Allegro i InPost wprowadzają tanie dostawy: Paczkomaty za 7,99 zł, przesyłki polecone za 3,94 zł i darmowe zwroty
Dla biznesu

Allegro i InPost wprowadzają tanie dostawy: Paczkomaty za 7,99 zł, przesyłki polecone za 3,94 zł i darmowe zwroty

6 Listopada 2014

Wpis archiwalny

 

Dwie formy dostawy, jakie już od 7 listopada zaczną pojawiać się na Allegro, będą niezwykle atrakcyjne cenowo. Dostawa Allegro Paczkomaty InPost do jednej z 1100 maszyn w całej Polsce nie przekroczy ceny 7,99 zł za przesyłkę, natomiast przesyłka Allegro Polecone InPost nie będzie droższa niż 3,94 zł za dostarczenie pod adres Kupującego. Oczywiście Sprzedawcy będą mogli oferować na swoich aukcjach niższe ceny lub darmowe dostawy, które - wg badań rynku - podnoszą konwersję aż o 25%, jeśli są zestawione z przesyłką kurierską za średnią cenę 15 zł.

Terminy dostaw, tradycyjnie już w przypadku Paczkomatów, nie przekroczą czasu D+1 (gdzie D to dzień nadania Paczki), natomiast przesyłki polecone będą dostarczane w czasie D+3. Doręczyciel InPost ma obowiązek podjęcia dwukrotnej próby doręczenia przesyłki pod wskazany adres. Ma też dodatkową motywację w postaci wyższego wynagrodzenia za przesyłki dostarczane bez awizacji. Jeśli jednak zostawi awizo, Klient będzie mógł odebrać przesyłkę w jednym z 8300 punktów InPost.

Darmowe zwroty - to one są najważniejsze

Kłopotliwy i kosztowny zwrot nietrafionych zakupów był do tej zmorą klientów e-sklepów i barierą dla rozwoju polskiego e-commerce. Nowe dostawy na Allegro eliminują ten problem, ponieważ zwrot produktów wysłanych przez Allegro Paczkomaty InPost i Allegro Polecone InPost będzie całkowicie bezpłatny! Wystarczy pobrać kod odbioru (dostępny w odpowiedniej zakładce Allegro) i zanieść produkt do Paczkomatu albo jednego z 1200 Punktów Obsługi Klienta (w przypadku listu).

Bez zbędnych formalności

Dodanie nowych opcji dostawy do aukcji jest bardzo proste. Możliwość wskazania Allegro Paczkomaty InPost i Allegro Polecony InPost jako sposobu wysyłki pojawia się już na etapie wystawiania aukcji. Aby przygotować i nadać przesyłkę, trzeba zalogować się do Managera Paczek poprzez podanie swoich danych z Allegro i postępować zgodnie ze wskazówkami. W razie wątpliwości warto zajrzeć do sekcji Q&A na stronie paczkomaty.pl/AllegroInPost.

Przełom nastąpił… i co dalej?

Sami jesteśmy ciekawi:) Padły bowiem najważniejsze bariery, z jakimi przez ostatnie lata mierzyli się sprzedawcy i klienci w polskim e-commerce: wysokie koszty dostawy oraz drogie i uciążliwe zwroty. Rynek dynamicznie rośnie, a wraz z nim ewoluuje oferta najważniejszych graczy. Pewne jest tylko jedno: korzyść konsumenta, który nie musi już wybierać między “tanio”, “szybko” i “wygodnie”, bo od 7 listopada dostaje wszystkie trzy opcje w pakiecie od InPost i Allegro. Zapraszamy na zakupy!