Weź głęboki oddech – kolejna nowa funkcja w aplikacji InPost Mobile!

Weź głęboki oddech – kolejna nowa funkcja w aplikacji InPost Mobile!

22 Października 2021

Cały czas dbamy o rozwój sieci Paczkomatów InPost i naszej aplikacji. Tym razem, wprowadzając nowe funkcjonalności łączymy dbanie o środowisko z troską o zdrowie i dobre samopoczucie naszych klientów.

Ekologia i dbanie o planetę jest wpisane w DNA marki InPost. Tym razem pod lupę wzięliśmy problem złej jakości powietrza i postanowiliśmy wprowadzić specjalne czujniki instalowane na Paczkomatach.

Dzięki nim, jeszcze przed wyjściem z domu aby odebrać lub nadać paczkę, każdy z naszych klientów będzie mógł wcześniej sprawdzić, jaka jest jakość powietrza w okolicy konkretnego Paczkomatu – wszystko prosto, szybko i bez ściemy. 😉 Informacje dotyczące stanu powietrza znajdziecie w naszej wielokrotnie nagradzanej aplikacji InPost Mobile – można to zrobić na dwa sposoby: wchodząc w sekcję „Miejsce odbioru” przy wybranej przesyłce lub wyszukując na mapie Paczkomat z czujnikiem korzystając z lupki w prawym górnym rogu.  

Co tak naprawdę mierzymy? W aplikacji znajdziecie przede wszystkim pomiary pyłu zawieszonego PM 2,5 – czyli pyłu o średnicy max. 2,5 μm (najgroźniejszego dla zdrowia) oraz pyłu zawieszonego PM 10 o średnicy max. 10 μm (zawierającego najgroźniejsze metale). Ponadto, część czujników będzie miała możliwość zbadania stężenia ozonu (O₃), który negatywnie wpływa zwłaszcza na układ oddechowy oraz stężenia dwutlenku azotu (NO₂), który powstaje w wyniku spalania paliw.

Dane dotyczące jakości powietrza są dokładne i na bieżąco aktualizowane. Poza tymi pomiarami, w aplikacji będzie można sprawdzić również aktualne informacje dotyczące warunków atmosferycznych, czyli temperatury, ciśnienia oraz wilgotności powietrza.

Czy wiecie, że… wybierając Paczkomaty robicie krok w stronę lepszego stanu powietrza? Wszystko dlatego, że to najbardziej ekologiczna forma dostawy, a wybór Paczkomatu zmniejsza emisję CO2 nawet o 75%!

„Oprócz oferowania najbardziej ekologicznej dostawy, zależy nam na dostarczeniu naszym klientom informacji o jakości powietrza w miastach – dlatego na Paczkomatach pojawią się czujniki pozwalające przez naszą aplikację śledzić zmiany jakości powietrza w czasie rzeczywistym. Nic dziwnego, że już 77% kupujących w sieci wybiera właśnie Paczkomaty InPost” – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Dzięki czujnikom powietrza, każdy z naszych klientów już przed wyjściem po swoją wyczekiwaną przesyłkę, będzie mógł stwierdzić, czy wystarczy założyć szalik, czy niezbędna jest maska antysmogowa z odpowiednim filtrem. Te informacje są szczególnie przydatne w sezonie jesienno-zimowym, kiedy problem smogu narasta.

Czujniki będziemy sukcesywnie instalować przy Paczkomatach, które znajdują się w miastach partnerskich naszego autorskiego programu Green City. Jeśli jeszcze nie wiecie – w ramach Green City stawiamy na innowacje i wdrażanie inicjatyw ekologicznych w polskich miastach.

Mamy nadzieję, że kolejna funkcjonalność w aplikacji InPost Mobile nieco ułatwi Wam życie, a wskaźniki będą zawsze zielone – tego życzymy sobie i Wam! 😊

Aplikację InPost Mobile pobierzecie z oficjalnych sklepów Google PlayApp Store oraz Huawei AppGallery.