Współpraca InPost Finanse z Proama

InPost Finanse – niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy – podpisał umowę o współpracy z firmą ubezpieczeniową Proama. Dzięki temu InPost Finanse rozszerzy wachlarz produktów oferowanych klientom o kolejne ubezpieczenia komunikacyjne i mieszkaniowe oraz kompleksowe polisy dedykowane małym i średnim przedsiębiorstwom.

„InPost Finanse w zeszłym roku istotnie umocnił swoją pozycję w realizowanych dotychczas sferach działalności, a także z sukcesem wkroczył w nowy segment usług. Po uzyskaniu statusu krajowej instytucji płatniczej nadawanego przez Komisję Nadzoru Finansowego, spółka weszła w nowy sektor świadczeń, prowadząc – w wyniku wygranych przetargów – punkty kasowe w urzędach. Dzięki strategicznej umowie z PKO Bankiem Polskim zaoferowaliśmy naszym klientom awizowanie przekazów pieniężnych w 2300 placówkach. Wprowadziliśmy też innowacyjne rozwiązanie finansowo-logistyczne ‘Umowa Plus Gotówka’ dla klientów biorących pożyczki u naszych partnerów. Włączenie do oferty InPost Finanse szerokiego wachlarza ubezpieczeń Proama tylko potwierdza nasze dążenie do świadczenia najwyższej jakości usług” – mówi Łukasz Kułakowski, Dyrektor Zarządzający InPost Finanse.

Dzięki umowie z Proama, klienci InPost Finanse będą mieli dostęp m. in. do produktów związanych z ubezpieczeniem samochodu, mieszkania, firmy, pakietu ubezpieczeń osobowych, ochrony prawnej czy ubezpieczenia od utraty pracy.

Oferta ubezpieczeń mieszkaniowych Proama obejmuje  ubezpieczenia domu lub mieszkania aż od 22 zdarzeń losowych. Wśród nich znajdują się m.in. ryzyko pożaru, zalania, kradzieży z włamaniem i rabunku (w odniesieniu do elementów stałych i ruchomości domowych), oferowane w standardzie ryzyka przepięcia i dewastacji oraz odpowiedzialność cywilna za szkody związane z użytkowaniem nieruchomości.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oferowane przez Proama zawiera w pakiecie Zieloną Kartę oraz Assistance Wypadkowy. Ochronę można rozszerzyć o auto casco, bogaty pakiet assistance, NNW, ochronę prawną i od utraty pracy. Klienci InPost, zainteresowani ubezpieczeniem komunikacyjnym, będą mieli również dostęp do unikalnego na polskim rynku ubezpieczenia Wsparcie Dziecka, zapewniającego 10-letnie wsparcie finansowe dzieciom, które w wyniku wypadku komunikacyjnego straciły jedno lub dwoje rodziców.

Ofertę Proama dla klientów InPost Finanse uzupełnia szeroka i kompleksowa gama produktów skierowanych do przedsiębiorców. Propozycja  Proama dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw obejmuje między innymi ubezpieczenie mienia, a także bardzo bogaty zakres OC. Produkty te mają jeden z najszerszych zakresów na rynku, a dodatkowo oferują unikalne rozwiązania, takie jak: pomoc podatkowa czy pracownik na zastępstwo.

„Proama stawia na rozwój nowych produktów i kanałów dystrybucji. Dzięki nowemu partnerowi nasze produkty pojawią się w ogólnopolskiej sieci placówek, a klient InPost będzie mógł ubezpieczyć swój samochód, mieszkanie czy firmę w Proama” – komentuje Agata Grygorowicz, dyrektor ds. sprzedaży bancassurance Proama.

Spółka należąca do Grupy Integer.pl od wielu lat dostarcza usługi i produkty z zakresu ubezpieczeń, współpracując z czołowymi rynkowymi graczami takimi jak: Generali, LINK4, Liberty Ubezpieczenia czy Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

InPost Finanse – w IV kwartale 2014 roku – po raz kolejny znacząco zwiększył swoją ofertę w zakresie usług finansowych. Nie tak dawno istotnie rozszerzył m.in. zasięg awizacji przekazów pieniężnych. Dzięki umowie partnerskiej z PKO Bankiem Polskim przekazy dostarczane przez operatora są awizowane do prawie 2300 nowych punktów zlokalizowanych w oddziałach własnych oraz agencyjnych największego polskiego banku na terenie całego kraju.

InPost Finanse funkcjonuje na rynku jako podmiot posiadający status krajowej instytucji płatniczej. Jest on przyznawany przez Komisję Nadzoru Finansowego na podstawie restrykcyjnych wytycznych. Zezwolenie KNF na działalność krajowej instytucji płatniczej otrzymują wyłącznie instytucje, które są w stanie zapewnić odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa, spełnić szereg warunków prawnych, finansowych oraz technicznych, a także posiadać niezbędne doświadczenie – adekwatne do rodzaju i zakresu działalności.

[1]Źródło: http://www.knf.gov.pl