Magda zdobyła Makalu!

Magda zdobyła Makalu!

18 Kwietnia 2019

Magdalena Gorzkowska, polska alpinistka i olimpijka, która w 2017 roku, jako najmłodsza Polka w historii, zdobyła wraz z naszym Paczkomatem najwyższy szczyt świata: Mount Everest, wyruszyła w kolejną podróż.

Można rzec, że na tym koniec, bo przecież wyżej już wyjść się nie da. A jednak… Okazuje się, że dla młodej podróżniczki niemożliwe nie istnieje. Magda 8 kwietnia rozpoczęła swoją kolejną podróż z naszymi Paczkomatami w Himalaje. Tym razem, by zdobyć dwa szczyty w dwa tygodnie – Makalu i Lhotse, które należą do Korony Himalajów i Karakorum, czyli 14 najwyższych szczytów Ziemi. Kobieta, jako pierwsza Polka w historii planuje zdobyć wszystkie znane ośmiotysięczniki. W tym roku kolej na pionierskie wejście bez tlenu na Makalu – piąty, najwyższy szczyt świata oraz pobliski Lhotse. A z Magdą w Himalaje wyruszą dwa małe Paczkomaty.

Podróżniczka przez rok przygotowywała się do wyprawy, a w planach wspiera ją InPost, który jest głównym sponsorem wyprawy. Wspieramy tych, którzy nie boją się przygód! 

Aktualizacja z wyprawy:

15.05. Magda, jako druga Polska w historii zdobyła Makalu (8 481m n.p.m.), piąty co do wysokości szczyt świata. Dodatkowym wyzwaniem było wejście bez użycia tlenu. 18 godzinny atak szczytowy i droga powrotna w trudnych warunkach spowodowała odmrożenia, które po konsultacji z lekarzem okazały się być na tyle poważne, że Magda podjęła decyzję o powrocie do kraju już teraz. 

Himalaistka nie rezygnuje jednak ze swoich planów i marzeń. Lhotse - czwarta najwyższa góra na Ziemi poczeka, a Magda podejmie wyzwanie w kolejnych sezonach. Będziemy wspierać ją w dalszych wyprawach, tymczasem czekamy na szczęśliwy i szybki powrót do Polski oraz życzymy dużo zdrowia. 

Magda Gorzkowska na szczycie Makalu