Ahoj Sopot! Paczkomat numer 13000 z panelami fotowoltaicznymi

Ahoj Sopot! Paczkomat numer 13000 z panelami fotowoltaicznymi

9 Lipca 2021

W InPost nie rzucamy słów na wiatr… Naszym celem na 2021 rok był dalszy rozwój ekologicznej sieci Paczkomatów. I tak też się dzieje! Z dumą meldujemy, że pierwszy Paczkomat zasilany za pomocą paneli fotowoltaicznych stanął w Sopocie, przy ul. Polnej 7.

Trzynastotysięczny Paczkomat czerpie energię ze słońca za pomocą paneli fotowoltaicznych, a w zamian daje coś od siebie – redukuje ślad węglowy. To dla nas bardzo szczęśliwy model – łączy w sobie funkcjonalność, roślinny design i świetnie wpasowuje się w klimat Green City – znajdziecie przy nim piękne rośliny, a zaraz obok ławeczkę – na wszelki wypadek, gdyby kogoś przygniotła ilość paczek w Multiskrytce. 😉 Będzie więc bardzo zielono i eco-friendly.

W InPost aktywnie działamy na rzecz ochrony środowiska. Przypominamy, że w naszym projekcie Green City stawiamy na innowacje i wdrażanie inicjatyw ekologicznych w polskich miastach. Po pierwszej w programie Łodzi, do projektu dołączają kolejne miasta: Kraków, Kielce, Zielona Góra, Wałbrzych. A to dopiero początek! Wierzymy, że to właśnie edukacja i dobre praktyki biznesowe są kluczem do zwiększenia świadomości i poprawy stanu naszej planety. Śledźcie nasze działania w tym obszarze.

Pamiętajcie – Paczkomaty to najbardziej ekologiczna forma dostawy. Jedno urządzenie może zaoszczędzić dziennie aż 52 kg CO2, co rocznie daje nawet 14 ton oszczędności emisji CO2! Wszystko dzięki temu, że dostawy przesyłek do jednego Paczkomatu zastępują tradycyjne dostawy do wielu domów.

Chcesz poznać więcej naszych eko-danych? Sprawdź koniecznie TUTAJ.

To jak? Kto wybiera się do serca Zatoki Gdańskiej, aby sprawdzić, jak wygląda nasz zielony Paczkomat? Odbierajcie i nadawajcie – nawet bez etykiety! 😉

Funkcjonalność nadawania paczek bez etykiety z poziomu InPost Mobile jest dostępna w najnowszej wersji aplikacji (po aktualizacji). Aplikację można pobrać z oficjalnych sklepów Google Play, App Store oraz Huawei AppGallery.