Decathlon nawiązuje współpracę z InPost w Wielkiej Brytanii

Celem współpracy jest zwiększenie wygody odbioru zakupów

 

Decathlon, firma handlowa specjalizująca się w sprzęcie sportowym, ogłosiła uruchomienie nowej usługi dla klientów, dokonujących zakupów przez internet i mobilnie. W ten sposób firma odpowiada na zmiany w popycie, wywołane głównie przez rosnącą popularność dostaw w modelu "Click and Collect".

Premiera usługi nastąpi 4 sierpnia, w czwartek. Pozwoli ona klientom Decathlon wskazać jako punkt odbioru zamówienia online jeden z ponad 1100 w pełni zautomatyzowanych Paczkomatów® InPost na terenie całego kraju. Wszystkie maszyny odbiorcze znajdują się w bezpiecznych i chronionych lokalizacjach, dysponujących licznymi i wygodnymi miejscami parkingowymi. Są to m.in. sklepy sieci Morrisons, Toys 'R' Us, stacje benzynowe, stacje metra i kolejowe. Automaty odbiorcze są dostępne przez cały dzień, łącznie z godzinami wieczornymi i porannymi, przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Podczas składania zamówienia klienci Decathlon otrzymują unikalny kod kreskowy do odblokowania właściwej szafki z kupionym produktem. Czynność ta zajmuje zaledwie 7 sekund -- pełna automatyzacja.

Klienci jako punkt odbioru mogą wskazać dowolny Paczkomat®, w miejscu wygodnym dla nich np. w pobliżu ich domów czy biur. Klient otrzymuje z wyprzedzeniem informację e-mailową oraz SMS-ową o której godzinie przesyłka ze sprzętem sportowym zostanie dostarczona do wybranego punktu i będzie można ją odebrać. W ten sposób klient cały czas na bieżąco wie gdzie znajduje się jego paczka i od której godziny może ją odebrać - dzięki temu może ułożyć plan dnia tak, aby odebrać zamówienie w terminie i w miejscu najbardziej dogodnym dla siebie. Paczkomaty® InPost znajdują się średnio nie dalej niż dwie mile od dowolnego mieszkańca miast Zjednoczonego Królestwa, więc bogactwo wyboru jest ogromne: klient może dowolnie dopasować odbiór do swoich potrzeb.

"Misją naszej firmy jest upowszechnianie sportu poprzez oferowanie sprzętu sportowego po niskich cenach, w sposób wygodny dla klienta, zapewniając doradztwo i wysoką jakość obsługi. Maszyny InPost odwołują się do tych samych wartości, zapewniając naszym klientom szybki, bezpieczny i prosty sposób odbioru zakupów w ponad nowych 1100 punktach. Paczkomaty® są w pełni automatyczne, przez co świetnie uzupełniają nasze tradycyjne kanały dystrybucji: dostawy domowe i własne punkty Click and Collect" - powiedział Chris Baggaley, dyrektor działu Omni-Channel Operations w Decathlon.

Ian Caminsky, CEO Inpost UK, podkreśla, że współpraca z Decathlon otwiera nowe perspektywy biznesowe w segmencie sportowym: "To fantastyczne uczucie móc współpracować z takim poważnym i prestiżowym partnerem. Rozwój e-commerce tworzy okazje sprzedażowe we wszystkich segmentach handlu tradycyjnego. Aby wykorzystać je w pełni, firmy handlowe muszą dopasować swoje łańcuchy dystrybucji do zwiększonych wymagań klientów: wygody odbioru, pewności dostarczenia i szybkości weryfikacji klienta już w samym miejscu odbioru. Oferta InPost wpisuje się idealnie w te wymagania, co potwierdzają udane wdrożenia i nawiązane partnerstwa z firmami na całym świecie. Cieszę się z nawiązania współpracy z Decathlon. Jako InPost jesteśmy gotowi, by wspólnie pracować nad zwiększeniem zadowolenia klientów z zakupów sprzętu sportowego".