40% kupujących w sieci chce odbierać zakupy spożywcze z Paczkomatów InPost
Dla biznesu E-commerce

40% kupujących w sieci chce odbierać zakupy spożywcze z Paczkomatów InPost

25 Lipca 2019

Nowy trend w e-commerce coraz bardziej popularny

Według badań Kantar TNS* aż 40% kupujących w sieci chce odbierać zakupy spożywcze w Paczkomatach® InPost. Innowacyjne maszyny w formie „Lodówkomatów” mogą być już niedługo dostępne w całej Polsce. Motorem napędowym dla rozwoju sieci maszyn może być zauważalna zmiana nawyków konsumenckich wynikająca m.in. z obowiązującego zakazu handlu w niedziele. Wygoda rozumiana jako dostępność usługi całą dobę oraz brak konieczności jechania do stacjonarnego sklepu, motywuje do zakupów odpowiednio aż 75% oraz 72% kupujących online**.

Lodówkomat

“Odbiór zakupów spożywczych w Lodówkomatach InPost to zdecydowanie kolejny krok naszego rozwoju. Mamy opracowany i przetestowany system uzupełnienia naszych maszyn o funkcjonalność do odbioru żywności, napojów i mrożonek – takie pilotażowe programy prowadzimy już od 2018 roku. Technicznie jesteśmy zatem w pełni gotowi. Kluczowy jest teraz szybki rozwój oferty e-sklepów w zakresie produktów spożywczych – choć dynamika wzrostu tego segmentu jest wysoka, to nadal potrzeba większej skali. Dlatego bardzo zachęcamy naszych partnerów do inwestowania w sprzedaż online – co w kontekście niedziel wolnych od handlu wydaje się być doskonałą opcją dla konsumentów” powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Poznaj Lodówkomaty! Dowiedz się jak i gdzie zamawiać oraz odbierać zamówienia » 

* Badanie CAWI na reprezentatywnej grupie internautów N=1000, wszyscy dokonali zakupu w Internecie w ciągu ostatnich trzech miesięcy, kwiecień 2019

** Gemius dla e-Commerce Polska, E-commerce w Polsce 2019, N=1027, kwiecień 2019