Pakowanie dużych prezentów. 4 popełniane błędy
Porady

Pakowanie dużych prezentów. 4 popełniane błędy

9 lutego 2020

Każdy z nas uwielbia dostawać prezenty! Wszyscy mamy do tego kilka okazji w ciągu roku. I choć pomysłów są tysiące, często największy problem pojawia się podczas pakowania prezentu – szczególnie gdy jego gabaryty przerastają nasze możliwości! 

Urodziny, święta czy rocznice to świetna okazja, by spełnić marzenia bliskiej osoby. Jednak niekiedy przybierają one formę… wielkogabarytową. Duży prezent to często równie wielki problem podczas pakowania. I choć bardzo nam zależy, jego estetyka pozostawia niekiedy wiele do życzenia.​​​​​​​

Najczęściej popełniane błędy, podczas pakowania dużych prezentów

Zakupiłeś duży prezent i teraz zastanawiasz się, czy jest coś, czego powinieneś się wystrzegać, podczas jego pakowania? Oto kilka sugestii:

Najczęściej popełnianym błędem w trakcie pakowania dużych prezentów jest przyjęcie strategii „ważne, że się mieści”. Dobór odpowiedniego opakowania to podstawa. Często jednak w paczce nie pozostaje nawet odrobina wolnego miejsca. Tak zapakowany prezent nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również może zostać uszkodzony – z powodu braku miejsca przechowywane rzeczy niekiedy ulegną odkształceniu.

Zanim więc kupisz opakowanie, dobrze zmierz wymiary przedmiotów, które planujesz do niego zapakować. Pomoże Ci to określić, jakiej wielkości opakowania powinieneś szukać i czy finalny efekt będzie zadowalający. Dzięki temu unikniesz przykrej sytuacji, w której pakowane rzeczy będą ściśnięte lub jeszcze gorzej – nie zmieszczą się do środka!

Kolejnym błędem jest zakup opakowania, które nie będzie w stanie utrzymać znajdujących się w nim przedmiotów. Przy ciężkich pakunkach okaże się to wręcz niebezpieczne! Dlatego istotne, aby dno pudełka było odporne na ewentualne rozerwanie, pęknięcia czy uszkodzenia.

Wręczając komuś prezent o dużej wadze, koniecznie wybierz grube i solidne opakowanie. Możesz także zabezpieczyć je poprzez wyścielenie dna dodatkową porcją kartonu. W tej roli świetnie sprawdzą się ozdobne wypełniacze. Przed wręczeniem podarunku, sprawdź, czy osoba, która go otrzyma, nie doświadczy przykrej niespodzianki, w postaci otwierającego się lub wyginającego się opakowania.

Osoby, które decydują się na samodzielne ozdobienie opakowania, często mają duży problem z doborem odpowiednich dekoracji. Duża powierzchnia wymaga przemyślanego działania. Dlatego decydując się na tę opcję, trzeba zaplanować, co tak naprawdę znajdzie się na opakowaniu, by finalnie nie wyglądało to nieestetycznie.

Zanim zaczniesz ozdabiać opakowanie, upewnij się, że posiadasz wszystkie potrzebne do tego elementy. Gotowe dekoracje możesz kupić przez Internet lub w dowolnym sklepie papierniczym. Pamiętaj, że istnieje możliwość ich wykonania samodzielnie.

Choć cały proces pakowania niekiedy wydaje się zbyt czasochłonny, nigdy nie pozostawiaj prezentu bez opakowania. Istnieje naprawdę wiele możliwości, dzięki którym poradzisz sobie nawet z największym podarunkiem. Dzięki temu nie ulegnie on uszkodzeniu i sprawi obdarowanemu jeszcze większą niespodziankę!

Jeżeli prezent, jaki chcesz wręczyć, jest zbyt duży, by go pakować, możesz przykryć go kolorową tkaniną lub obwiązać wstążką. Dzięki temu zachowasz efekt niespodzianki, a przynajmniej całość nie będzie wyglądać pusto i nie okazjonalnie.

Pakowanie dużych prezentów – o czym należy pamiętać?

Decydując się na zakup dużego prezentu, dobrze przemyśl cały proces jego wręczania. W sytuacji, gdy planujesz nabyć go wcześniej, pomyśl o tym, czy będziesz miał go gdzie ukrywać przed obdarowywanym! Drugą rzeczą okaże się odpowiednie opakowanie. Pamiętaj, żeby nie powielać wymienionych przez nas najczęstszych błędów przy pakowaniu dużych prezentów – w tej kwestii liczy się przede wszystkim dobra organizacja i przemyślane działanie!

Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym pakowanie przebiegnie o wiele sprawniej. A my – oraz osoba obdarowana – będziemy zadowoleni z końcowego efektu naszej pracy. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego opakowania. Obecnie możesz wybierać spośród różnorodnych pudełek kartonowych, celofanu, ozdobnego papieru czy dekoracyjnej tkaniny. W sklepach możesz zakupić także torebkę prezentową – są one dostępne w naprawdę imponujących rozmiarach!

Duże prezenty – przesyłka kurierska

Jeżeli obdarowywana osoba mieszka daleko, a Ty chcesz zrobić jej niespodziankę, zawsze jest możliwość wysyłki prezent za pomocą usług kurierskich InPost. Pamiętaj jednak, by dokładnie określić gabaryty przesyłanej paczki (nasi kurierzy są bardzo zdolni, jednak nie wszystko są w stanie udźwignąć, dlatego przed nadaniem sprawdź nasze możliwości). Przed wysyłką dobrze zabezpiecz cały prezent, aby nie został uszkodzony podczas podróży. O przewozie delikatnych rzeczy poinformuj kuriera za pomocą specjalnego oznaczenia. 

Rozwiń swój biznes z InPost Fulfillment

Magazynowanie, pakowanie, wysyłka – nie musisz tego robić sam! Oddaj to w ręce profesjonalistów.

Poświęć 1 minutę i zostaw kontakt do siebie, aby zyskać więcej czasu i zredukować koszty.


  • Błyskawiczna dostawa
  • Redukcja kosztów
  • Zero problemów z wysyłką
  • Obsługa szczytów sprzedaży
  • Oferta szyta na miarę
  • Brak minimalnej liczby wysyłek

Wypełnij formularz, a szybko oddzwonimy

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: dane_osobowe@inpost.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-552), przy ul. Wielickiej 28.

Twoje dane będą przetwarzane w celu umożliwienia rejestracji, korzystania i obsługi konta w aplikacji mobilnej oraz w celach analitycznych i statystycznych. W razie wyrażenia stosownej zgody, Twoje dane będą przetwarzane również w celu wyświetlania powiadomień z aplikacji o treści marketingowej, kierowania treści marketingowych na podane przez Ciebie dane kontaktowe, w tym treści dopasowanych do Twoich preferencji w oparciu o profilowanie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.