
Chcesz pracować w najprężniej rozwijającej się firmie kurierskiej w Polsce? Jesteś osobą zorganizowaną, sumienną i odporną na stres? Wyróżniasz się dobrą kondycją fizyczną oraz umiejętnością pracy w zespole? System zmianowy nie stanowi dla Ciebie problemu? W takim razie zawód magazyniera czeka na Ciebie! Zanim jednak zaaplikujesz, musisz posiadać odpowiednio przygotowany życiorys. Jak powinno wyglądać CV magazyniera? Sprawdźmy!
CV magazynier wzór – co powinien zawierać dokument?
Szukanie pracy, odpowiadanie na ogłoszenia aż wreszcie rozmowy kwalifikacyjne – wszystkie te aktywności potrafią przysporzyć nerwów i napięcia niezależnie od stanowiska, o które się ubiegamy. Do tego wszystkiego dochodzi także konkurencja. Co zrobić, żeby wypaść lepiej i wyprzedzić innych kandydatów? Czy liczą się wyłącznie umiejętności oraz doświadczenie zawodowe? Okazuje się, że niekoniecznie. Oczywiście spotkanie z rekruterami będzie miało kluczowe znaczenie, ale najpierw musimy otrzymać na nie zaproszenie. Jak tego dokonać? Co zrobić, aby nie zostać zignorowanym i przeoczonym? Kluczem do sukcesu jest niepowtarzalny, spersonalizowany i odpowiednio napisany życiorys – nie należy więc go tworzyć w pośpiechu! Podstawowe dane kontaktowe, wykształcenie, a także poprzednie miejsca pracy zdecydowanie nie wystarczą, aby rekruter zainteresował się naszą osobą. Co zatem powinno zawierać przykładowe CV magazyniera? Nie pomiń takich elementów, jak:
- krótkie podsumowanie zawodowe na szczycie dokumentu,
- dane osobowe,
- kluczowe kompetencje,
- języki obce (jeśli znasz) wraz z określeniem stopnia zaawansowania,
- doświadczenie,
- edukacja,
- licencje,
- zainteresowania.
Umiejętności w CV magazyniera – jakie się liczą?
Zastanawiasz się, czy praca magazyniera będzie dla Ciebie odpowiednia? Obawiasz się, że nie masz odpowiednich predyspozycji? Każdy zawód wymaga innych kompetencji, zarówno twardych, jak i miękkich. Te pierwsze są mierzalne i można się ich nauczyć, np. na odpowiednim kursie. Pracodawca może je zweryfikować na podstawie Twojego doświadczenia lub odbytych szkoleń. Do umiejętności twardych zaliczamy na przykład operowanie wózkiem widłowym.
Bardzo duże znaczenie mają jednak kompetencje miękkie – ich nie da się zmierzyć i jednoznacznie określić, ponieważ wynikają z charakteru danej osoby. Nazywa się je często zdolnościami interpersonalnymi. To konkretne cechy, które wpływają na Twoje zachowanie oraz umiejętność organizacji swojej pracy bądź jej brak. Obecnie kompetencje miękkie bywają kluczowe przy wyborze pracowników, ponieważ pracodawcy wiedzą, że trudno współpracuje się z jednostkami nieposiadającymi cech pożądanych na danym stanowisku. Kompetencji twardych zawsze można się nauczyć. Oto kilka pożądanych umiejętności miękkich w CV magazyniera:
- zdolność do pracy pod presją czasu,
- logiczne myślenie,
- łatwość w realizowaniu zadań i dążenie do wyznaczonego celu,
- wysoka kultura osobista,
- komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
- szybka adaptacja do nowych warunków.
Magazynier: cel zawodowy – sposób na zwrócenie uwagi rekruterów
Specjaliści zajmujący się szukaniem i zatrudnianiem nowych pracowników na co dzień przeglądają dziesiątki różnych życiorysów – nierzadko są one do siebie bardzo podobne. Jak nie zostać od razu odrzuconym i sprawić, żeby pracodawca przeczytał nasz dokument? Najlepiej zawrzeć w nim cel zawodowy magazyniera! O tym z pewnością nie pomyślą inni kandydaci! Najlepiej umieścić go we wspomnianym wcześniej podsumowaniu zawodowym albo pod imieniem i nazwiskiem, żeby jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę. Czym są cele zawodowe? To po prostu ujęcie w kilku zwięzłych zdaniach tego, co pragniemy osiągnąć i do czego dążymy. Poza tym warto zastanowić się, jakie mocne cechy, kompetencje i ukończone kursy można uwzględnić w podsumowaniu, żeby udowodnić rekruterowi, że nie ma lepszego kandydata od naszej osoby!
CV magazyniera – jakie dodatkowe informacje wpisać?
W życiorysie nie należy tracić miejsca na opisywanie całej ścieżki edukacji. Lepiej skupić się wyłącznie na ostatniej ukończonej szkole. W pracy magazyniera z pewnością przydadzą się:
- wszelkie szkolenia związane z logistyką,
- dobra znajomość programu Microsoft Excel,
- ukończony kurs operatora wózków jezdniowych.
Tworzysz CV magazyniera bez doświadczenia? Obawiasz się, że nie uda Ci się otrzymać zatrudnienia? Pamiętaj, że każdy kiedyś zaczynał! W przypadku, kiedy nie pracowałeś jeszcze w tym zawodzie, w życiorysie skup się na swoich umiejętnościach i posiadanych uprawnieniach. Na koniec wspomnij krótko o swoich zainteresowaniach. Pracodawcy lubią osoby pełne pasji i motywacji! Unikaj jednak ogólnikowych sformułowań, np. książki, muzyka, film, sport. Staraj się zawężać każdą szeroką dziedzinę i napisz: książki z zakresu rozwoju osobistego, muzyka lat 80-tych, filmy oparte na faktach, trening siłowy. Dzięki temu rekruter będzie mógł Cię lepiej poznać nie od strony zawodowej. Nie wymieniaj jednak zbyt wielu hobby – wystarczą 3 lub 4 pozycje.
Skoro wiesz już, jak powinno wyglądać profesjonalne CV magazyniera, do dzieła! Po stworzeniu życiorysu koniecznie odwiedź zakładkę: https://inpost.pl/kariera!