Nie samą pracą kurier żyje: 6 pytań do Artura - pasjonata narciarstwa
Kariera

Nie samą pracą kurier żyje: 6 pytań do Artura - pasjonata narciarstwa

17 Listopada 2019

 

 

Każdego dnia od samego rana uwijają się w ekspresowym tempie, aby przesyłki dotarły na czas. 
Wiedzą, jak ważna jest dobra organizacja i tempo działania. Codziennie pokonują dziesiątki kilometrów, dostarczając wyczekiwane prezenty i upragnione zakupy. Lubią, gdy dużo się dzieje. Z reguły ich aktywność nie kończy się po wyjściu z pracy.

W InPost doceniamy, że nasi pracownicy mają swoje pasje i dajemy im przestrzeń do ich rozwoju. Poznajcie Artura, który od 15 lat jest wierny narciarstwu. Każdej zimy zdobywa nowe stoki, w ciągu roku dbając o sylwetkę poprzez regularne wizyty na siłowni. To nie wszystko! Jakie jeszcze hobby ma Artur i co myśli o swojej pracy?
Przeczytajcie nasz krótki wywiad, w którym opowiada o swoich codziennych obowiązkach i pasjach!

 

Artur, jesteś z nami od roku. Choć pozornie może się wydawać, że nie jest zbyt długi okres, to zapewne, z racji dużej dynamiki tej pracy, masz już na swoim koncie wiele ciekawych doświadczeń. A jak wspominasz swoje początki? 

Już na samym początku mogłem wybrać, czy będę obsługiwał trasy do Paczkomatów, czy zajmę się dostarczaniem paczek do indywidualnych odbiorców. Wybrałem tę pierwszą opcję i zdecydowanie nie żałuję. 😊 Wiedziałem czego się spodziewać, więc nie byłem zaskoczony – praca w ruchu to mój żywioł! Dodatkowym plusem jest to, że przesyłki te nie są zbyt ciężkie (trafiają do skrytek Paczkomatów, więc mają ograniczone gabaryty i wagę).
Mam świadomość tego, że pracuję w branży usług, które bardzo dynamicznie się rozwijają. To daje mi szereg możliwości. Od samego początku mogłem korzystać z różnego rodzaju nowinek technicznych, systemów, czy też ostatnio z samochodu napędzanego tylko i wyłącznie silnikiem elektrycznym!

Co podoba Ci się najbardziej w pracy kuriera?

W mojej pracy najbardziej cenię sobie pewnego rodzaju niezależność oraz możliwość działania w grupie. Bardzo podoba mi się również to, że ciągle coś się dzieje i nigdy nie można narzekać na nudę. 

Kiedy nie pracujesz, to… ?

Dla równowagi czynnie uprawiam sport. Uwielbiam zimę - od 15 lat  jeżdżę na nartach. Początkowo zaczynałem od polskich stoków, natomiast od paru lat jeżdżę w Alpy, które są zdecydowanie bardziej wymagające. Dodatkowo przez cały rok ćwiczę w siłowni, aby utrzymać kondycję.
Kiedy chcę zmienić „klimat”, biorę do ręki narzędzia i majsterkuję w drewnie. Robię to od dzieciństwa. Ostatnio zbudowałem domek na narzędzia w ogrodzie oraz zestaw mebli do altanki. 
Poza tym studiuję zaocznie bezpieczeństwo wewnętrzne. 

Jak wygląda Twój standardowy dzień pracy? 

Budzę się wcześnie rano, a następnie udaję się na magazyn, gdzie sortuję, skanuję oraz układam paczki w samochodzie. Kiedy skończę, mogę wyjechać na rejon, gdzie umieszczam paczki w Paczkomatach. Następnie udaję się do klientów, od których zbieram tzw. „odbiory”. Z paczkami w samochodzie zjeżdżam na bazę. Po wypakowaniu przesyłek powtarzam te same czynności, co rano i wyruszam na drugi kurs.
Czego byś sobie życzył na kolejne lata współpracy?
W kolejnych latach współpracy chciałbym głównie, aby powstały większe Paczkomaty, ale cieszyłbym się również z podwyżki :)

Co doradziłbyś osobom, które rozpoczynają pracę jako kurier?

 
Osoba chcąca rozpocząć pracę jako kurier powinna zastanowić się, czy posiada takie cechy jak cierpliwość i zorganizowanie. Jeśli tak, na pewno sobie poradzi i nie potrzebuje żadnych dodatkowych rad. 😊

Dzięki za rozmowę!
Arturowi życzymy wielu ekscytujących narciarskich eskapad – szczególnie w ośnieżone włoskie stoki! A także dużo pozytywnej energii każdego dnia! 😊

Jeśli tak jak Artur nie lubisz monotonnej, żmudnej pracy i cenisz sobie kontakt z ludźmi, dołącz do #TeamInPost i sprawdź się w roli kuriera!

My:
- zapewnimy Ci konkurencyjne wynagrodzenie i premie za wysokie wyniki
- zatroszczymy się o Twoje zdrowie, oferując prywatną opiekę medyczną, prywatne ubezpieczenie oraz dofinansowanie do karty sportowej
- zaoferujemy Ci dodatkowe premie za polecenia znajomych do pracy w InPost
- zapewniamy najmniejsze i najlżejsze paczki w branży (na podstawie opinii naszych kurierów).

Sprawdź nasze Oferty pracy na stanowisku KURIERA – może to właśnie Ciebie szukamy!