4,6 MLN POLAKÓW SKORZYSTAŁO Z PACZKOMATÓW® INPOST W 2015 ROKU

Liczba nadanych przesyłek wzrosła aż o 86% w porównaniu rok do roku.

 

Rok 2015 był rekordowy pod względem liczby przesyłek nadanych za pomocą Paczkomatów® InPost – wzrosła ona aż o 86% w porównaniu rok do roku. Tradycyjnie największy wolumen paczek odnotowano w grudniu. W zeszłym roku z samoobsługowych terminali InPost skorzystało blisko 4,6 mln Polaków – z czego ponad 2 mln dokonało tego po raz pierwszy, a przeciętny użytkownik innowacyjnych terminali zamówił 3,7 paczki – w najbardziej zajętym dniu wydano ich aż 145 787. Liczba przesyłek nadanych za pomocą innowacyjnych maszyn w Polsce systematycznie wzrasta – co miesiąc średnio o 10%.

„Rok 2015 był pełen wytężonej pracy nad rozwojem działalności Paczkomatów® InPost. Nieustannie skupiamy się na zapewnieniu płynnego obrotu przesyłek – właśnie dlatego systematycznie rozszerzaliśmy sieć naszych innowacyjnych terminali w Polsce. Tylko w ubiegłym roku uruchomiliśmy aż 800 nowych maszyn, a do końca 2016 roku liczba urządzeń zostanie powiększona do 2600. Zadbaliśmy o to, aby każdy Paczkomat® InPost był wyposażony w czytnik kart – większość z nich umożliwia także płatności zbliżeniowe. Wdrożyliśmy również zaawansowane narzędzia związane z rozwojem dostaw wielokanałowych – umożliwiają one elastyczne przekierowanie paczki. Dzięki nim nasi klienci –na każdym etapie realizacji zamówienia – mogą zmienić formę doręczenia przesyłki, wybierając jedną z trzech dostępnych opcji dostawy: Paczkomatu® InPost, POK lub kuriera” – komentuje Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl.

Kluczowe dane podsumowujące działalność Paczkomatów® InPost w 2015 roku:

  • 2 mln nowych użytkowników
  • 907% – wzrost liczby przesyłek w porównaniu do 2012 roku
  • 256% – wzrost liczby przesyłek w porównaniu z rokiem 2013
  • 62% – wzrost liczby paczek w grudniu w porównaniu z listopadem 2015
  • 145 787 – liczba przesyłek w najbardziej zajętym dniu 2015 roku
  • 587 paczek obsłużyło urządzenie cieszące się największą popularnością w dniu szczytowego obłożenia – to średnio 24,5 przesyłek na godzinę, czyli jedna co 150 sekund

 

125 milionów finansowania z KKR

InPost: 125 milionów finansowania z KKR

Funduszu Advent International, jeden z największych globalnych inwestorów private equity i KKR – amerykańska firma inwestycyjna zawarły porozumienie gwarantujące 125 mln euro finansowania dla InPost w okresie 5,5 roku. A to zwiększy skalę działania i uruchomi nowe lokalizacje Paczkomatów – obecnie sieć liczy już 3800 maszyn w całej Polsce, w tym także w małych miejscowościach.
InPost Partnerem w Allegro Smart

InPost Partnerem w Allegro Smart! Mamy już 3800 Paczkomatów®

Nasza firma została partnerem Allegro w nowatorskiej usłudze Allegro Smart!, w której za abonament w wysokości 49 zł będzie można odebrać 365 paczek w roku w ponad 3800 Paczkomatach® InPost w całej Polsce. Gwarancją jakości InPost jest terminowość usługi paczkomatowej na poziomie 97 % w D+1 (dzień po nadaniu)
smart allegro

InPost partnerem nowej usługi Allegro SMART!

Chcesz robić zakupy na największym portalu aukcyjnym w Polsce codziennie przez okrągły rok, paczki odbierać wygodnie w Paczkomatach, a za przesyłki płacić jedną, niewielką opłatę roczną? Teraz to możliwe. A wszystko dzięki rewolucyjnej usłudze Allegro SMART!