Zakupy do 20 z dostawą następnego dnia? Bezkonkurencyjny cut-off time w InPost Fulfillment!
Dla biznesu Fulfillment

Zakupy do 20 z dostawą następnego dnia? Bezkonkurencyjny cut-off time w InPost Fulfillment!

20 Maja 2021

Branża e-commerce stale się rozwija. Właściciele sklepów internetowych poszukują coraz lepszych i dogodniejszych rozwiązań, żeby spełnić potrzeby swoich klientów. Jednym z nich jest przekazanie części obowiązków związanych z obsługą zamówień. Fulfillment to outsourcing procesów logistycznych świadczony przez wyspecjalizowaną firmę logistyczną. Szybko, wygodnie, oszczędnie i zawsze na najwyższym poziomie – taka jest usługa InPost Fulfillment!

​​​​​​​

Logistyka w branży e-commerce

Coraz większy rozwój rynku e-commerce można łatwo zauważyć. Wzrasta liczba produktów i usług, które są dostępne wyłącznie przez Internet, a zakupy online robi coraz więcej internautów. Niewątpliwie przyczyniła się do tego również ograniczona dostępność sklepów stacjonarnych w ostatnich czasach. Klienci decydują się na  zakupy online ze względu na wygodę, dużo większą liczbę produktów do wyboru oraz chęć zaoszczędzenia czasu, który jest obecnie na wagę złota. Robiąc zakupy przez Internet chcemy, by paczka doszła jak najszybciej – najlepiej w ciągu 1-2 dni. Dlatego tak ważne jest, aby właściciele sklepów internetowych dbali o czas realizacji zamówienia.

Na szczęście jest InPost, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i dostarcza przesyłki nawet następnego dnia. Krótki czas obsługi zamówienia wynika z odpowiednio przystosowanych magazynów, wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej świadomości na temat dystrybucji paczek. Kurier dostarczy zamówione towary prosto do domu lub wybranego Paczkomatu. Warto zaznaczyć, że dostawa na terenie Polski korzystnie wpływa na czas realizacji zamówienia; międzynarodowa dostawa również jest możliwa.

 

 

Dlaczego warto postawić na outsourcing logistyczny?

Zarówno duże, jak i mniejsze sklepy internetowe, mogą skorzystać z pomocy zewnętrznych firm, które specjalizują się w konkretnych obszarach. Wysyłka setek zamówień miesięcznie może być problematyczna, dlatego warto oddelegować dystrybucję paczek specjalistom. Takie rozwiązanie, to wiele korzyści dla e-commerce. Dzięki temu koszty związane z opłacaniem magazynu, przechowywaniem towarów oraz utrzymywaniem pracowników stają się zmienne. Jest to istotny punkt, ze względu na wahania popytowe - w zależności od miesiąca, liczba zamówień zwiększa się lub zmniejsza. Niewystarczająca przestrzeń w magazynie mogłaby negatywnie przyczynić się do czasu realizacji zamówienia. Wiedząc, że przesyłka jest opóźniona, klient jest zniechęcony do składania zamówienia. Na szczęście ten problem nie dotyczy sklepów internetowych współpracujących z InPost - magazyny są wystarczająco duże. W ramach usługi InPost Fulfillment, właściciele sklepów internetowych oddelegowując usługi związane z logistyką towarów, mają więcej czasu i możliwości na skupienie się na rozwoju firmy i nie muszą się martwić dystrybucją paczek czy zarządzaniem zamówieniami składanymi przez klientów. Brzmi dobrze? Zapytaj o ofertę wypełniając formularz»

 

Czym wyróżnia się usługa fulfillment?

Fulfillment to outsourcing usług logistycznych dla sklepów internetowych. Działania związane z realizacją zamówień ze sklepów internetowych zlecane są zewnętrznej firmie logistycznej. Taka współpraca pozwala sklepom internetowym na oddelegowanie części obowiązków, a firmom logistycznym na wykonywanie usług, na których znają się najlepiej! Logistyka towarów to bardzo ważny element e-commerce. Jej odpowiednie wykonanie może skutecznie zachęcić klientów do ponownych zakupów.

Jak wygląda proces realizacji i świadczenia usług fulfillmentowych? Towar dostarczony przez dostawcę jest odbierany, a następnie przyjmowany na magazyn. W tym czasie odbywa się jego szczegółowa kontrola. Następnie towar jest magazynowany, aż do chwili zakupu produktów przez klienta w sklepie internetowym. Kolejnym krokiem jest kompletacja oraz pakowanie zamówienia, które następnie wyrusza w drogę do wybranego miejsca dostawy. Przesyłka może dotrzeć kurierem następnego dnia prosto pod drzwi. Odbiorcy mogą również wybrać opcję zamówienia paczki do Paczkomatu lub PaczkoPunktu oraz - w zależności od preferencji - wybrać przedpłatę lub opłacić towar za pobraniem.

 

InPost Fulfillment to rozwiązanie na miarę naszych czasów

Właściciele sklepów internetowych mogą być spokojni i cieszyć się zaletami płynącymi ze skorzystania z InPost Fulfillment. Jest to m.in. oszczędność czasu, minimalizacja kosztów obsługi logistycznej, możliwość koncentracji na podstawowej działalności, wygoda oraz zwiększenie jakości obsługi logistycznej. W ramach współpracy ze sklepem internetowym, InPost zajmuje się:

 • przyjmowaniem i magazynowaniem towarów, a także sprawdzaniem i raportowaniem stanu magazynu;
 • kompletowaniem, pakowaniem i wysyłką towarów;
 • umieszczeniem dodatkowych materiałów sygnowanych marką, które trafiają do środka paczki – są to na przykład materiały promocyjne czy instrukcje obsługi;
 • przepakowywaniem oraz wymianą opakowań;
 • przygotowaniem dokumentów sprzedaży (np. faktury, pokwitowania) i wysyłki (np. listu przewozowego);
 • zarządzaniem zwrotami towarów – przyjęciem zwrotu, weryfikacją zgodności produktu z zamówieniem oraz integracją zwracanego produktu ze stanem magazynowym;  
 • współpracą z firmami transportowymi;
 • zakupem opakowań – do wyboru foliopaki, koperty bąbelkowe, kartony oraz opakowania eko. W tym wypadku warto kierować się dbałością o środowisko i skorzystać z ekologicznych pakunków;
 • pakowaniem delikatnych produktów, które zostaną odpowiednio zabezpieczone.

Bezkonkurencyjnym udogodnieniem, które oferuje skorzystanie z InPost Fulfillment jest wysyłka następnego dnia, jeśli zamówienie zostanie złożone do godziny 20:00. Klienci sklepów internetowych współpracujących z InPost na pewno będą zadowoleni z takiego rozwiązania. Każdemu zależy, żeby zamówione produkty dotarły szybko i bezpiecznie. Szybka dostawa wynikająca z przejęcia obsługi logistycznej pomaga usprawnić biznes, zatrzymać klientów oraz pozyskać nowych. Dzięki odpowiedniej infrastrukturze przestrzeni magazynowej oraz ulokowaniu magazynu w centrum Polski, czas realizacji zamówienia ulega skróceniu. Magazyny wyposażone są w odpowiednie maszyny i regały oraz są chronione, dzięki czemu paczki przechowywane są w bezpiecznych warunkach. Współpraca z InPost to dbałość o profesjonalizm sklepu internetowego oraz o zadowolenie klientów. Oferowaną usługę fulfillmentową wyróżnia cut-off time wydłużony do godziny 20:00, co oznacza, że wszystkie zamówienia, które pojawią się w systemie do tej godziny, zostaną zrealizowane tego samego dnia. Dzięki temu odbiorcy mogą liczyć na dostawę już następnego dnia!

Rozwiń swój biznes z InPost Fulfillment

Magazynowanie, pakowanie, wysyłka – nie musisz tego robić sam! Oddaj to w ręce profesjonalistów.

Poświęć 1 minutę i zostaw kontakt do siebie, aby zyskać więcej czasu i zredukować koszty.


 • Błyskawiczna dostawa
 • Redukcja kosztów
 • Zero problemów z wysyłką
 • Obsługa szczytów sprzedaży
 • Oferta szyta na miarę
 • Brak minimalnej liczby wysyłek

Wypełnij formularz, a szybko oddzwonimy

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: [email protected]. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-727), przy ul. Pana Tadeusza 4.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.