Wspieramy inicjatywę Czysta Polska – wspólnie posprzątaMY #odTATRpoBAŁTYK!

Wspieramy inicjatywę Czysta Polska – wspólnie posprzątaMY #odTATRpoBAŁTYK!

19 Lipca 2021

W InPost od dawna wspieramy proekologiczne postawy. Tym razem jesteśmy partnerem logistycznym programu Czysta Polska, którego głównym celem jest wspólna troska o nasz kraj i jego środowisko naturalne. Dokładamy swoją cegiełkę – InPost roześle 5000 zestawów startowych dla wolontariuszy, którzy zechcą zaangażować się w sprzątanie w ramach akcji Czyste Tatry i Czysty Bałtyk.

Jak wiecie, w InPost codziennie staramy się być niewidocznymi i neutralnymi dla środowiska naturalnego, minimalizować wpływ naszej działalności na pogarszającą się kondycję planety oraz inspirować innych do podejmowania działań mających na celu ochronę natury. Teraz jest ku temu bardzo dobra okazja, ponieważ 31 lipca rusza ogólnopolska inicjatywa Czyste Tatry, która skupia wokół siebie wolontariuszy dla których #ŚmiecenieToObciach, a ekologia to nie chwilowy trend – to wyraz troski i zrozumienia konsekwencji postępujących zmian klimatycznych.             

W tym roku sprzątanie nie będzie odbywało się tylko w Tatrach. W dniach 27-28 sierpnia rusza pierwsza edycja, zwracająca uwagę na problem zaśmiecanej fauny i flory morskiej - Czysty Bałtyk.

Jeśli chcesz dołączyć do akcji, ale nie masz fizycznie możliwości posprzątać tatrzańskich szlaków lub linii brzegowej Bałtyku, nic straconego! W InPost nie ma dla nas granic – zależy nam, by szerzyć proekologiczne zachowania w całym kraju, dlatego roześlemy 5000 pakietów startowych dla wolontariuszy zlokalizowanych na terenie całej Polski.  

Myślimy globalnie, działamy lokalnie - wspólnymi siłami #posprzątaMY i zadbamy o przestrzeń w której żyjemy.

To jak, przekonaliśmy Cię? 😊 Rejestracji możesz dokonać tutaj: Stowarzyszenie Czysta Polska