Wspieramy inicjatywę Czyste Tatry!

Wspieramy inicjatywę Czyste Tatry!

10 Lipca 2023

W InPost z dużym zaangażowaniem wspieramy proekologiczne postawy. Naszym celem jest minimalizowanie wpływu naszej działalności na środowisko oraz inspirowanie innych do podejmowania działań chroniących planetę.

Pod względem ilości produkowanych śmieci na jednego obywatela, Polska jest w niechlubnej europejskiej czołówce, a mniej niż 40% naszych odpadów podlega recyklingowi. Choć na przestrzeni kilkunastu lat zrobiliśmy ogromny postęp, wciąż mamy problem z właściwą segregacją i składowaniem śmieci, które często trafiają na dzikie wysypiska. Także w lasach i innych obszarach przyrodniczych, gdzie stwarzają zagrożenie dla ptaków i zwierząt. Celem projektu Czyste Tatry, którego jesteśmy dumnym partnerem, jest zmiana naszych nawyków i uwrażliwianie społeczeństwa na kwestie dbałości o środowisko i właściwą segregację odpadów.

Tegoroczna edycja inicjatywy Czyste Tatry odbyła się w dniach 30 czerwca - 1 lipca na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem. Wspólne sprzątanie Tatr jest zwieńczeniem całorocznych starań Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz Stowarzyszenia Czysta Polska, promującego szanowanie środowiska i poszerzanie świadomości ekologicznej. Projekt z roku na rok przyciąga coraz większe grono miłośników gór i ekologii, wyruszających na szlaki, w jednym wspólnym celu: by uwolnić je od odpadów. Wydarzenie skupia wokół siebie wolontariuszy, którzy chcą zostawić dobry ślad i dla których ekologia jest nie tylko chwilowym trendem. Na szlakach nie zabrakło także pracowników InPost zaangażowanych w wolontariat pracowniczy InPost InHelp! Niemal 100 naszych wolontariuszy dołączyło w tym roku do projektu Czyste Tatry. Razem z 2000 innych osób uwolnili Tatry od 330 kg śmieci! ​​​​​​​

Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli też odwiedzić stoisko InPost w strefie eko, gdzie można było wziąć udział w ciekawych warsztatach i dowiedzieć się więcej na temat działań w ramach Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. W trakcie pierwszego dnia wydarzenia odbyła się projekcja dwóch filmów z Green Film Festival, czyli największego w Europie festiwalu filmów o tematyce ekologicznej, którego również jesteśmy partnerem. Festiwal rozpocznie się już 13 sierpnia w Krakowie. 🙂 Widzowie przez 8 festiwalowych dni będą mogli zobaczyć najlepsze polskie i światowe produkcje mówiące o problemach środowiskowych.

Projekt Czyste Tatry po raz kolejny przypomniał, że tylko od nas zależy jak długo będziemy mogli się cieszyć piękną, wolną od śmieci przyrodą. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, #InPostTeam! 💛


InPost mobile
Nie masz jeszcze apki InPost Mobile? Pobierz ją już teraz!
Z aplikacją InPost życie jest prostsze. Wysyłaj paczki szybciej niż kiedykolwiek, dzięki funkcji zdalnego otwarcia skrytki i nadaniu bez etykiety. Oszczędzaj czas z apką!
Nie masz jeszcze apki InPost Mobile? Pobierz ją już teraz!
Z aplikacją InPost życie jest prostsze. Wysyłaj paczki szybciej niż kiedykolwiek, dzięki funkcji zdalnego otwarcia skrytki i nadaniu bez etykiety. Oszczędzaj czas z apką!