Kurier InPost – pracownik na medal
Kariera

Kurier InPost – pracownik na medal

21 Października 2019

 

Codziennie wstaje o świcie, dba o to, aby wszystkie paczki znalazły się na pokładzie auta i rusza w drogę. Liczy się przecież czas – każda paczka musi dotrzeć do adresata punktualnie! Praca kuriera jest niezwykle wymagająca, ale przynosi też mnóstwo satysfakcji. Profesjonalny doręczyciel ma w sobie cechy prawdziwego bohatera! Dowiedz się więcej o tej dynamicznej profesji.

Kurier – jeden z najdynamiczniej rozwijających się zawodów

Rynek e-commerce w Polsce nabiera rozpędu. Z roku na rok kupujemy coraz więcej towarów przez Internet za pomocą kilku kliknięć. Oznacza to olbrzymi wzrost przewożonych paczek i konieczność doskonalenia usług kurierskich przez firmy działające w branży logistycznej. Ta tendencja na pewno nie zmieni się w ciągu następnych kilku lat, dlatego wszyscy chcący pracować w zawodzie kuriera nie będą mieli problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Jednocześnie mogą liczyć na rozwój zawodowy i atrakcyjne zarobki. Trzeba mieć jednak na uwadze, że jest to profesja odpowiedzialna oraz nierzadko stresująca, dlatego sprawdzą się w niej osoby opanowane, umiejące trzymać nerwy na wodzy, które potrafią poruszać się mistrzowsko samochodem po zatłoczonych ulicach.

Jak wygląda dzień pracy kuriera?

To prawda, że doręczyciele muszą wstawać o świcie. Ich praca rozpoczyna się zazwyczaj około 06:00 rano od spotkania całego zespołu na magazynie. Tam odbywa się sprawne sortowanie paczek oraz układanie ich w specjalnych klatkach transportowych. Wyjazd na rejon ma miejsce około 08:00, ale przed ruszeniem w drogę koniecznie trzeba ustawić trasę dnia w nawigacji GPS, co znacznie ułatwi poruszanie się po mieście. Do południa zazwyczaj rozwożone są paczki, a po południu rozpoczynają się nadania. Dzień pracy kończy się o 15:00 lub 16:00 – wszystko zależy od organizacji własnej samego kuriera.

Jak można zostać kurierem?

Do pracy w zawodzie kuriera nie potrzeba konkretnego wykształcenia kierunkowego. W tej branży spotykają się ludzie, którzy wcześniej trudnili się rozmaitymi zajęciami i postanowili się przekwalifikować. Inni od razu wiedzieli, że to profesja stworzona dla nich. Nie obejdzie się jednak bez prawa jazdy. Kurier powinien czuć się pewnie za kółkiem i mieć wystarczająco długie doświadczenie w prowadzeniu samochodu, który stanie się narzędziem jego codziennej pracy. Co prawda w ofertach o pracę dla doręczycieli nie znajdziemy wymogów dotyczących ukończenia odpowiedniej szkoły, ale osoba chcąca pracować w tym zawodzie powinna posiadać szereg istotnych predyspozycji. Należą do nich:

  • bardzo dobra orientacja w terenie,
  • wysoka kultura osobista,
  • komunikatywność,
  • odporność na stres,
  • uprzejmość,
  • dobra kondycja fizyczna,
  • obowiązkowość,
  • umiejętność korzystania z nowoczesnych narzędzi ewidencji, np. tabletów, czytników czy smartphonów.

Najważniejsze zalety pracy w zawodzie kuriera

Każda profesja ma zarówno blaski, jak i cienie. Zostając profesjonalnym doręczycielem, na pewno nie można liczyć na nudę. Codziennie dużo się dzieje, a dni nie wyglądają jednakowo. To spory atut w szczególności dla osób dynamicznych, które nie lubią siedzieć w jednym miejscu. Kurierzy pracujący w zawodzie chwalą sobie również możliwość stałego kontaktu z ludźmi. Codziennie rozmawiają z różnymi klientami, choć zdarzają się sytuacje wymagające dużej wyrozumiałości i cierpliwości. Poza tym osoby zatrudnione w charakterze kuriera mogą liczyć na atrakcyjne zarobki. Wysokość wynagrodzenia zależy oczywiście od zakresu obowiązków, doświadczenia, wielkości miasta, ilości rejonów oraz własnej skuteczności.

Oferty pracy Poznań – InPost

Uważasz, że kariera w zawodzie kuriera to coś w sam raz dla Ciebie? Świetnie czujesz się, prowadząc samochód i masz doskonałą orientację w terenie? Cenisz sobie nowe wyzwania i nie znosisz nudy w pracy? Bardzo dobrze dogadujesz się z ludźmi i potrafisz trzymać nerwy na wodzy? W takim razie koniecznie zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy InPost w Poznaniu lub okolicach i dołącz do naszego zespołu! Od lat jesteśmy liderem w dostarczaniu nowoczesnych usług logistycznych w Polsce, a w 2019 roku zdobyliśmy tytuł najlepszej firmy kurierskiej, który został przyznany przez Polski Instytut Badań Jakości. To dla InPost ogromne wyróżnienie, ale też odpowiedzialność i motywacja do dalszych działań, dlatego stawiamy na najlepszych. Kurierzy są filarem naszej działalności – bez nich klienci nie mogliby otrzymać swoich paczek w terminie.

Pracując w InPost, oprócz możliwości rozwoju zawodowego i pensji wypłacanej na czas, możesz liczyć na przyjazną atmosferę, zgraną ekipę, pomocną dłoń w razie jakichkolwiek pytań lub problemów oraz na szereg dodatkowych benefitów. Należą do nich: dofinansowanie prywatnej opieki medycznej, pakiet MultiSport, możliwość skorzystania z preferencyjnego ubezpieczenia grupowego, premie finansowe, ciekawe szkolenia, udział w eventach, wspólne świętowanie na konferencjach, imprezach firmowych i świątecznych. Nie zwlekaj dłużej – sprawdź nasze aktualne oferty pracy dla kurierów w Poznaniu i aplikuj! Chcemy Cię poznać!