Płacisz kartą zbliżeniową? Już teraz zrobisz to w każdym Paczkomacie® InPost
Dla biznesu

Płacisz kartą zbliżeniową? Już teraz zrobisz to w każdym Paczkomacie® InPost

15 Października 2014

Wpis archiwalny

 

Dzięki temu w każdym z 1100 Paczkomatów® InPost w Polsce klienci będą mogli zapłacić w wygodny i szybki sposób za nadanie paczki lub odebranie przesyłki za pobraniem. Wdrożenie ujednoliconych płatności zbliżeniowych wpisuje się w preferencje polskich konsumentów: według badań  firmy First Data niemal 60 procent dorosłych Polaków chce płacić kartami zbliżeniowymi i ma zaufanie do takiej formy rozliczeń.

Rynek nowoczesnych technologii płatniczych w Polsce rozwija się bardzo szybko — badania wskazują, że pod koniec 2013 roku w polskich portfelach było już ponad 20 mln zbliżeniowych kart płatniczych, a 21% posiadających je Polaków deklaruje korzystanie z nich przynajmniej raz w tygodniu. Ofertę bezstykowych płatności zbliżeniowych uzupełnia możliwość rozliczania się smartfonem za pomocą technologii NFC – z obydwu rozwiązań można już korzystać w Paczkomatach® InPost.

„Płatności zbliżeniowe cieszą się w Polsce dużą popularnością i zaufaniem — a dzięki nowatorskiej technologii proces płacenia jest skrócony do minimum. Decyzja o wdrożeniu czytników zbliżeniowych we wszystkich naszych urządzeniach jest elementem realizacji strategii ciągłego ulepszania funkcjonalności Paczkomatów® InPost. Teraz klient może nadać przesyłkę lub odebrać zamówiony towar nawet bez portfela — wystarczy odpowiednio przystosowany smartfon. Oczekujemy, że dzięki tej innowacyjności korzystanie z Paczkomatów® InPost stanie się jeszcze przyjemniejszą i efektywniejszą formą dostawy zakupów dokonanych online” – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Dostawę za pomocą Paczkomatów® InPost umożliwia obecnie blisko 5.000 e-sklepów funkcjonujących pod własną domeną (m.in. Merlin, MediaMarkt, Saturn, Gandalf.com.pl, Answear.com) oraz 30.000 sprzedawców oferujących swoje produkty na Allegro.

Według badań Grupy Integer.pl, w sumie z Paczkomatów® InPost korzysta już 12 mln użytkowników, a 98% paczek jest gotowych do odbioru w ciągu 24 godzin od nadania. Aż 98% użytkowników deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 97% z nich poleca je znajomym.

Dla e-sklepu powodami wyboru dostawy za pomocą Paczkomatów® InPost jest konkurencyjna cena przesyłki i komfort dla klienta. Jak pokazują statystyki, blisko 60% produktów jest odbieranych z innowacyjnych terminali poza standardowymi godzinami otwarcia punktów usługowych, co dowodzi dużego zapotrzebowania na nieograniczone czasowo rozwiązania. Analitycy Deloitte wskazują, że e-sprzedawcy  którzy nie zaoferują opcji „kilknij i odbierz”, której najdoskonalszą wersję stanowią właśnie Paczkomaty® InPost, poniosą istotne ryzyko braku wzrostu sprzedaży online. Ze statystyk wynika, że 80% klientów sklepów internetowych jest bardziej skłonnych do dokonania zakupów, jeśli e-sklep oferuje wysyłkę właśnie do Paczkomatu® InPost. Ograniczone opcje dostawy są z kolei powodem rezygnacji z zakupów dla blisko ¾ kupujących (73%).

„Zainteresowanie Paczkomatami® InPost wśród polskich konsumentów jest coraz większe i wszystko wskazuje na to, że popularność korzystania z terminali w dalszym ciągu będzie dynamicznie rosła. Widać, że Polacy znaleźli w tym innowacyjnym rozwiązaniu to, czego dawno oczekiwali od dostawcy specjalizującego się w rynku e-commerce. Tak duże zainteresowanie rozwiązaniami oferowanymi przez naszą firmę to efekt nie tylko globalnego wzrostu zainteresowania e-handlem, ale także rozwoju mobilnych technologii, które umożliwiają korzystanie z oferty e-sklepów praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Paczkomaty® InPost doskonale wpisują się w ten trend i dzięki zlikwidowaniu problemu „ostatniej mili” są idealnym rozwiązaniem problemów typowych dla tradycyjnych metod dostarczania przesyłek” – dodaje Rafał Brzoska.

Problem „ostatniej mili” doskonale ilustrują statystyki pokazujące, iż tradycyjny kurier może dostarczyć maksymalnie 60 paczek dziennie, jeśli ma dokładne dane i zastanie adresatów w domu, podczas gdy dostawca do Paczkomatów® InPost rozwozi w tym samym czasie 600-700 paczek, znacząco obniża koszty dostawy, czyniąc z Paczkomatów® najtańszą formę dostawy w czasie D+1.

Paczkomaty® InPost stanowią aktualnie największą na świecie sieć do samodzielnego nadawania i odbierania paczek przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, bez kolejek i w dogodnej lokalizacji, zapewniając tym samym najwyższy poziom obsługi logistycznej dla towarów zamawianych w Internecie. Urządzenia „szyte” na miarę dzisiejszych czasów są już dostępne na 22 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Cypr, Słowację, Malezję, Czechy, a także: Arabię Saudyjską, Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę.

Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów® InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Najwyższą jakość i innowacyjność InPost potwierdzają liczne, międzynarodowe nagrody: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomatyâ InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.