PGP wprowadza EPO we Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi

Polska Grupa Pocztowa wdrożyła Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru (EPO) w kolejnych trzech polskich miastach. Tym razem do miejscowości, które korzystają z jednego z najnowocześniejszych rozwiązań pocztowych w Polsce, dołączyły Wrocław, Poznań i Łódź. System EPO obecnie obsługuje ponad 40 tys. przesyłek tygodniowo, także w Krakowie, Białymstoku i Kielcach.

 

"Konsekwentnie realizujemy prace nad wdrożeniem usługi Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru w kolejnych instytucjach. Warto podkreślić, że tak zaawansowanym systemem pozwalającym obsługiwać urzędy w całym kraju nie dysponuje nasza konkurencja, w tym pocztowy monopolista, jakim jest Poczta Polska. Dzięki wprowadzeniu oprogramowania EPO obrót korespondencją sądową jest krótszy nawet o kilkanaście dni. Już wdrożyliśmy ten system we wszystkich sądach dwóch apelacji: białostockiej i krakowskiej. Na potrzeby 65 sądów obu apelacji pracuje blisko 1000 doręczycieli wyposażonych w elektroniczne terminale, a awizowaną korespondencję można odebrać w aż 500 punktach awizacyjnych" - powiedział Witold Szczurek, prezes zarządu Polskiej Grupy Pocztowej S.A.

Obecnie z systemu EPO korzysta ponad 105 sądów w całej Polsce. Zgodnie z kontraktem na obsługę pocztową sądów i prokuratur, system zostanie wdrożony przez PGP w całym kraju do końca czerwca. 

Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru jest znacznym udogodnieniem dla nadawców korespondencji. Sądy mogą dzięki EPO zaoszczędzić miliony roboczo godzin rocznie, a odciążonych w ten sposób pracowników zaangażować do innych zadań. EPO to rozwiązanie wychodzące na przeciw nie tylko sądom, ale i innym instytucjom zainteresowanym sprawnym i szybkim doręczeniem korespondencji wymagającej potwierdzenia odbioru. Na początku roku do użytkowników EPO dołączyła firma PLAY, będąca jednym z liderów polskiego rynku telefonii mobilnej. Przyspieszy to obsługę korespondencji wymagającej zwrotnego potwierdzenia odbioru, zautomatyzuje i uprości cały proces, a także znacznie obniży jego koszty. Na początku roku PGP wygrała przetarg ogłoszony przez wojewódzką komendę Policji w Lublinie i będzie dostarczać listy z 52 komend w województwie lubelskim.

Polska Grupa Pocztowa jest jednym z technologicznych liderów polskiego rynku pocztowego, świadczącym usługi doręczania na terenie Polski i wszystkich krajów należących do Światowego Związku Pocztowego. W swoim procesie doręczeniowym PGP wykorzystuje najnowocześniejsze linie sortownicze. Cały proces wspomagany jest przez system informatyczny, rejestrujący codzienny ruch przesyłek. Umożliwia to ich śledzenie na każdym etapie dystrybucji i pozwala na bieżące rozliczanie poszczególnych operacji.

W grudniu 2014 InPost – największy prywatny operator pocztowy w Polsce – sfinalizował przejęcie 100% akcji Polskiej Grupy Pocztowej SA (PGP). Spółki zintegrowały swoje struktury operacyjne, a formalne przejęcie akcji stanowiło ostatni etap w procesie akwizycji PGP. Tym samym zwiększy się potencjał obsługi korespondencji przez InPost, w tym także w zakresie kontraktów publicznych. PGP pozostanie jednak oddzielną spółką i marką dedykowaną dla klienta biznesowego, wymagającego zaawansowanych usług pocztowych. W ostatnim czasie InPost wygrał przetargi na obsługę korespondencji rządowego Centrum Usług Wspólnych o wartości 33 mln zł oraz KRUS – wycenionego na niemal 23 mln zł. Ponadto InPost wraz z PGP od roku realizuje obsługę korespondencji sądów powszechnych i prokuratur – dwuletni kontrakt ma wartość niemal 500 mln zł i obejmuje 100 mln przesyłek.

InPost oferuje atrakcyjne ceny usług pocztowych oraz najwyższą na rynku skuteczność doręczeń – aż 75% przesyłek poleconych doręczonych jest bezpośrednio do adresata (bez awiza). InPost notuje także wyższą niż operator wyznaczony terminowość doręczeń przesyłek poleconych – 92% dla listów D+3 oraz 97,5% dla listów D+5 – a ponadto wprowadza nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru (EPO), które było m.in. przedmiotem przetargu dla P4.

walentynkowa loteria InPost InLove

Zakochany InPost!

Wystartowała wielka loteria Walentynkowa InPost InLove! Do zgarnięcia jest ponad pół miliona nagród gwarantowanych i nagroda główna kultowy Fiat 500!