Dostarczyliśmy niemal 30 mln paczek autami elektrycznymi w 2022 roku!

Dostarczyliśmy niemal 30 mln paczek autami elektrycznymi w 2022 roku!

27 Stycznia 2023

Jesteśmy coraz bliżej stworzenia neutralnej dla środowiska formy dostawy! 💚 Dzięki systematycznemu poszerzaniu naszej floty pojazdów elektrycznych, w zeszłym roku dostarczyliśmy do Was dokładnie 29 940 438 przesyłek – i to zeroemisyjnie!

463 naszych elektrycznych samochodów przejechało łącznie prawie 8 milionów kilometrów!

Do końca roku 2023 chcemy podwoić liczbę takich pojazdów, co umożliwi nam jeszcze większy wpływ na ograniczenie emisji szkodliwego CO2 do środowiska.

„Już dziś dostawa paczki za pośrednictwem naszych urządzeń Paczkomat®️ jest najbardziej ekologiczną formą dostarczenia przesyłki do konsumenta. W porównaniu do jej tradycyjnej odmiany, pozostawienie paczki w urządzeniu Paczkomat®️ ogranicza emisję CO2 aż o 96%”- mówi Sebastian Anioł, dyrektor działu innowacji logistycznej w InPost i dodaje:

„Staramy się również wprowadzać inne usługi, jak EKOzwroty, czy nadawanie paczek bez potrzeby drukowania etykiety, które pozwalają żyć naszym klientom bardziej ekologicznie. Na uwagę zasługuje również program InPost Green City”.

W InPost sukcesywnie zwiększamy udział aut elektrycznych w naszej flocie, realizując w ten sposób strategię ESG, która zakłada, że do 2040 roku osiągniemy zerową emisję dwutlenku węgla we wszystkich zakresach.

Flota InPost liczy już blisko pół tysiąca samochodów elektrycznych i tym samym jest to największa flota elektryczna wśród firm kurierskich w Polsce!

Wybierając Paczkomat, zwiększasz wydajność dostaw przy jednoczesnym minimalizowaniu produkcji śladu węglowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.