Chcę wysłać … ale nie wiem, czy mogę
Dla biznesu

Chcę wysłać … ale nie wiem, czy mogę

12 Stycznia 2015

W trosce o paczki, Paczkomaty, a przede wszystkim sprawność pleców naszych kurierów,maksymalna waga przesyłki nadawanej poprzez Paczkomat może wynosić 25 kg. Wymiary te są takie same w przypadku dostawy AllegroPaczkomaty.

Przesyłki gabarytowe

PAMIĘTAJCIE, że nadanie przesyłki o większych gabarytach, niż jest to wyżej napisane, może skutkować ich zwrotem do nadawcy lub dostarczeniem przesyłki do Oddziału (zamiast do wybranego przez odbiorcę Paczkomatu), a także uszkodzeniem podczas próby ich wyciągnięcia ze skrytki.

Przypominamy także, że zgodnie z regulaminem przesyłki wysyłane poprzez formę dostawy Allegro Mini Paczka InPost lub Paczka E-Commerce InPost powinny mieć sumę boków (długość + szerokość + wysokość) nieprzekraczającą 700 mm. Natomiast ich maksymalna waga nie powinna przekraczać 2 kg.

Czego na pewno nie powinniście wysyłać Paczkomatem

Co zatem można wysłać poprzez Paczkomaty? Odpowiemy dość przewrotnie, pisząc Wam czego na pewno nie powinniście wysyłać:

  • pieniędzy;
  • papierów wartościowych oraz ważnych dokumentów;
  • przedmiotów wartościowych (biżuterii, antyków, dzieł sztuki itd. - zwróćcie uwagę na fakt, że wartość nominalna antyków może być drastycznie niższa od ich realnej wartości, co w razie wystąpienia konieczności wyceny przedmiotu, może uniemożliwić uzyskanie pełnego odszkodowania;
  • broni i amunicji z wyłączeniem: pistoletów hukowych, startowych i alarmowych oraz amunicji do tych pistoletów, o ile nie są bronią palną w rozumieniu ustawy oraz, o ile Nadawca dostarczy Operatorowi przed nadaniem takiej Przesyłki Paczkomatowej wymagane przez ustawę dokumenty jak również spełni pozostałe warunki realizacji takiej usługi
  • przedmiotów pochodzących z przestępstwa
  • środków o właściwościach wybuchowych, łatwopalnych, utleniających, drażniących, żrących, uczulających, rakotwórczych, mutagennych oraz działających szkodliwie na rozrodczość, mogących spowodować zagrożenie dla zdrowia, życia ludzkiego lub szkody majątkowe
  • narkotyków i substancji psychotropowych;
  • artykułów szybko psujących się, wymagających szczególnych warunków transportu;
  • martwych lub żywych zwierząt i roślin;
  • rzeczy łamliwych i kruchych np. szkła, delikatnej porcelany.

Dodatkowe ubezpieczenie paczki

Na koniec dodajmy jeszcze, że każdą przesyłkę doręczaną za pośrednictwem Paczkomatów InPost za dodatkową opłatą można ubezpieczać. Maksymalna kwota ubezpieczenia wynosi 20 000 zł. Pamiętajcie, że jeśli ubezpieczycie przesyłkę z niedozwoloną zawartością, to nawet jeśli nie zostanie ona dostarczona, nie będzie przysługiwało Wam odszkodowanie.

Na koniec polecamy Wam zapoznanie się z naszym pełnym regulaminem.