Jak zamówić kuriera – krótki poradnik
Porady

Jak zamówić kuriera – krótki poradnik

27 Listopada 2019

Zastanawiasz się, w jaki sposób nadać paczkę? Chciałbyś zamówić kuriera bez wychodzenia z domu? Zależy Ci na czasie i chcesz, żeby przesyłka błyskawicznie trafiła do odbiorcy? Jesteś we właściwym miejscu! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, postaramy się rozwiać je w dzisiejszym artykule. Wysyłanie paczek z InPost jest łatwe, komfortowe i niedrogie przekonaj się sam!​​​​​​​

Paczka do wysłania? Wyślij ją szybko i wygodnie przez dowolny Paczkomat®.

Kilka chwil i paczka nadana!

Zamawianie kuriera – dlaczego warto?

Rozwijająca się sprzedaż internetowa sprawiła, że firmy kurierskie mają pełne ręce roboty. Zakupy online dla wielu stały się codziennością. Kupujemy rozmaite artykuły – zabawki, odzież, obuwie, elektronikę, biżuterię, kosmetyki, książki, jedzenie. Wysyłamy też coraz więcej paczek do rodziny i znajomych. Nierzadko sami sprzedajemy różne produkty, wystawiając je na aukcjach internetowych. Z tego powodu często stoimy przed dylematem – jaki rodzaj przesyłki wybrać? Zamawianie kuriera ma wiele zalet. Do najważniejszych z nich należą:

  • szybka dostawa – bardzo często od momentu nadania do dostarczenia paczki mija tylko jeden dzień roboczy;

  • dostarczenie przesyłki prosto do rąk adresata – nie musimy się martwić, że nie zostanie ona odebrana;

  • atrakcyjne ceny – nie jest prawdą, że przesyłki kurierskie są drogie. Koszt uzależniony jest od wagi i wymiarów przesyłki, a także ewentualnych usług dodatkowych;

  • monitorowanie paczki – przez cały czas masz możliwość sprawdzenia, gdzie Twoja przesyłka aktualnie się znajduje.

​​​​​​​Jak zamówić kuriera do domu?

Nadanie paczki z domu to nic trudnego – cały proces odbywa się tylko w trzech nieskomplikowanych krokach:

  1. W pierwszej kolejności musisz odpowiednio przygotować swoją przesyłkę. Pamiętaj, że w przypadku delikatnych przedmiotów, warto korzystać z folii bąbelkowej lub innej formy wypełnienia, która zabezpieczy zawartość paczki przed uszkodzeniami. Nie umieszczaj drobnych przedmiotów w dużym pudle – staraj się dobrać rozmiar kartonu do wielkości danej rzeczy.

  2. Następnym krokiem będzie nadanie przesyłki w Managerze Paczek InPost. W tym celu trzeba najpierw zalogować się w systemie, gdzie zadeklarujemy paczki do wysyłki za pośrednictwem kuriera. Tam pobierzesz również etykietę, którą nakleisz w widocznym miejscu na pudełku i od razu możesz zapłacić za usługę. Uwaga: odbiór przesyłek przez kuriera będzie bezpłatny, jeśli jednorazowo nadamy 5 lub więcej paczek. Bez dodatkowych kosztów wyślemy każdą przesyłkę w Oddziałach InPost oraz w Punktach Obsługi Paczek (POP).

  3. Kurier odbiera paczkę z domu – a Ty nie musisz się o nic martwić. W każdej chwili możesz sprawdzić, gdzie znajduje się nadana przesyłka. Raz dwa trafi ona bezpośrednio do adresata!

Nadanie paczki kurierskiej w Paczkomacie – kolejna super opcja

Sądzisz, że zamówienie kuriera do domu to jedyny sposób? Nie z InPost! Choć nadanie przesyłki przy pomocy doręczyciela jest bardzo wygodne i należy do znakomitych rozwiązań, mamy dla Ciebie w zanadrzu jeszcze inne możliwości. Co powiesz na nadanie paczki kurierskiej w jednym z naszych Paczkomatów? Te nowoczesne urządzenia pokochały już miliony Polaków! Dlaczego? Powodów można wymienić wiele. Do najczęstszych należą: wygoda, brak konieczności oczekiwania na kuriera, niska cena, bardziej ekologiczne podejście. Pamiętaj, że przesyłka, którą chcesz nadać w Paczkomacie nie powinna przekroczyć gabarytu C. Aby skorzystać z tej opcji, również zaloguj się do Managera Paczek, gdzie wygenerujesz stosowną etykietę i dokonasz opłaty. Nie zapomnij o zaznaczeniu wybranego Paczkomatu – właśnie w nim umieścisz swoją przesyłkę, nie ponosząc dodatkowych kosztów. W ten sposób nadasz paczki Allegro Kurier InPost oraz inne rodzaje przesyłek kurierskich, których etykiety generuje się za pośrednictwem Managera Paczek. Zajmie Ci to zaledwie kilka minut!

Jak korzystać z Paczkomatów?

Jeśli uważasz, że nadawanie paczek w Paczkomatach to równie dobre rozwiązanie, jak zamawianie kuriera do domu, sprawdź, w jaki sposób z nich korzystać. Kiedy Twoja przesyłka została już właściwie przygotowana i ma naklejoną etykietę, w wolnej chwili wybierz się do miejsca, w którym zlokalizowany jest Paczkomat podany przez Ciebie przy rejestracji konta w Managerze Paczek. Następnie zeskanuj numer paczki i wpisz kod nadania z etykiety. Automatycznie otworzy się skrytka, do niej włożysz przesyłkę – gotowe! Uwaga: swoją paczkę możesz nadać bezpośrednio w Paczkomacie – bez posiadania konta w Managerze Paczek. Wystarczy, że wcześniej wskażesz urządzenie, z którego skorzystasz. W tym celu wejdź na stronę: https://inpost.pl/znajdz-paczkomat

Podsumowując: zamówienie kuriera do domu ma wiele zalet. Przede wszystkim możemy mieć pewność, że przesyłka jest w dobrych rękach i szybko zostanie dostarczona bezpośrednio pod wskazany adres. Nie musimy też opuszczać miejsca zamieszkania i stać w długich kolejkach, żeby wysłać paczkę. Do alternatywnych i równie dobrych rozwiązań należy opcja nadania przesyłki kurierskiej w Paczkomacie – bez dodatkowych opłat.