Nie samą pracą kurier żyje: 6 pytań do Szymona - pasjonata piłki nożnej
Kariera

Nie samą pracą kurier żyje: 6 pytań do Szymona - pasjonata piłki nożnej

9 Grudnia 2019

Naszych kurierów wyróżnia nie tylko szybkie tempo działania, ale również pasje, które z zaangażowaniem rozwijają po pracy. Poznajcie Szymona, który bez piłki nożnej nie wyobraża sobie życia, a siły regeneruje, majsterkując w garażu. Co najbardziej podoba mu się w pracy kuriera? Jakie ma rady dla osób, chcących sprawdzić się w tej roli? Przeczytajcie nasz wywiad!

Szymon, w InPost pracujesz już trzeci rok. Nie obce Ci są jednak zadania kuriera, ponieważ z branżą jesteś związany już od 13 lat. Jak wspominasz swój najlepszy dzień pracy w naszej firmie?

Najlepsze dni w pracy to takie, kiedy nie natrafię na żadne niespodziewane trudności i uda mi się szybko dostarczyć wszystkie paczki do odbiorców. 😊 Po całym dniu mogę spokojnie wrócić do domu i spędzić czas z rodziną lub majsterkując przy samochodzie.

Co podoba Ci się najbardziej w pracy kuriera?

Przede wszystkim kontakt z ludźmi! Zawsze mogę doświadczyć czegoś nowego – nowych tras, miejsc, i znajomości – dlatego nie ma tu miejsca na nudę. Nie da się ukryć, że uwielbiam też jeździć samochodem!

Kiedy nie pracujesz, to… ?

Można powiedzieć, że jestem pracoholikiem, bo zawsze znajduję sobie zajęcie! (śmiech) Kiedy tylko mam trochę czasu, spędzam go z rodziną, wykonuję drobne prace w domu lub ogrodzie i oczywiście poświęcam go na swoje hobby. Majsterkuję przy autach, naprawiam, robię drobne modyfikacje. Garaż to dla mnie miejsce, gdzie mogę się zrelaksować i odpocząć. Kiedyś zawodowo grałem też w piłkę nożną. Byłem w IV lidze, ale akurat życie potoczyło się inaczej. Na ten moment cieszą mnie amatorskie spotkania na boisku, no i oczywiście chętnie kibicuję!

Jak wygląda Twój standardowy dzień pracy?

Pracuję przeważnie od szóstej rano. Moim zadaniem jest dostarczenie wszystkich paczek do klientów, a pod koniec dnia odbiór przesyłek z firm, z którymi współpracujemy. Na koniec dnia zjeżdżam „na bazę”, rozliczam się i zamykam dzień. Godzina, o której kończę pracę jest zależna od tego jaki mamy dzień i ile jest paczek do doręczenia. 

Czego byś sobie życzył na kolejne lata współpracy?

Przede wszystkim dalszej dobrej współpracy! 😊

Co doradziłbyś osobom, które rozpoczynają pracę jako kurier?

Na pewno nie jest to praca dla wszystkich – trzeba to lubić! Powinny wyróżniać Cię takie cechy jak zaangażowanie, odporność na stres oraz wysoka kultura osobista. Wszyscy pracujemy na wizerunek firmy, więc zasada „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” sprawdza się tutaj idealnie.

Dzięki za rozmowę!

 

Szymonowi życzymy, aby drużyna, której kibicuje zawsze wygrywała, a garaż pomieścił wszystkie skarby! 😊

 

Jeśli tak jak Szymon, nie lubisz powtarzalności i rutyny w pracy, za to cenisz sobie kontakt z ludźmi, dołącz do #TeamInPost i sprawdź się w roli kuriera!

 

My:

- zapewnimy Ci konkurencyjne wynagrodzenie i premie za wysokie wyniki

- zatroszczymy się o Twoje zdrowie, oferując prywatną opiekę medyczną, prywatne ubezpieczenie oraz dofinansowanie do karty sportowej

- zaoferujemy Ci dodatkowe premie za polecenia znajomych do pracy w InPost

- zapewniamy najmniejsze i najlżejsze paczki w branży (na podstawie opinii naszych kurierów).

 

Sprawdź nasze Oferty pracy na stanowisku KURIERA – może to właśnie Ciebie szukamy!