Ciesz się zakupami bez reszty! Za paczkę kurierską InPost zapłać przy odbiorze – także kartą i smartfonem!

Wiemy, że dostawa kurierem InPost to jedna z Waszych ulubionych usług naszego portfolio – w 2016 r. zamówiliście przeszło 400% więcej paczek niż rok wcześniej! Nowa opcja – płatność kartą przy odbiorze – ma jeszcze bardziej ułatwić Wam zakupy przez Internet. Spisaliśmy wszystko, co warto o niej wiedzieć! 
Ciesz się zakupami bez reszty! Za paczkę kurierską InPost zapłać przy odbiorze – także kartą i smartfonem!

Usługa InPost Action wprowadzona została dzięki współpracy z dwoma znanymi w świecie płatności ekspertami: Mastercard i eCard S.A. Dzięki nim wyposażyliśmy naszych kurierów z całej Polski w 2,5 tysiąca zbliżeniowych terminali płatniczych (mPOS-y), które umożliwiają płacenie za przesyłki bezgotówkowo bezpośrednio przy ich odbiorze. 

Wygodnie, bezpiecznie i... jeszcze szybciej!

Dzięki terminalom zbliżeniowym możesz dokonać płatności za swoją przesyłkę kurierską w ciągu kilkunastu sekund – bez biegania do bankomatu, pożyczania drobnych od sąsiadki, czy rozmieniania pieniędzy na ostatnią chwilę.

Nowy sposób płacenia nie tylko skraca czas odbioru przesyłki z rąk kuriera, ale także zapewnia większe bezpieczeństwo transakcji. Komfortowo i bezpiecznie zapłacimy teraz przy odbiorze także za kosztowne produkty – bez gromadzenia dużej sumy pieniędzy w domach czy miejscu pracy (a z doświadczenia wiemy, że często zamawiacie za pobraniem np. komputery czy drogi sprzęt fotograficzny).

Dodatkowo korzyści z nowego sposobu płatności odniosą wszyscy odbiorcy paczek InPost - dzięki sprawniejszym transakcjom nasi kurierzy będą mogli dostarczyć większą liczbę przesyłek w tym samym czasie!

Jak to działa? 

  1. Samo zamówienie przesyłki pozostaje bez zmian. Jak zawsze zrób zakupy w e-sklepie i wybierz opcję przesyłki InPost Kurier za pobraniem.  
  2. Przed próbą doręczenia przesyłki kurierskiej pobraniowej InPost skontaktuje się z Tobą nasz Kurier – potwierdzi on posiadanie terminala i poinformuje Cię o możliwości płatności kartą.
  3. Zapłać za paczkę w wygodny dla siebie sposób – gotówką lub kartą. To proste i działa dokładnie tak, jak w stacjonarnych sklepach. Zbliżasz kartę do czytnika i w razie potrzeby potwierdasz transakcję kodem PIN (obowiązkowo przy zamówieniach powyżej 50 zł).
  4. Odbierz przesyłkę i ciesz się swoim zamówieniem! Potwierdzenie odbioru paczki  tradycyjnie wyślemy na Twój adres e-mail. 

Płatność w usłudze InPost Action zrealizować można za pomocą dowolnej karty płatniczej (debetowej lub kredytowej) tradycyjnej i zbliżeniowej. Zwolennicy mobilnych płatności mogą również opłacić przesyłkę swoim smartfonem (dla urządzeń wyposażonych w aplikację banku z funkcją płacenia telefonem lub aplikacją Android Pay).