10 benefitów, które zyskują kurierzy w #TeamInPost, czyli dlaczego warto do nas dołączyć?
Kariera

10 benefitów, które zyskują kurierzy w #TeamInPost, czyli dlaczego warto do nas dołączyć?

16 Września 2020

 

Są szybcy, zwinni i dobrze zorganizowani. Dzień rozpoczynają bardzo wcześnie – z reguły od porannej kawy, która dodaje im energii, choć tej przeważnie nie brakuje im z natury. Pomimo, że ich praca to pozornie tylko transport przesyłek z punktu A do punktu B, tak naprawdę robią o wiele więcej, a znaczenie ich pracy doceniamy szczególnie w trudnym okresie pandemii. Kurierzy, bo o nich mowa, to przedstawiciele zawodu, na który warto spojrzeć szerzej, aby w pełni zrozumieć ważność ich pracy. To właśnie oni każdego dnia zapewniają kupującym niezwykły komfort, dostarczając paczki, w których znajdują się ich wymarzone prezenty lub niezbędne artykuły z życia codziennego. Te wyczekane i te niezbędne – kurierzy, bez względu na warunki pogodowe bądź inne zmienne, dostarczają przesyłki do domów odbiorców lub do Paczkomatów, z których zamawiający mogą wygodnie i bezpiecznie odebrać je o każdej porze dnia i nocy. W InPost doceniamy zaangażowanie naszych kurierów, dlatego oferujemy im szereg dodatkowych benefitów. Pewnie nie wszyscy wiecie, ale jest ich naprawdę sporo. W tym wpisie postanowiliśmy przedstawić Wam te najważniejsze – oczywiście z punktu widzenia naszych kurierów, bo to z myślą o nich powstały! 

Poznajcie „10-tkę” kuriera #TeamInPost!

U nas efektywna praca i doskonałe wywiązywanie się ze swoich obowiązków premiowane są dodatkowo w postaci bonów pieniężnych. 

„Podoba mi się to, że w każdym miesiącu mogę liczyć na dodatkowy bonus za dobrze wykonaną robotę. Wiadomo, że takie bony, którymi zapłacę praktycznie w większości sklepów, zawsze się przydadzą!”, 

Mariusz, kurier InPost

Dużą wagę przykładamy do tego, aby nasi kurierzy posiadali pełną wiedzę na temat wykonywanej pracy, dlatego co miesiąc ci, którzy osiągają najlepsze wyniki w realizowanych na bieżąco testach, otrzymują bony pieniężne. To kolejna okazja, aby zyskać dodatkowy bonus do wypłaty!

„Miałem kolegę, który akurat szukał pracy. To człowiek, który lubi być w ciągłym ruchu, dlatego zaproponowałem mu, żeby spróbował swoich sił jako kurier. Zaciekawiony przystał na tę propozycję, pomimo że nie miał wcześniej doświadczenia w tej branży. Zarekomendowałem go w InPoście – jak się później okazało, z pozytywnym skutkiem. W tym miesiącu mija pół roku, od kiedy sprawnie dostarcza przesyłki do Paczkomatów, a dzięki mojemu poleceniu obydwoje zyskaliśmy. On – pracę, która odpowiada jego temperamentowi, a ja dodatkową kasę!”, 

Krzysiek, kurier InPost

Zdajemy sobie sprawę, że niełatwo jest pozyskać dobrego pracownika. Z kolei wiemy, że najlepszą reklamą, skłaniającą do pracy w InPost są nasi kurierzy i ich przekonanie o tym. Polecenia znajomych do współpracy z nami wynagradzamy w formie bonów pieniężnych. Obie strony zyskują!

To kolejna okazja do zgarnięcia dodatkowej kasy! Co miesiąc, każdy z kurierów ma szansę na zdobycie bonusowej premii za szybkie i sprawne dostarczenie paczek do Paczkomatów w swoich regionach. Efektywniejsza praca jest nagradzana dodatkową premią dla kuriera!

„W pracy dużo się ruszam, ale to nie do końca taki ruch, który by mnie w pełni satysfakcjonował. Uwielbiam spędzać wolne chwile aktywnie, dbam o ładną sylwetkę, ćwicząc na siłowni, korzystam z pakietów dietetycznych w strefie on-line Multisport. A po ciężkim dniu, na wyciszenie, wskakuję do sauny. To mój czas relaksu. Cieszę się, że nie muszę płacić pełnej kwoty za karnet. Mam możliwość skorzystania z karty Multisport na całkiem przystępnych warunkach, więc to duży plus!”, 

​​​​​​​Kasia, kurier InPost

Zależy nam, żeby nasi kurierzy dbali o kondycję, dlatego wynegocjowaliśmy specjalne warunki na korzystanie z kart Multisport. W końcu w zdrowym ciele zdrowy duch!

Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników to dla nas priorytet. Naszym kurierom oferujemy najtańszy na rynku pakiet ubezpieczenia na życie oraz możliwość skorzystania z dużej sieci opieki medycznej w ramach ubezpieczenia zdrowotnego PZU. 

„Co jest fajnego w pracy kuriera? Na przykład to, że mamy swoje święto! Tak – 29 września, bo wtedy przypada Dzień Kuriera, dostajemy od firmy prezenty, a od Zarządu spływają życzenia. Co najlepsze, w paczkach są bardzo przydatne gadżety, które wykorzyszystuję na co dzień. Ostatnio dostaliśmy super smartwatche – teraz wiem, ile kroków robię dziennie! Także to świętowanie z pewnością umila pracę.”,

Zbyszek, kurier InPost

Dzień Kuriera to wyjątkowe święto dla naszej branży. W #TeamInPost to zawsze okazja do serdecznych podziękowań i szczerych życzeń. Każdego z kurierów obdarowujemy również praktycznymi prezentami, aby sprawić im jeszcze większą przyjemność. 

Odpoczynek i czas dla siebie oraz rodziny należy się każdemu. Aby nasi kurierzy mogli w pełni zrelaksować się podczas wakacji, wprowadziliśmy z myślą o nich specjalny program. W ramach “Letniej trasy InPost” kurierzy, wykorzystując urlop, otrzymują od nas bony na pokrycie kosztów wypoczynku. Wartość bonusu wzrasta wraz ze stażem!

„Najcięższy okres dla kuriera? Zdecydowanie od początku listopada do świąt. Black Friday, prezenty na Mikołaja, czy Boże Narodzenie… Ludzie coraz więcej zamawiają przez Internet, a paczek do dostarczenia jest naprawdę multum. Pracy jest ogrom, a i tempo musi być utrzymane, bo przecież im bliżej Świąt, tym bardziej my zamieniamy się w takich, można powiedzieć, Świętych Mikołajów, więc te prezenty muszą być dostarczone. Na szczęście sami też możemy liczyć na gwiazdkowe bonusy. To super, że firma docenia naszą pracę w tym intensywnym okresie i dostajemy dodatkowe premie. Zawsze to jeszcze większa motywacja, miły gest, no i pieniądze w tym czasie przydadzą się szczególnie!”, 

Krystian, kurier InPost

Wiemy, jak intensywną pracę wykonują nasi kurierzy, szczególnie w okresie szczytu paczkowego. W tym czasie zawsze wynagradzamy ich dodatkowo – tak, aby mieli satysfakcję z naszej współpracy!

Błahostka? Spróbuj zacząć mroźny lub deszczowy dzień bez gorącego napoju! W #TeamInPost dbamy o naszych kurierów i robimy, co w naszej mocy, aby wpłynąć pozytywnie na ich komfort pracy. Zdajemy sobie sprawę, że poranna kawa czy herbata w okresie zimowym to niezbędny „starter”, a wręcz konieczność – zarówno dla ciała, jak i dla ducha! :)  Właśnie dlatego wprowadziliśmy program nieodpłatnego korzystania z tych napojów w automatach usytuowanych w naszych oddziałach.

Rozmiar ma znaczenie, czyli dodatkowy bonus: małe i lekkie paczki

Zaleta, którą zdecydowanie warto również podkreślić to fakt, że kurierzy w InPost doręczają najmniejsze i najlżejsze paczki na całym rynku kurierskim. A dostarczając przesyłki do Paczkomatów, mogą oni jeszcze sprawniej zorganizować swoją pracę – nie tylko wożą paczki stosunkowo lekkie oraz niewielkich rozmiarów, ale również dostarczają je do konkretnej maszyny, zamiast do kilkudziesięciu domów.

Dlaczego polecił(a)byś pracę w InPost? Zapytaliśmy naszych kurierów!

Opinia naszych pracowników zawsze jest dla nas bardzo cenna, dlatego wiosną tego roku przeprowadziliśmy ankietę, w której zapytaliśmy kurierów z #TeamInPost o najważniejsze kwestie związane z ich pracą. Pozwoliło nam to nie tylko poznać ich odczucia i opinie, ale również dołożyć wszelkich starań, aby w przyszłości sprostać deklarowanym potrzebom. 

Jesteście ciekawi, jak odpowiadali na pytanie: “Dlaczego polecił(a)byś pracę w InPost?

  • „Fajna atmosfera, ciekawi ludzie i dobra gotówka”, 
  • „Jest to firma ciągle rozwijająca się oraz dająca możliwości własnego rozwoju dla kurierów i przewoźników. W moim przekonaniu jest to firma najbardziej przyjazna kurierom wśród firm obecnych na rynku”,
  • „Należyte wynagrodzenie, jasna i czytelna umowa, regularna płaca, elastyczne godziny pracy”

Podsumowując, oto trzy odpowiedzi, które powtarzały się najczęściej!

  1. Dobra atmosfera/ludzie.
  2. InPost jako firma z solidną podstawą i pozycją na rynku.
  3. Chwalę sobie wynagrodzenie.

Źródło: „Daj o siebie zadbać - wypowiedz się” - ankieta dla kurierów, kwiecień 2020r.

 

Cieszymy się, że kurierzy doceniają pracę w InPost i zwracają uwagę również na takie kwestie, jak pozytywna atmosfera. Ten z pozoru błahy czynnik jest często jednym z fundamentów dobrej komunikacji, udanej współpracy i finalnie zadowolenia z wykonywanych obowiązków - nawet, jeśli tak, jak w każdej pracy – pojawią się gorsze dni lub bardziej wymagający klienci.

 

 

Jeśli dotarłeś/-aś do tego miejsca, jesteśmy przekonani, że choć trochę wzbudziliśmy w Tobie zainteresowanie pracą kuriera. Jeśli tak jest, koniecznie sprawdź nasze aktualne oferty. Może szukamy właśnie Ciebie? A być może Twój kolega właśnie poszukuje pracy?

Zobacz aktualne oferty pracy na stanowisku kuriera lub przekaż je znajomemu!

  • Kurier/Przewoźnik: Wrocław, Legnica, Jelenia Góra

  • Kurier: Gdańsk, Swarożyn (pow. tczewski), Pruszcz Gdański, Słupsk

  • Kurier: Cholerzyn (pow. krakowski), Modlniczka (pow. krakowski), Nowy Targ, Nowy Sącz, Tarnów

Sprawdź wszystkie regiony i stanowiska, na które obecnie rekrutujemy w obszarze kurierskim: 

Praca w Dziale Operacji Kurierskich I Dołącz do InPost

 

Wkręć się do #TeamInPost i rozwijaj siebie oraz swoje pasje razem z nami – tak jak Paweł lub Mateusz!