5 powodów, dlaczego warto znać aktualną lokalizację własnej paczki
Porady

5 powodów, dlaczego warto znać aktualną lokalizację własnej paczki

9 Października 2023

Zamawianie przeróżnych towarów przez Internet sprawia prawdziwą przyjemność, ale przede wszystkim jest niezwykle łatwe. Oszczędzamy też przy tym czas i nierzadko pieniądze. Obawiamy się tylko, czy przesyłka na pewno dotrze na czas. Na szczęście ten problem można łatwo rozwiązać – wystarczy skorzystać z opcji śledzenia paczki. Monitorowanie przesyłek to standardowa procedura dla wielu odbiorców.

Śledzenie lokalizacji paczki – jak to działa?

Możliwość śledzenia paczek nikogo już nie dziwi. Rozwój sektora e-commerce i rosnąca popularność zakupów online zmieniają oblicze naszej codziennej rzeczywistości. Firmy kurierskie muszą stale doskonalić swoją ofertę i proponować klientom nowe, lepsze rozwiązania. Kupowanie produktów drogą internetową odbywa się w nieskomplikowany sposób. Wrzucamy artykuły do wirtualnego koszyka, podajemy konieczne dane, wybieramy dostawę przez Paczkomat lub kurierem a następnie płacimy za zamówienie. Wystarczy zaledwie kilka minut i gotowe. Co jednak z wysyłką zamówienia? Co dokładnie dzieje się z paczką, zanim do nas dotrze? Te pytania nie są rzadkością – chcemy mieć przecież pewność, że przesyłka się nie zgubi otrzymamy ją w przewidywanym terminie. Nie wszyscy wiedzą, że już od długiego czasu można na bieżąco monitorować paczki. Opcja jest oczywiście całkowicie bezpłatna!

 

Gdzie jest paczka InPost? 3 sposoby na sprawdzenie jej lokalizacji

Kiedy oczekujemy na dostawę paczki, często zastanawiamy się, gdzie ona aktualnie się znajduje i kiedy dotrze do automatu Paczkomat, PaczkoPunktu czy do domu. Aktualne informacje o statusie paczki sprawdzisz na trzy sposoby, a każdy z nich jest łatwy i wygodny.

  • InPost Mobile – w aplikacji mobilnej możesz śledzić przesyłki na bieżąco, a także nimi zarządzać. W momencie dotarcia paczki do wybranego punktu, od razu dostajesz powiadomienie, więc nie zapomnisz jej odebrać. To zdecydowanie najwygodniejszy sposób na śledzenie wszystkich zamówionych paczek.
  • Strona inpost.pl/sledzenie-przesylek to kolejna opcja, dzięki której sprawdzisz lokalizację aż 5 przesyłek jednocześnie. Przydatna opcja dla tych, którzy dużo zamawiają. Wystarczy podać numer paczki lub paczek, a poznasz ich status.
  • Chatbot – nasz chatbot Mat da Ci znać, gdzie jest paczka na podstawie jej numeru oraz numeru telefonu. Aby z nim porozmawiać, wejdź w zakładkę Kontakt. Znajdziesz go też m.in. na Messengerze czy WhatsAppie. Mat odpowie na Twoje pytania przez całą dobę!

Dzięki tym trzem sposobom na sprawdzenie lokalizacji paczki, możesz mieć pewność, że zawsze będziesz na bieżąco z jej aktualnym statusem.

Tak możesz śledzić paczki samodzielnie, ale nie zapominaj, że drogą e-mailową dostajesz powiadomienia o tym, gdzie jest paczka.

Paczka do wysłania? Wyślij ją szybko i wygodnie przez dowolny Paczkomat®.

Kilka chwil i paczka nadana!

Jak działa śledzenie przesyłek?

Każda paczka przed wysłaniem do adresata otrzymuje specjalne oznakowanie. Dzięki temu mamy możliwość zdobycia informacji dotyczącej tego, kiedy została nadania, przyjęta w sortowni czy umieszczona w automacie Paczkomat. Monitorowanie przesyłki pozwoli też przede wszystkim uzyskać wiedzę, kiedy kurier może zapukać do naszych drzwi albo czy przesyłka znajduje się już w punkcie odbioru. Warto podkreślić, że cały proces odbywa się automatycznie podczas skanowania na poszczególnych etapach.

Czas dostawy paczki to zwykle 1-2 dni robocze, ale 95% przesyłek dociera już na drugi dzień od momentu nadania. Śledząc paczkę, widzisz etapy jej dostawy i wiesz, kiedy do Ciebie dotrze.

Dlaczego warto znać aktualną lokalizację przesyłki?

Presja na jak najszybsze dostarczanie produktów do klientów rośnie, co stanowi nie lada wyzwanie dla firm kurierskich. Dowiedz się, z jakich powodów warto znać bieżący status swojej paczki:

  1. Szybka reakcja, gdy przesyłka długo nie zmienia położenia

Źle przyklejona etykieta przez nadawcę i nieprawidłowe uzupełnienie danych to powszechne błędy, które w dalszym ciągu mają miejsce. Wówczas istnieje ryzyko, że paczka nie dotrze pod wskazany adres w wyznaczonym terminie. Jeśli sprawdzimy jej status, od razu dowiemy się o niepokojącej sytuacji i będziemy mogli zareagować. Niektórych błędów, takich jak nieprawidłowo naklejona etykieta można uniknąć wysyłając paczkę bez etykiety za pomocą aplikacji InPost Mobile. Prawidłowe oznakowanie paczki leży po stronie kuriera, który ma do tego odpowiednie narzędzia.

  1. Pełna kontrola nad paczką

Popularność zakupów internetowych sprawiła, że praktycznie codziennie powstają nowe platformy sprzedażowe. Nie wszystkie platformy możemy darzyć zaufaniem i zawsze warto zachować ostrożność. Monitorowanie przesyłek pozwala się upewnić, że sprzedawca wydał nasze zamówienie kurierowi. Jeśli ten proces się przeciąga, będzie to sygnał, że musimy skontaktować się z danym sklepem i sprawdzić, co dokładnie się stało – mógł wystąpić, np. błąd systemu, dlatego paczka nie została przekazana do wysłania adresatowi. 

  1. Poznanie przybliżonego terminu dostawy

Największą zaletą śledzenia przesyłek jest poznanie przewidywanego terminu dostawy. Dzięki temu dowiemy się, kiedy kurier dostarczy naszą paczkę i będziemy mogli odpowiednio zorganizować sobie czas. Nie zawsze jesteśmy w domu, więc  gdy zjawi się doręczyciel, nie będziemy mogli odebrać towarów, na które czekamy. Nawet jeśli odbieramy przez Paczkomat, warto wiedzieć, czy przesyłka oczekuje na odbiór czy jeszcze nie.

  1. Brak konieczności kontaktu ze sprzedawcą w sprawie paczki

Niecierpliwie oczekujemy na otrzymanie zamówionych produktów i zastanawiamy się: gdzie jest moja paczka? W tym momencie od razu chcemy napisać wiadomość do sprzedawcy lub skontaktować się z nim telefonicznie. To z kolei zajmuje dużo czasu i nie pozwala skupić się na innych zadaniach. Po co zawracać sobie tym głowę? Nie musimy słać dużej ilości zapytań z wątpliwościami. Wystarczy monitorować przesyłkę i wszystko stanie się jasne.

  1. Spokój ducha i zminimalizowanie ewentualnego niepokoju

Wejście na stronę umożliwiającą śledzenie paczek i wpisanie numeru przesyłki zajmie tylko kilka chwil – otrzymamy wszystkie niezbędne informacje. Nie będziemy musieli odczuwać dziwnego niepokoju i stresu spowodowanego strachem, że zostaliśmy oszukani i nie dostaniemy zakupionych towarów. Jeszcze szybciej jest z InPost Mobile – jedno kliknięcie w aplikację i widzisz spis paczek!

InPost mobile
Nie masz jeszcze apki InPost Mobile? Pobierz ją już teraz!
Z aplikacją InPost życie jest prostsze. Wysyłaj paczki szybciej niż kiedykolwiek, dzięki funkcji zdalnego otwarcia skrytki i nadaniu bez etykiety. Oszczędzaj czas z apką!
Nie masz jeszcze apki InPost Mobile? Pobierz ją już teraz!
Z aplikacją InPost życie jest prostsze. Wysyłaj paczki szybciej niż kiedykolwiek, dzięki funkcji zdalnego otwarcia skrytki i nadaniu bez etykiety. Oszczędzaj czas z apką!