InPost dla środowiska

Oszczędź CO2 światu.
Zamawiaj do Paczkomatu

Paczkomaty są ECO

Paczkomaty 24/7 to rewolucyjny system skrytek pocztowych, który pozwala na zwiększenie wydajności dostaw, przy jednoczesnym zminimalizowaniu produkcji śladu węglowego.

  • Dostarczając przesyłki w jedno miejsce – do Paczkomatu, przyczyniamy się do zmniejszenia ilości korków oraz hałasu, związanego z transportem, a co za tym idzie do ograniczenia emisji spalin. Kurier jest w stanie w tym samym czasie dostarczyć aż dziesięciokrotnie więcej paczek!
  • Badania pokazują, że zamawiający nie jadą celowo do Paczkomatu, aby odebrać paczkę. Dzięki dogodnemu umiejscowieniu maszyn (blisko osiedli i centrów handlowych) oraz ich całodobowej dostępności, odbierają swoje przesyłki po drodze z pracy lub sklepu, nie generując dodatkowych ruchów samochodem. Paczkomaty rozwiązują problem ostatniej mili i wspierają proekologiczne postawy!

Jak Ty możesz pomóc?

1. Przespaceruj się do Paczkomatu

Bądź fit! Zostaw samochód w domu i zrób sobie krótki spacer do Paczkomatu, aby nadać lub odebrać paczkę. Nie tylko zadbasz o swoje zdrowie i sylwetkę, ale również przyczynisz się do ograniczenia emisji szkodliwych spalin!

2. Nadaj opakowaniom drugie życie

Jeśli masz w domu stare opakowanie, które odpowiada rozmiarem przesyłce, wykorzystaj je ponownie! Wystarczy, że usuniesz etykietę, która wcześniej znajdowała się na opakowaniu.

3. Nie pakuj powietrza

Z naszych obserwacji wynika, że w każdym transporcie 40% stanowi pusta, niewykorzystana przestrzeń w kartonach. Pakując przesyłkę, dobieraj opakowanie niewiele większe od wysyłanego przedmiotu. Dzięki temu przewieziemy więcej paczek w jednym kursie, redukując emisję CO₂.

Twoje pakowanie ma znaczenie

Twoje pakowanie ma znaczenie

Pusta przestrzeń paczki

%

Stawiamy na elektryczną EKO flotę

W trosce o niższą emisję CO2, naszą flotę wzbogaciliśmy o elektryczne samochody dostawcze. Do 2020 roku planujemy zastąpić 30% samochodów InPost pojazdami zasilanymi prądem.

Czytaj więcej

Rozwiązujemy problem ostatniej mili

Korzystanie z Paczkomatów przyczynia się do zmniejszenia liczby korków i hałasu związanego z transportem, a co za tym idzie ograniczenia emisji spalin. Kurier, który zostawia wiele paczek w jednym miejscu, generuje znacznie mniejszy przebieg samochodu, aniżeli w przypadku indywidualnych doręczeń. Finalnie odbiór paczek w Paczkomatach rozwiązuje tzw. „problem ostatniej mili”, czyli ostatniego, najdroższego etapu doręczenia przesyłki do odbiorcy.

Optymalizujemy produkcję

Od kilku lat sukcesywnie eliminujemy energochłonne procesy produkcyjne, modernizując zarówno konstrukcję maszyn, jak i procesy technologiczne. Przede wszystkim tworzymy coraz lżejsze konstrukcje maszyn stosując m.in. oprogramowanie do modelowania 3D.

Czytaj więcej

Paczkomaty są EKO

Dowiedz się, dlaczego. Mamy na to twarde dowody!

Millenialsi wybierają Paczkomaty

Paczkomaty odpowiadają na problem ostatniej mili, a jednocześnie są rozwiązaniem, po które coraz chętniej sięgają konsumenci pokolenia Y, dokonujący zakupów online.

Aż 95% redukcji CO2

Wyniki ekspertyzy wykonanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie nie pozostawiają wątpliwości: dostarczenie przesyłki do Paczkomatu InPost może zredukować emisję dwutlenku węgla nawet o 95% i zmniejszyć zużycie paliwa o ponad 21 mln litrów rocznie!

Blisko domu i po drodze z pracy

Paczkomaty wspierają proekologiczne postawy: odbierający przesyłki korzystają z Paczkomatów głównie przy okazji „załatwiania innych spraw”. Aż 62% respondentów odbiera przesyłki po drodze: do pracy, szkoły, sklepu, stacji benzynowej.