Płać BLIKIEM również w Paczkomacie InPost!
Porady

Płać BLIKIEM również w Paczkomacie InPost!

14 Listopada 2019

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, staramy się wprowadzać coraz to nowsze rozwiązania, dzięki którym zamawianie i odbieranie paczek będzie jeszcze przyjemniejsze. Kolejną naszą inicjatywą, realizowaną już od 2018 roku, jest możliwość płatności BLIKIEM w Paczkomatach InPost!

Nasze Paczkomaty cieszą się ogromną popularnością. Obecnie jest to najczęściej wybierana forma dostawy, jeżeli chodzi o usługi kurierskie. Dzięki tak dużemu zainteresowaniu możemy rozwijać się, tworząc coraz więcej udogodnień dla naszych klientów. Już teraz z każdym rokiem powiększamy liczbę Paczkomatów, do których możecie zamawiać swoje przesyłki. Kolejną rzeczą, jaka pojawiła się w naszych usługach, jest możliwość opłacenia paczki za pomocą BLIKA. Zrobisz to bezpośrednio w Paczkomacie, w kilku prostych i intuicyjnych krokach.

 

 

Czym jest BLIK?

BLIK to innowacyjna forma mobilnej płatności, którą zrealizujesz za pomocą smartfona czy smartwatcha. Chcąc zapłacić za daną usługę, wystarczy wejść na aplikację bankową w swoim telefonie i dotknąć ikony BLIK. Umożliwia to wygenerowanie sześciocyfrowego, jednorazowego kodu. Jego ważność to około 2 minut (po tym czasie kod wygasa, dlatego dostosuj czas płatności do jego wygenerowania).

Płacenie BLIKIEM to wygodna i coraz częściej wybierana metoda płatności. Dzięki niej płatnik zawsze ma przy sobie pieniądze – w wirtualnej formie, przechowywane w mobilnej aplikacji bankowej. Obecnie coraz więcej banków umożliwia korzystanie z tej usługi. Wśród nich są: Alior Bank, Bank Millenium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, GetIn Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, BNP Paribas, Credit Agricole, Bank Pekao S.A., Spółdzielcza Grupa Bankowa czy Noble Bank.

Co daje płatność BLIKIEM?

Płatność BLIKIEM to przede wszystkim wygoda. Umożliwia on nie tylko opłacenie zakupów internetowych, ale również stacjonarnych. Obecnie coraz więcej osób sięga po tego typu rozwiązanie, uwalniając się od konieczności noszenia przy sobie gotówki, czy plastikowej karty. Dodatkowym atutem tej formy płatności jest możliwość wypłacania pieniędzy z bankomatów BLIK. Jest to transakcja bezkartowa, a do jej realizacji służy wyłącznie sześciocyfrowy kod generowany za pomocą telefonu, na którym znajduje się aplikacja mobilna banku.

Warto dodać, że wszystkie operacje, wykonywane za pomocą BLIKA, są odpowiednio zabezpieczone. Ich główną zaletą jest każdorazowe generowanie kodu, który nie może zostać ponownie wykorzystany. To, czy płatności są bezpiecznie realizowane, w dużej mierze zależy również od użytkownika smartfona. Korzystając z BLIKa, warto odpowiednio zabezpieczyć swój telefon.

Jak płacić BLIKIEM w Paczkomacie InPost?

Aby opłacić przesyłkę BLIKIEM, wystarczy kilka prostych kroków. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie Paczkomaty pozwalają na taką formę płatności. Listę maszyn akceptujących płatności BLIK, znajdziesz TUTAJ.

Jeżeli chcesz opłacić swoją przesyłkę BLIKIEM w Paczkomacie, podczas realizacji zakupów internetowych, zaznacz opcję dostawy „za pobraniem” do Paczkomatu InPost.

W następnym kroku poczekaj, aż Twoja paczka zostanie umieszczona w naszej maszynie. Bądź czujny - aż 98 proc. naszych paczek dociera już następnego dnia roboczego!

Po otrzymaniu informacji o umieszczeniu przesyłki w Paczkomacie, udaj się do maszyny i rozpocznij odbieranie paczki. Wpisz na ekranie numer telefonu, na który została zamówiona paczka oraz kod odbioru, znajdujący się w wiadomości.

Jeśli chcesz opłacić paczkę za pomocą BLIKA, przejdź do panelu płatności, znajdującego się na ekranie Paczkomatu i wybierz opcję BLIK.

Po otwarciu ekranu płatności, pojawi się miejsce na wpisanie sześciocyfrowego kodu, wygenerowanego na Twoim urządzeniu mobilnym. Gdy to zrobisz, potwierdź płatność kodem PIN na swoim telefonie.

Po potwierdzeniu, skrytka, w której znajduje się Twoja paczka, zostanie otwarta. Wyjmij zawartość, zamknij drzwiczki i ciesz się swoim nowym nabytkiem!

Płać telefonem za paczkę!

Wprowadzone przez nas rozwiązanie, ma na celu ułatwienie klientom korzystania z Paczkomatów InPost. Z racji dużego zainteresowania tą metodą dostawy, staramy się scalać możliwości nowoczesnych technologii z naszymi urządzeniami. Inicjatywa połączenia Paczkomatów InPost z płatnością BLIKIEM powstała z myślą o wszystkich, którzy preferują płatność za pomocą wirtualnych środków finansowych.

Korzystanie z płatności BLIKIEM stale zyskuje na popularniści, a coraz więcej użytkowników smartfonów postanawia właśnie za pomocą telefonu realizować zapłaty i wypłaty. Możliwość opłacania zamówień BLIKIEM to szansa na szybkie i sprawne odebranie swojej przesyłki, z możliwością opłacenia jej dopiero po przyjściu do Paczkomatu. Plusem jest także szansa na przeprowadzenie całej operacji wyłącznie za pomocą telefonu. Zamawiaj wygodnie i płać tak jak chcesz! Nawet swoim smartfonem!