Magda, Paczucha i wyprawa na Dach Świata

Cześć, tu Paczucha! Opowiem Wam trochę o naszej wyprawie na Mount Everest. Gotowi? Zaczynamy!
InPost na szczycie - wyprawa na Mount Everest

Cześć! Tu Paczucha! Razem z Magdą Gorzkowską właśnie zdobywam najwyższy szczyt świata. Opowiem Wam trochę o naszej wyprawie, bo duuużo się dzieje! Czasem zdarzają się chwile mrożące krew w żyłach i takie, które zapierają dech w piersiach…  

Z Katmandu wyruszyliśmy 10 kwietnia. Ze stolicy Nepalu dolecieliśmy do Lukli, jednego z najbardziej niebezpiecznych lotnisk na świecie (400-metrowy pas startowy nad przepaścią, kończący się ostrymi skałami - brzmi strasznie, prawda?). Po dotarciu na miejsce, przez tydzień szliśmy od wioski do wioski. Wychodząc na coraz większe wysokości, zaczęliśmy odczuwać ciężkie warunki atmosferyczne. Na szczęście w drodze do Everest Base Camp towarzyszyły nam tutejsze Jaki, które noszą lokalne towary.

W Base Campie przygotowujemy się do dalszej drogi. Trenujemy i odpoczywamy w towarzystwie międzynarodowej grupy himalaistów, z którymi wspólnie planujemy zdobyć ośmiotysięcznik. Zastanawiacie się, jak wygląda życie w Base Campie? Każdy z uczestników ma swój namiot – nawet ja :)! Posiłki jemy wspólnie w tzw. Mesie. Oczekując na przygotowanie obozów przystankowych na trasie, ćwiczymy m.in. na tzw. Icefallu. Zjazdy, wspinaczka na jumarze, przejścia przez drabinki to nasza codzienność!

Każdy trening przygotowuje nas do ekstremalnych warunków panujących na Dachu Świata. Wyprawa nie będzie łatwa, dlatego z całych sił staramy się dojść do perfekcji przy każdej czynności, którą wykonujemy - ja szczególnie w odpoczywaniu ;). Oby się opłaciło! W Base Campie spędzimy na pewno jeszcze trochę czasu. Cieszymy się, że z nami jesteście i liczymy na doping w tej niesamowitej wyprawie. Wyczekujcie kolejnych informacji w aktualnościach, a także na naszym Facebooku i Instagramie! Niedługo wrócę do was z nowymi ciekawostkami z Czomolungmy! 

Psss.... Słyszeliście już o naszym konkursie InPost na szczycie? Klikajcie, wysyłajcie zdjęcia i wygrywajcie nagrody. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

 

Konkurs InPost na szczycie