Paczkomaty® InPost: rekordowy 2014 rok

Paczkomaty® InPost po raz kolejny pobiły rekordy popularności wśród polskich użytkowników e-sklepów – w 2014 roku liczba paczek wzrosła o ponad 90,5% wobec 2013 roku i o 440% w porównaniu do 2012 roku. Przeciętny klient Paczkomatów® InPost zamówił w 2014 roku o 17% paczek więcej niż rok wcześniej.

 

Statystyki dla Paczkomatów® InPost w 2014 roku:

  • Wzrost liczby paczek o 90,5% wobec 2013 roku, średnio miesięcznie o 11% więcej
  • W porównaniu do 2012 roku dynamika liczby paczek przekroczyła 440%
  • W grudniu 2014 aż o 91,4% więcej paczek w porównaniu do grudnia 2013 i o 67% więcej wobec listopada 2014
  • Rekord wydań w ciągu 1 dnia z jednego Paczkomatu® InPost w grudniu 2014 to 512 paczek, czyli średnio co 2,8 minuty 

„Ograniczone opcje dostawy są jednym z najczęstszych powodów rezygnacji z zakupów dla blisko ¾ kupujących (73%). Nie dziwi nas więc rosnąca popularność Paczkomatów® InPost, które jako jedyne gwarantują terminowość dostaw, a także wygodny odbiór zamówienia. Popularność tego rozwiązania i wysoką lojalność klientów potwierdzają nasze statystyki. Co więcej, aż 58% paczek odbieranych jest z Paczkomatów® InPost poza standardowymi godzinami pracy lokali usługowych. Nasze terminale gwarantują nie tylko niezwykle szybką i niezawodną formę dostawy, ale przede wszystkim ustanawiają zupełnie nowy standard – są dostępne przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, a odbiór przesyłki za ich pośrednictwem zajmuje tylko kilkanaście sekund” – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, właściciela sieci Paczkomatów® InPost. 

W 2014 roku we wszystkich Paczkomatach® InPost zainstalowano czytniki kart płatniczych, z których istotna część umożliwia płatności zbliżeniowe. Uruchomiono także serwis SzybkieZwroty.pl służący do szybkiego i wygodnego nadawania lub zwracania towarów do sklepów internetowych.

Z kolei w listopadzie Grupa Integer.pl podpisała umowę o strategicznej współpracy z serwisem Allegro. Dzięki temu w opcjach przesyłki każdy e-sprzedawca może teraz dodać nowe możliwości: Allegro Paczkomaty® InPost (7,99 zł) i Allegro Polecony InPost (3,94 zł). Jest to najtańsza dostępna forma dostawy – zarówno w odniesieniu do listu poleconego, jak i paczki. W każdej z tych opcji klienci mają zagwarantowany darmowy zwrot kupionego towaru.

Dostawę za pomocą Paczkomatów® InPost umożliwia obecnie blisko 6.500 e-sklepów na świecie (m.in. Merlin, MediaMarkt, Saturn, Gandalf.com.pl, Answear.com) oraz 30.000 sprzedawców oferujących swoje produkty na Allegro. Według badań Grupy Integer.pl, w sumie z Paczkomatów® InPost skorzystało już ponad 20 milionów klientów, a 98% paczek jest gotowych do odbioru w ciągu 24 godzin od nadania. Aż 98% użytkowników deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 97% z nich poleca je znajomym.

Paczkomaty® InPost działają już na 5 kontynentach, między innymi w takich krajach, jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska, Malezja. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów®. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie.

Najwyższą jakość usług InPost potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014”.

O międzynarodowym uznaniu InPost świadczą liczne wyróżnienia: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.

Mamy już 4000 Paczkomatów!

Mamy już 4000 Paczkomatów!

Mamy kolejny powód do radości – nasza sieć Paczkomatów liczy już 4000 maszyn, a będzie jeszcze więcej. Czterotysięczna maszyna trafiła do dużej wsi gminnej Suchy Las, leżącej w Wielkopolsce. Do końca roku chcemy mieć 4500 lokalizacji w Polsce. W okresie styczeń – wrzesień 2018 roku dostarczyliśmy ponad 53 mln przesyłek, czyli o 48,8% więcej rok do roku.
Magazynowanie paczek w POP

Odbieraj paczki, póki gorące!

Zbliża się sezon wyprzedażowy oraz świąteczny, czyli najgorętszy okres dla naszych Kurierów. Aby oszczędzić czas naszych Klientów, od początku października testujemy nowe rozwiązanie. Teraz, paczki będziesz mógł odebrać szybciej i sprawniej, nie martwiąc się przepełnionym Paczkomatem. Zobacz, na czym polega magazynowanie.