InPost uruchomił nową sortownię w Parku P3 Piotrków
Dla biznesu

InPost uruchomił nową sortownię w Parku P3 Piotrków

17 Października 2016

 

Nowy obiekt o powierzchni ponad 15.000 m², z 53 dokami oraz 6 bramami kurierskimi będzie pełnił funkcję głównej sortowni InPostu. Większa powierzchnia sortowni umożliwiła zainstalowanie dwóch dodatkowych, najnowocześniejszych linii sortujących, co zwiększa jej wydajność o 60 %. Nowa sortownia jest odpowiedzią firmy na dynamicznie rosnące wolumeny listów e-commerce, przesyłek kurierskich oraz dostarczanych z pośrednictwem Paczkomatów® InPost.

"Miesięcznie notujemy kilkunasto bądź kilkudziesięcioprocentowe wzrosty obsługiwanych wolumenów listów poleconych e-commerce, przesyłek kurierskich oraz Paczkomatowych®. To powodowało, że dotychczas zajmowany obiekt stał się dla nas za ciasny. W nowej sortowni będziemy mogli zwiększyć obsługiwane wolumeny o 60 %. Dodatkowo spodziewamy się, że IV kwartał będzie dla nas rekordowy dlatego nowa sortownia pozwoli nam lepiej przygotować się na nadchodzący szczyt paczkowy, tak aby wszystkie przesyłki wysyłane za pośrednictwem InPostu na czas trafiły do odbiorców, co jest ważne zwłaszcza w okresie świątecznym kiedy wszyscy czekają na prezenty" - powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost S.A.

Nowa sortownia InPost ma 5 700 m² powierzchni magazynowej, 8 000 m² powierzchni crossdock i prawie 1 600 m² powierzchni biurowej. W obiekcie zostały zastosowane ekologiczne rozwiązania, m.in. system solarny wspomagający ogrzewanie wody, krany z perlatorami oraz uruchamianiem na podczerwień, a także nowego typu płyty warstwowe z podwyższoną izolacją. Oświetlenie wewnętrzne jak i zewnętrzne magazynu jest wykonane w standardzie LED.

"Mimo wycofania się z rynku listów tradycyjnych, nadal na terenie całej Polski oferujemy listy polecone e-commerce. Dla nas istotne jest, że w nowej sortowni powstanie oddzielna linia sortująca tylko dla tego rodzaju listów. Grupa stale notuje silne wzrosty zwłaszcza w listach z drobnymi przesyłkami - obecnie jest to kilkadziesiąt tysięcy przesyłek dziennie - które dzięki konkurencyjnej cenie zajęły miejsce najmniejszych paczek. Więc ważne jest, że dzięki nowemu obiektowi jesteśmy dobrze przygotowani na obsługę rosnących wolumenów także w segmencie najmniejszych przesyłek" - podkreśla Rafał Brzoska.

Wykonawcą sortowni była firma P3. „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą InPost. Dopasowanie powierzchni pod klucz wpłynie na efektywne wykorzystanie obiektu przez klienta, a zwiększenie dotychczas wynajmowanej powierzchni do 15.000 m² na jego możliwości w zakresie oferowanych usług. P3 Piotrków jest miejscem posiadającym ogromny potencjał do rozwoju, w głównej mierze dzięki swojej lokalizacji – w centralnej Polsce, blisko dwóch autostrad, jak również dzięki dużej dostępności siły roboczej. Działalność firmy InPost, tym bardziej w postaci głównej sortowni, zdecydowanie podkreśla strategiczne znaczenie naszej lokalizacji w dystrybucji ogólnokrajowej” - powiedział Piotr Brzozowski, Dyrektor ds. Leasingu i Dewelopmentu P3 w Polsce

Park P3 Piotrków znajduje się w bliskim sąsiedztwie Piotrkowa Trybunalskiego, przy połączeniu autostrady A1 z ważnymi drogami ekspresowymi E75 i E67. Lokalizacja ta zapewnia bezpośrednie połączenia drogowe z Warszawą, Wrocławiem i Katowicami. Park obejmuje działkę o powierzchni 120 ha. Budowa parku rozpoczęła się w 2008 roku. InPost jest jednym z największych najemców w tym obiekcie.

InPost świadczy usługi kurierskie i pocztowe dla klientów indywidualnych oraz biznesowych – jako jedyny operator w Polsce zapewnia kompleksowy i komplementarny zakres usług logistycznych ‘pod jednym dachem’. Dzięki zawarciu porozumienia przez Allegro i InPost o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online, e-sprzedawcy mają możliwość skorzystania z usług: Allegro Kurier InPost, Allegro Paczkomaty InPost i Allegro Polecony InPost. We wszystkich tych opcjach, klienci mają zagwarantowaną możliwość bezpłatnego zwrotu zamówionego produktu.

Ofertę operatora uzupełnia również szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań, między innymi dedykowanych sektorowi przesyłek kurierskich: Dynamiczne Przekierowanie Paczek oraz nadawanie paczek z Allegro w Paczkomatach® InPost. Jest to darmowa opcja, dzięki której klient może odebrać zamówienie w wyznaczonym przez siebie Paczkomacie® InPost lub w wybranym Punkcie Obsługi Klienta. Usługa jest udogodnieniem stworzonym z myślą o e-przedsiębiorcach realizujących małą dzienną liczbę zamówień, którym zależy na dostosowaniu terminu nadania paczki do ram czasowych pracy. Z kolei opcja nadawania paczek kurierskich z Allegro w Paczkomatach® InPost pozwala na wysyłkę przesyłek kurierskich o dowolnej porze za pomocą jednego z ponad 2050 dogodnie zlokalizowanych Paczkomatów® InPost w Polsce. Rozwiązanie pozwala na szybką i sprawną realizację zamówień bez czekania na odbiór przesyłek przez pracownika InPost.