Paczkomaty® InPost: rekordowy 2014 rok

Paczkomaty® InPost po raz kolejny pobiły rekordy popularności wśród polskich użytkowników e-sklepów – w 2014 roku liczba paczek wzrosła o ponad 90,5% wobec 2013 roku i o 440% w porównaniu do 2012 roku. Przeciętny klient Paczkomatów® InPost zamówił w 2014 roku o 17% paczek więcej niż rok wcześniej.

 

Statystyki dla Paczkomatów® InPost w 2014 roku:

  • Wzrost liczby paczek o 90,5% wobec 2013 roku, średnio miesięcznie o 11% więcej
  • W porównaniu do 2012 roku dynamika liczby paczek przekroczyła 440%
  • W grudniu 2014 aż o 91,4% więcej paczek w porównaniu do grudnia 2013 i o 67% więcej wobec listopada 2014
  • Rekord wydań w ciągu 1 dnia z jednego Paczkomatu® InPost w grudniu 2014 to 512 paczek, czyli średnio co 2,8 minuty 

„Ograniczone opcje dostawy są jednym z najczęstszych powodów rezygnacji z zakupów dla blisko ¾ kupujących (73%). Nie dziwi nas więc rosnąca popularność Paczkomatów® InPost, które jako jedyne gwarantują terminowość dostaw, a także wygodny odbiór zamówienia. Popularność tego rozwiązania i wysoką lojalność klientów potwierdzają nasze statystyki. Co więcej, aż 58% paczek odbieranych jest z Paczkomatów® InPost poza standardowymi godzinami pracy lokali usługowych. Nasze terminale gwarantują nie tylko niezwykle szybką i niezawodną formę dostawy, ale przede wszystkim ustanawiają zupełnie nowy standard – są dostępne przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, a odbiór przesyłki za ich pośrednictwem zajmuje tylko kilkanaście sekund” – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, właściciela sieci Paczkomatów® InPost. 

W 2014 roku we wszystkich Paczkomatach® InPost zainstalowano czytniki kart płatniczych, z których istotna część umożliwia płatności zbliżeniowe. Uruchomiono także serwis SzybkieZwroty.pl służący do szybkiego i wygodnego nadawania lub zwracania towarów do sklepów internetowych.

Z kolei w listopadzie Grupa Integer.pl podpisała umowę o strategicznej współpracy z serwisem Allegro. Dzięki temu w opcjach przesyłki każdy e-sprzedawca może teraz dodać nowe możliwości: Allegro Paczkomaty® InPost (7,99 zł) i Allegro Polecony InPost (3,94 zł). Jest to najtańsza dostępna forma dostawy – zarówno w odniesieniu do listu poleconego, jak i paczki. W każdej z tych opcji klienci mają zagwarantowany darmowy zwrot kupionego towaru.

Dostawę za pomocą Paczkomatów® InPost umożliwia obecnie blisko 6.500 e-sklepów na świecie (m.in. Merlin, MediaMarkt, Saturn, Gandalf.com.pl, Answear.com) oraz 30.000 sprzedawców oferujących swoje produkty na Allegro. Według badań Grupy Integer.pl, w sumie z Paczkomatów® InPost skorzystało już ponad 20 milionów klientów, a 98% paczek jest gotowych do odbioru w ciągu 24 godzin od nadania. Aż 98% użytkowników deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 97% z nich poleca je znajomym.

Paczkomaty® InPost działają już na 5 kontynentach, między innymi w takich krajach, jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska, Malezja. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów®. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie.

Najwyższą jakość usług InPost potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014”.

O międzynarodowym uznaniu InPost świadczą liczne wyróżnienia: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.

walentynkowa loteria InPost InLove

Zakochany InPost!

Wystartowała wielka loteria Walentynkowa InPost InLove! Do zgarnięcia jest ponad pół miliona nagród gwarantowanych i nagroda główna kultowy Fiat 500!