Wysyłka felg kurierem – jak powinna przebiegać? Co warto wiedzieć?
Porady

Wysyłka felg kurierem – jak powinna przebiegać? Co warto wiedzieć?

25 Sierpnia 2022

​​​​​​​W czasach internetu coraz rzadziej dochodzi do sprzedaży rzeczy używanych twarzą w twarz. Dotyczy to również części samochodowych. Zastanawiasz się, jak wygląda wysyłka felg kurierem? Nie jest to standardowa usługa i nie każdy przewoźnik się jej podejmie. Warto sprawdzić, jakie są opcje, przed wystawieniem ogłoszenia o sprzedaży.

Szukając części samochodowych do kupienia, również nie warto ograniczać się jedynie do własnej miejscowości. Na aukcjach internetowych łatwiej trafić na okazję, przy której cena wysyłki felg kurierem nie nadwyręży kieszeni. Zalecamy porównanie cenników u różnych przewoźników i skonsultowanie ze sprzedawcą najlepszego rozwiązania.

Paczka do wysłania? Wyślij ją szybko i wygodnie przez dowolny Paczkomat®. Kilka chwil i paczka nadana!

​​​​​​​Wysyłka felg kurierem – jak przygotować je do wysyłki?

Wystawienie ogłoszenia sprzedaży i znalezienie kupca na używane części samochodowe to większość sukcesu. Jednak jeśli nie sprzedajesz ich hurtowo, możesz mieć problem z odpowiednim zapakowaniem i nadaniem przesyłki. Pamiętaj, że za uszkodzenia wynikające z niewłaściwego zabezpieczenia paczki odpowiada nadawca. Warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które zapewni rekompensatę w razie uszczerbków.

Jak zapakować felgi do wysyłki? Jeśli chcesz wysłać cały zestaw jedną paczką, u większości kurierów będzie ona przekraczała standardowe wymiary. Zaliczona zostanie do przesyłek gabarytowych, co wydłuży czas transportu i prawdopodobnie zwiększy koszty. Sprawdź, czy nadanie dwóch lub więcej oddzielnych paczek nie wyjdzie taniej. Niektórzy kurierzy wręcz zalecają rozdzielenie felg w celu zminimalizowania ryzyka ich uszkodzenia. ​​​​​​​

Każdą felgę owiń grubą warstwą tkaniny i folii bąbelkowej, a następnie umieść w kartonie. Wolną przestrzeń szczelnie wypełnij miękkim wypełnieniem np. piankami lub styropianem. Zabezpieczenie powinno amortyzować wstrząsy i zapobiegać przesuwaniu się felg wewnątrz opakowania. Na koniec zaklej karton, kilkukrotnie wzmacniając go mocną taśmą.

Jak wysłać felgi aluminiowe kurierem bez zewnętrznego opakowania? Jeśli nie masz wystarczająco dużego kartonu, felgi lub opony ułożone jedna na drugiej możesz nadać owinięte wielokrotnie tkaniną i folią bąbelkową. Każda felga powinna zostać zabezpieczona oddzielnie, a następnie wszystkie powinny być połączone w jedną bryłę. Jednak paczka w takiej formie jest znacznie bardziej ryzykowna. Prawdopodobnie wzrośnie również jej koszt ze względu na dużą wagę i nietypowe wymiary.       

Wysyłka felg kurierem – jak oznaczyć paczkę?

Jeśli wysyłasz kartony z felgami, kurier nie musi wiedzieć, co znajduje się w środku. Poza zabezpieczeniem przedmiotów wewnątrz opakowania, warto umieścić również ostrzegawcze oznaczenia na wierzchu. Do standardowych należą „Ostrożnie”, „Góra Dół” czy „Uwaga! Szkło”. Zadbaj o to zwłaszcza w przypadku wysyłki felg aluminiowych, które są bardziej podatne na uszkodzenia. Pamiętaj także o umieszczeniu w widocznym miejscu etykiety z danymi odbiorcy, aby kurier nie musiał odwracać ciężkiej paczki w jej poszukiwaniu.    

Ile kosztuje wysyłka felg kurierem?

Cena wysyłki felg kurierem uzależniona jest od wagi i wymiarów przesyłki. Skorzystaj z cennika, aby upewnić się, ile wyniesie koszt wysyłki felg. Może się również okazać, że do kosztów wysyłki należy doliczyć dodatkowe ubezpieczenie.

Jeśli zapakujesz felgi zgodnie z powyższymi radami, powinny dotrzeć do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Wybierz renomowanego przewoźnika, aby powierzyć mu przesyłkę bez obaw o jej losy.

Weź na próbę i testuj abonament w InPost przez 3 miesiące!

Poświęć 1 minutę, zostaw kontakt do siebie i zacznij nadawać paczki już od 11,58 zł*.


  • Jedna umowa na paczki kurierskie i paczkomatowe
  • Darmowe podjazdy kurierskie
  • Ekspresowa dostawa
  • Gwarancja ceny przez okres trwania umowy
  • Opłata paliwowa wliczona w cenę
  • Dedykowana opieka posprzedażowa
* Cena netto za przesyłkę paczkomatową w abonamencie Midi Firma 600.

Wypełnij formularz, a szybko oddzwonimy

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: [email protected]. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-727), przy ul. Pana Tadeusza 4.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.