InPost wkracza na rynek usług kurierskich

Zintegrowana oferta – usługi pocztowe, kurierskie i Paczkomaty®

 

InPost - globalny lider w obszarze automatyzacji dostaw dla e-commerce i operator największej na świecie sieci Paczkomatów® InPost – rozpoczyna działalność na rynku przesyłek kurierskich. InPost będzie świadczyć usługi kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Nowa oferta – w połączeniu z Paczkomatami® InPost i szeroką siecią obejmującą ponad 8300 placówek pocztowych – będzie jedyną w Polsce zapewniającą kompleksowy i komplementarny zakres usług logistycznych krajowych oraz międzynarodowych. Wprowadzenie nowej usługi umożliwi rozszerzenie współpracy z największą polską platformą handlową Allegro oraz innymi znaczącymi podmiotami e-commerce w Europie i na świecie.

Usługi kurierskie InPost obejmują dostawę paczek w dowolne miejsce na terenie całej Polski. Wszystkie opcje w serwisie krajowym realizowane są do drzwi odbiorcy lub do jednego z Paczkomatów® InPost. Wysoka jakość obsługi, gwarancja dostawy następnego dnia (także do godz. 12.00 i 17.00), atrakcyjna cena i największa sieć punktów – to atuty InPost w ramach kompleksowej obsługi ‘pod jednym dachem’.

Kluczowe przewagi InPost w ramach zintegrowanej oferty:

 • 8 300 punktów obsługi klienta w całej Polsce
 • 1 300 Paczkomatów® InPost w całej Polsce i planowane rozszerzenie sieci o kolejne 400 maszyn, wszystkie terminale umożliwiają płatność kartą, wzrost wolumenu obsłużonych paczek o ponad 90% w 2014 roku
 • 10 000 doręczycieli pracujących w oparciu o systemy GPS
 • Intuicyjne systemy śledzenia przesyłek we wszystkich opcjach dostawy
 • Darmowy zwrot towarów w ramach serwisu www.szybkiezwroty.pl
 • Unikatowa oferta dostaw wspólnie z platformą Allegro – Allegro Polecony InPost i Allegro Paczkomaty® Inpost – najatrakcyjniejsze cenowo opcje dostępne dla e-sprzedawców
 • Next day delivery – 98% paczek trafia do Paczkomatów® InPost następnego dnia po nadaniu
 • Usługi pocztowe na rzecz 3000 klientów biznesowych i administracji publicznej, w tym KRUS czy sądów powszechnych i prokuratur
 • Usługi finansowe w oparciu o zezwolenie KNF

Przyszłością rynku jest oferowanie pełnego zakresu usług na każdym etapie łańcucha logistycznego dostaw przesyłek – a dziś żaden operator w Polsce poza nami nie ma pod jednym dachem usług pocztowych, kurierskich, finansowych i paczkomatowych. Jesteśmy w stanie zapewnić każdy element łańcucha dostaw na poziomie operacyjnym pomiędzy sprzedającymi a kupującymi. Dzięki sprawdzonej infrastrukturze i doświadczonej załodze zapewniamy sprawną i terminową logistykę dostaw dużej liczby przesyłek nawet w tak gorącym okresie, jak sezon przedświąteczny. Jak pokazują nasze statystyki, same Paczkomaty® InPost w 2014 roku obsłużyły o 90% więcej paczek w porównaniu do poprzedniego roku. Jestem przekonany, że zintegrowana oferta naszych usług – wzbogacona o usługi kurierskie – pozwoli na jeszcze szybszy rozwój Grupy Integer.pl” – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, właściciela InPost.

W ramach zintegrowanej oferty InPost zapewnia w obrocie krajowym dostawy:

 • Listów (zwykłych, poleconych, expressowych, przesyłek reklamowych, Smart Courier, ZPO, EPO, ubezpieczenie, rejestrowanie i śledzenie przesyłek oraz odbiór od klienta)
 • Print&Go – rozwiązanie dla nadawców masowych (druk, konfekcja i wysyłka)
 • Paczek (doręczenie do 12.00, do 17.00, ekonomiczny, Paczkomat® Standard, paczka niestandardowa, paczka gabarytowa, ubezpieczenie, pobranie, serwis sms/e-mail, zwrot)
 • Przekazów pieniężnych

W 2014 roku liczba przesyłek obsłużonych przez InPost wyniosła około 280 mln sztuk. Listy i paczki dostarczane przez InPost są sekwencjonowane w nowoczesnej sortowni, która obsługuje nawet 1,2 mln przesyłek dziennie dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom sortującym. Wysoką wydajnością obsługi mogą się także poszczycić Paczkomaty® InPost, do których 98% paczek trafia w ciągu 24 godzin od nadania.

Ekspansja Grupy Integer.pl w segmencie kurierskim stanowi uzupełnienie świadczonych dotychczas usług i pozwoli kompleksowo wykorzystać potencjał związany między innymi z dynamicznym rozwojem sektora e-commerce. Całkowita sprzedaż online w Polsce jest szacowana na 27 mld zł rocznie. Generuje ona około 155 mln przesyłek o wartości 4,4 mld zł1. Według danych zaprezentowanych przez Cube Research, tradycyjne firmy kurierskie mają największy łączny udział w obsłudze przesyłek ze sklepów internetowych.

Spółki z Grupy Integer.pl od wielu lat z sukcesami obsługują 3 główne obszary: usługi paczkowe dedykowane branży e-commerce oraz klientom indywidualnym w oparciu o sieć innowacyjnych Paczkomatów® InPost, usługi pocztowo-kurierskie na podstawie sieci własnych oddziałów i doręczycieli, a także usługi finansowo-ubezpieczeniowe. Teraz do oferty dołączą usługi kurierskie.

Najwyższą jakość usług Grupy Integer.pl potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona między innymi przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014” i zwyciężyła w konkursie „Lider Nowoczesnych Technologii” organizowanym przez Instytut Nowych Technologii. Grupa Integer.pl otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” za dynamiczną ekspansję i promocję Polski za granicą. Konsekwentny rozwój firmy potwierdza również tytuł „Gazele Biznesu” przyznawany przez Puls Biznesu najdynamiczniej rozwijającym się polskim firmom.

O międzynarodowym uznaniu InPost świadczą liczne wyróżnienia: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.