Gwiazdy lekkoatletyki na mityngu na Stadionie Śląskim

Gwiazdy lekkoatletyki na mityngu na Stadionie Śląskim

28 Września 2020

W Chorzowie rozegrano pierwszy krajowy mityng lekkoatletyczny w tym nietypowym sezonie. Prestiżowe zawody odbyły się na Stadionie Śląskim, czyli w legendarnym Kotle Czarownic. Świetne wyniki na zawodach osiągnęli sportowcy InPost SportTeam – Wojciech Nowicki i Konrad Bukowiecki.

Można napisać: nareszcie! Polska lekkoatletyka ruszyła pełną parą i było co oglądać. Warto zaznaczyć, że chętnych do udziału w inauguracji sezonu było tak dużo, że organizatorzy zwiększyli liczbę konkurencji z 10 do 12. Mityng współorganizowało województwo śląskie.

Fantastyczne zawody rozegrał nasz młociarz Wojciech Nowicki, który w swojej najlepszej próbie uzyskał wynik 78,52 m. Trzeba podkreślić, że to drugi rezultat w tym roku na świecie. Brązowy medalista z RIO udowodnił, że należy do światowej czołówki w rzucie młotem.

 

Na Stadionie Śląskim rywalizował również Konrad Bukowiecki. Halowy mistrz Europy w zaciętej rywalizacji pokonał Michała Haratyka, kończąc zawody z wynikiem 20,63 m. Do wyników Bukowieckiego i Haratyka dorównać próbowali juniorzy – Jakub Szyszkowski (19,54 m) i Sebastian Łukszo (19,13 m).

 


 
To nie koniec ciekawych wydarzeń na Stadionie Śląskim. Już 6 września odbędzie się tutaj LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej, a na początku maja 2021 roku Mistrzostwa Świata Sztafet, czyli World Athletics Relays Silesia.