #TeamInPost niezmiennie #PomagamyPomagać!