Doręczanie przesyłek – ile trwa w zależności od zamówienia
Porady

Doręczanie przesyłek – ile trwa w zależności od zamówienia

14 Listopada 2019

Ile trwa dostarczenie paczki kurierem? To pytanie często zadajemy sobie, oczekując na zakupy zrobione przez Internet, lub chcąc nadać ważną przesyłkę. Usługi kurierskie są wygodną i bezpieczną formą doręczania, więc chętnie z nich korzystamy. Dowiedzmy się zatem, jak długo idzie przesyłka kurierska w zależności od zamówienia.

Kurier – najszybsza forma dostawy?

Odkąd sektor e-commerce nabrał rozpędu, branża logistyczna stanęła przed nie lada wyzwaniem – stale musi ulepszać swoją ofertę i doręczać przesyłki jeszcze szybciej, czego oczekują konsumenci. W przeciwnym razie konkurencja okaże się nie do wyprzedzenia. Wybierając kuriera, nie trzeba wychodzić z domu, stać w długich kolejkach i marnować czasu. Co ważne, możemy śledzić każdy etap podróży paczki – nie trzeba się więc martwić, że gdzieś po drodze zaginęła. Przesyłka powinna dotrzeć do nas w ciągu kilku dni roboczych od momentu nadania, ale zdarza się, że otrzymamy ją szybciej. Warto też pamiętać, że w przypadku delikatnych przedmiotów lub sprzętów elektronicznych odpowiednie traktowanie pakunku ma olbrzymie znaczenie. Rzetelnej firmie kurierskiej z pewnością można w tej kwestii zaufać.

Ile czasu idzie paczka kurierem – proces doręczenia

Co dzieje się z przesyłką, kiedy już zostanie przetransportowana do odpowiedniej miejscowości i wpadnie w ręce kuriera? Każdy doręczyciel zaczyna pracę wcześnie rano i otrzymuje pakiet paczek do rozwiezienia klientom. Po sprawdzeniu adresów musi on ustalić sobie najlepszą trasę – czasami nie jest łatwo przewidzieć, o której dokładnie godzinie zjawi się on u odbiorcy. Jeśli danej osoby nie ma w domu, przesyłkę można odebrać w punkcie odbioru.

Doręczanie paczek do Paczkomatów – ile trwa?

Czy kurier to jedyna opcja szybkiej dostawy? Niekoniecznie. Świetną alternatywą dla tradycyjnych usług kurierskich są Paczkomaty. Można z nich korzystać o każdej porze dnia i nocy, siedem dni w tygodniu! Poza tym są tańsze od usług kurierskich i nie musimy oczekiwać na doręczyciela w domu. Warto wiedzieć, że aż 98% przesyłek nadanych w Paczkomatach dociera do odbiorcy już następnego dnia! To zdecydowanie jedna z najszybszych i najtańszych form dostawy dostępnych na rynku. Każdego roku liczba innowacyjnych urządzeń do sprawnego nadawania i odbierania paczek znacząco się powiększa, dzięki temu znajdziemy Paczkomaty w praktycznie każdym większym mieście oraz w mniejszych miejscowościach. Są one zlokalizowane w dogodnych miejscach: przy centrach handlowych, w pobliżu supermarketów, biurowców, czy stacji paliw. Przesyłkę odbierzemy lub nadamy przy okazji, np. wracając z pracy.

 

Dostawa tego samego dnia – ważny trend w sektorze e-commerce

Co, gdyby nie trzeba było zadawać sobie pytania: jak długo idzie paczka kurierem? Żmudne oczekiwanie na zamówione towary często wprawia w zdenerwowanie. Jeśli dany sklep internetowy nie za dobrze radzi sobie z logistyką, z reguły rezygnujemy z jego oferty. To bardzo ważna wskazówka dla wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą platformy sprzedażowe. Od pewnego czasu coraz więcej e-sklepów wprowadza możliwość dostawy tego samego dnia. Ten trend bardzo szybko się rozwija i będzie jeszcze bardziej widoczny w najbliższej przyszłości. Uwaga: aby oferować same day delivery, w pierwszej kolejności trzeba posiadać odpowiednie stany magazynowe towarów. W przypadku popularnych (najczęściej kupowanych) produktów należy zadbać o ich dodatkowy zapas. Kolejnym krokiem będzie usprawnienie systemu obsługi zamówień – w ten sposób uda się uniknąć błędów mogących skutkować utratą klienta. Na koniec nie wolno zapominać o integracji z kurierem, która umożliwi bieżące śledzenie przesyłek. Właściwie dobrany partner logistyczny będzie w stanie sprawnie realizować dużą ilość zamówień. Dostawa tego samego dnia wydaje się kusząca, ale wymaga wielu niezbędnych działań.

Czas doręczenia przesyłek kurierskich staje się coraz krótszy

Skończyły się czasy, w których musimy czekać kilkanaście dni na kuriera. Sprawne dostarczanie paczek jest dziś priorytetem każdej fachowej firmy kurierskiej. Dynamicznie rozwijający się sektor e-commerce narzuca szybkie tempo zmian i motywuje do wprowadzania ulepszeń w branży logistycznej. Być może w bliższej przyszłości nie będziemy się już zastanawiać, ile idzie paczka kurierem, bo czas ten zostanie skrócony do niezbędnego minimum. Jednak już w tej chwili oczekiwanie na przesyłkę nie trwa długo  – zazwyczaj dwa dni robocze. Należy pamiętać, że zamówienie złożone tuż przed weekendem zostanie zrealizowane dopiero od poniedziałku, wówczas proces dostarczenia zamówienia z pewnością się wydłuży. Dobrą alternatywą dla usług kurierskich są Paczkomaty gwarantujące błyskawiczną dostawę – już następnego dnia roboczego od nadania! W przypadku, kiedy bardzo zależy nam na czasie, warto zdecydować się właśnie na tę formę przesyłki. W dodatku nie musimy czekać na przyjazd kuriera, co czasem bywa frustrujące, gdy się gdzieś śpieszymy. Dostarczenie paczki trwa obecnie naprawdę niewiele, dlatego bez obaw można kupować online – nawet gdy jesteśmy bardzo niecierpliwi.