Pomoc dla Ukrainy – transport produktów samochodami InPost

Pomoc dla Ukrainy – transport produktów samochodami InPost

12 Maja 2022

 

Szanowni Państwo!

W InPost jesteśmy solidarni z dotkniętą wojną Ukrainą, dlatego aktywnie włączamy się w pomoc naszym sąsiadom. Wykorzystując nasze zaplecze logistyczne i ogromną flotę transportową pomagamy dostarczyć duże ilości produktów zebranych w ramach akcji i zbiórek organizowanych na terenie całej Polski.

 

Będziemy na bieżąco informować o wszystkich działaniach, jakie podejmujemy w tej trudnej sytuacji.

 

 

[Aktualizacja, 29.04.2022]

Wspieramy inicjatywę „Jesteś bohaterem!” ​​​​​​​

“Bohaterowie” to seria krótkich książeczek terapeutycznych, które odzwierciedlają trudne emocje dziecka związane z wojną i ucieczką do innego kraju. Celem tej serii jest ułatwienie dzieciom zrozumienie, czym jest wojna, a ich rodzicom, wytłumaczenie tej sytuacji w prosty i przystępny sposób. „Bohaterowie” to historia Myszki uciekającej przed wojną i Ryjówki, która gości ją w swoim domu. Opowiadania mają formę kolorowanek i dostępne są bezpłatnie w 20 językach. Do tej pory, bajki pobrano już kilkaset tysięcy razy i wydrukowano w setkach tysięcy egzemplarzy. Książki są rozdawane na granicy, na dworcach, w ośrodkach dla uchodźców z Ukrainy i w prywatnych domach.

Akcja charytatywna została poszerzona o udostępnienie wykrojów do szycia pluszaków-Myszek. Wykroje można pobrać, a następnie własnoręcznie stworzyć maskotkę i nadać w automacie Paczkomat® InPost. Przesłane Myszki, będą stanowić element pakietu wysłanego na teren Ukrainy, w którego skład wchodzi również książeczka terapeutyczna oraz kredki.

Jako partner inicjatywy „Jesteś bohaterem”, postanowiliśmy przekazać 1000 foliopaków i 1000 darmowych kodów na nadania w maszynach Paczkomat InPost. Wszystko po to, aby zebrać jak największą ilość pakietów i usprawnić proces wysyłania własnoręcznie wykonanych przytulanek.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej niezwykłej akcji. Niewielki gest może wywołać uśmiech na twarzach dzieci z dotkniętej wojną Ukrainy. Więcej informacji na temat akcji „Jesteś bohaterem” oraz książki do pobrania można znaleźć tutaj: https://potrzebafantazji.com/bohaterowie/

 

 

[Aktualizacja, 22.04.2022]

Sukces zbiórki WoshWosh „Otwarte serca – otwarte szafy” ​​​​​​​

Akcja WoshWosh „Otwarte serca – otwarte szafy”, którą wspieraliśmy jako partner logistyczny, dobiegła końca. Ilość przekazanej odzieży i obuwia w ramach ogólnopolskiej zbiórki przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów – udało się zebrać prawie 130 tysięcy par butów i ubrań dla potrzebujących uchodźców z Ukrainy (a dokładniej 38 103 pary butów i 90 676 sztuk odzieży).

Jako partner akcji, przekazaliśmy na rzecz zbiórki WoshWosh 1000 bezpłatnych kodów na nadanie paczki w automacie Paczkomat® InPost oraz oddaliśmy równowartość 1000 kodów na czyszczenie i dezynfekcję wysyłanych ubrań i butów. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej wspaniałej inicjatywy – rezultat zbiórki WoshWosh to dowód na to, że w trudnych sytuacjach potrafimy się jednoczyć, wspierać i dzielić tym, co mamy.

Więcej informacji na temat zbiórki można znaleźć tutaj: https://inpost.pl/aktualnosci-otwarte-serca-otwarte-szafy-inpost-partne…

 

[Aktualizacja, 20.04.2022]

Blisko 5000 ton pomocy humanitarnej od InPost trafiło na teren Ukrainy!

W obliczu wojny bardzo ważne jest regularne wsparcie, dlatego w InPost na bieżąco transportujemy pomoc humanitarną i nie zwalniamy tempa.

Do tej pory udało nam się przewieźć ok. 5000 ton pomocy humanitarnej zarówno w Polsce, jak i bezpośrednio do magazynów na terenie Ukrainy.

Dotarliśmy do szpitala dziecięcego w ukraińskiej miejscowości Równe, gdzie trafiło 5 tirów InPost oraz samochód-chłodnia, czyli łącznie blisko 100 ton pomocy humanitarnej – prywatny dar od Rafała Brzoski, Prezesa InPost oraz Fundacji Omeny Mensah, OMENAA FOUNDATION, a także w pełni wyposażoną ratunkową karetkę, której dostarczenie było koordynowane przez OMENAA FOUNDATION.

Akcja #PomocDlaUkrainy cały czas trwa!

 

 

[Aktualizacja, 07.04.2022]

SzybkieNadania.pl, SzybkieZwroty.pl oraz aplikacja InPost Mobile teraz w ukraińskiej wersji językowej!

 

Nasze strony SzybkieNadania.pl, SzybkieZwroty.pl oraz aplikacja InPost Mobile są teraz dostępne również w ukraińskiej wersji językowej! W InPost zależy nam na tym, aby korzystanie z naszych usług było wygodne dla wszystkich – również dla obywateli Ukrainy.

Ukraińska wersja językowa naszej aplikacji oraz serwisów, pozwoli naszym Przyjaciołom z Ukrainy na łatwe i szybkie przesyłanie paczek w różne miejsca na terenie Polski – zarówno pod wskazany adres, jak i do wybranego automatu Paczkomat® InPost.

 

[Aktualizacja, 05.04.2022]

Wspieramy miasto Łódź w transporcie

Cieszymy się, że tak wielu ludzi solidaryzuje się z naszymi sąsiadami z Ukrainy. W obecnej sytuacji liczy się każdy gest!

Jako partner logistyczny podjęliśmy współpracę z miastem Łódź. Dzięki doświadczeniu i dobrej organizacji, działania pomocowe uruchomiliśmy w trybie natychmiastowym. Łódź zorganizowała największą zbiórkę darów w Polsce, a my zapewniliśmy im transport za pomocą 39 tirów.

Dziękujemy za nieocenioną pomoc wolontariuszy, którzy w pocie czoła cały czas pomagali w przeprowadzeniu akcji!

Oczywiście to nie koniec – pomagamy dalej!

 

[Aktualizacja, 28.03.2022]

InPost wspiera Zrzutka.pl

To piękne obserwować, jak wielu ludzi solidarnie wspiera naszych sąsiadów z Ukrainy.

W ostatnich dniach powstała międzynarodowa zbiórka pieniędzy stworzona przez Tossacoin.com by Zrzutka.pl pod hasłem #HelpForUkraine. → https://zrzutka.pl/en/razemdlaukrainy.

Platforma nie pobiera prowizji za wpłaty, 100% zebranych środków przekazywane jest fundacjom partnerskim i na pomoc humanitarną. Wszystkie informacje dot. celów zbiórki i rozliczenia są dostępne w opisie kampanii. To bezpieczna i zweryfikowana forma pomocy!

Pomoc darczyńców jest bardzo ważna. Liczy się każdy gest.

Dołącz do nas, pomóż ratować uchodźców i żołnierzy walczących o wolność swojego kraju!

 

 

[Aktualizacja, 24.03.2022]

PCK i InPost – wspólna pomoc dla Ukrainy​​​​​​​

Wspomagamy Polski Czerwony Krzyż w transporcie najbardziej potrzebnych towarów na teren Ukrainy. Do tej pory udało nam się zrealizować już 14 transportów do Lwowa i Łucka. Przewozimy rzeczy, na które jest największe zapotrzebowanie, m.in.: żywność suchą z długim terminem ważności, wodę mineralną, środki higieniczne, opatrunki oraz specjalistyczny sprzęt, taki jak nagrzewnice do namiotów, generatory prądu oraz wirówki do krwi dla szpitali.

 

[Aktualizacja, 21.03.2022]

Wspólnie pomagamy – InPost wspiera akcję Caritas „Paczka dla Ukrainy”

InPost, jako partner logistyczny, wspiera akcję „Paczka dla Ukrainy” organizowaną przez Caritas Polska. Jej celem jest zbiórka darów oraz stworzenie przesyłek z niezbędnymi produktami od polskich rodzin dla rodzin pozostających w dotkniętej wojną Ukrainie.

Jako partner logistyczny akcji, będziemy pomagać w transporcie 200 000 przesyłek przekazywanych przez darczyńców do magazynów Caritas, skąd następnie pojadą na teren Ukrainy. Paczki będą wysyłane w dedykowanych akcji kartonach z napisem „Paczka dla Ukrainy” (wymiary: 53 x 40 x 26 cm i maksymalna waga ok. 12-13 kg), których transportem zajmie się InPost. Do każdej z paczek dołączony zostanie list dla rodziny w języku ukraińskim ze słowami wsparcia.

Chcesz pomóc i stworzyć własną Paczkę dla Ukrainy? Każda pomoc jest na wagę złota! Wykaz niezbędnych produktów oraz wszystkie materiały są dostępne na stronie: https://lnkd.in/dF943NuU

 

[Aktualizacja, 16.03.2022]

InPost wspiera UA SOS!

www.uasos.org to portal, który automatycznie łączy uchodźców z Ukrainy z osobami i instytucjami oferującymi schronienie. Platforma pozwala na zebranie wszystkich dostępnych ofert wsparcia w jednym miejscu i ich optymalne dopasowanie do potrzeb uchodźców, na bazie podstawowych kryteriów. W ten prosty sposób potrzebujący znajdą bezpłatne miejsca noclegowe.

Jeśli chcielibyście pomóc, gorąco zachęcamy do wypełnienia formularza na platformie oraz do jej udostępniania w mediach społecznościowych. Razem zadbajmy o to, żeby nikt nie pozostał bez wsparcia! www.uasos.org ​​​​​​​

 

[Aktualizacja, 15.03.2022]

Pomoc na wyciągnięcie ręki

Połączyliśmy siły wraz z firmą Melissa, by stworzyć prosty sposób na wsparcie Ukrainy, dostępny dla każdego chętnego. Przygotowaliśmy 4 dedykowane pakiety pomocowe zawierające produkty, które są najbardziej potrzebne Ukraińcom, którzy pozostali w swoim kraju.

Co trzeba zrobić by pomóc? Wystarczy pobrać lub otworzyć aplikację InPost Fresh i za jej pomocą kupić wybraną liczbę pakietów pomocowych. Można wybrać spośród czterech dostępnych zestawów, o wartości 50, 100, 150 i 200 zł. Im droższe opcje wybierzesz, tym więcej znajdzie się w nich pomocnych produktów.

Dołącz do akcji - razem możemy więcej!

 

​​​​​​​

[Aktualizacja, 14.03.2022]

Transporty InPost dla Ukrainy

Nasza akcja #PomocDlaUkrainy trwa! Wiemy, jak ważne jest regularne wsparcie w obliczu wojny. Tylko do końca ubiegłego tygodnia InPost przewiózł 3000 ton niezbędnych produktów dla Ukrainy. W ramach współpracy z wieloma miastami i fundacjami, dostarczyliśmy żywność i pomoc humanitarną dla obywateli Ukrainy.

Oczywiście to nie koniec – pomagamy dalej! O wszystkich działaniach będziemy na bieżąco informować

 

[Aktualizacja, 11.03.2022]

Jesteśmy partnerem akcji WoshWosh „Otwarte serca – otwarte szafy”

14 marca startuje ogólnopolska akcja WoshWosh „Otwarte serca – otwarte szafy”, której jesteśmy partnerem. Celem akcji jest zebranie obuwia i odzieży dla potrzebujących osób z Ukrainy. Akcję wspiera LPP, MODIVO, eobuwie, Nokia, Kuehne+Nagel, Jet Line oraz InPost.

Aby zebrać jak najwięcej potrzebnych rzeczy, odzież i obuwie będzie można w wygodny sposób przekazać w 49 sklepach w Polsce należących do firmy LPP, a także w salonach MODIVO i eobuwie. 

Jako partner logistyczny akcji, przekazujemy 1000 bezpłatnych kodów na wysyłkę obuwia lub odzieży w automacie Paczkomat® InPost (w największym dostępnym gabarycie paczki). Dodatkowo, oddajemy równowartość 1000 kodów na czyszczenie i dezynfekcję wysyłanych ubrań i butów.

WoshWosh zajmie się selekcją i czyszczeniem ubrań i obuwia, które następnie – za pośrednictwem Caritas Polska – trafią do uchodźców z Ukrainy oraz organizacji działających na granicy. Zachęcamy do przekazywania zadbanych ubrań i obuwia w dobrym stanie dla potrzebujących. Zbiórka trwa do 28 marca.

 

 

[Aktualizacja, 06.03.2022]

 

[Aktualizacja, 04.03.2022]

Nie zatrzymujemy się i działamy dalej! W 5 dni od początku trwania akcji #PomocdlaUkrainy udało nam się przewieźć ponad 1500 palet z darami dla obywateli Ukrainy! Przy współpracy z miastami, m.in. Warszawą, Łodzią, Tarnowem i Wałbrzychem oraz wieloma fundacjami, zorganizowaliśmy transport 50 samochodami InPost (TIRami i samochodami dostawczymi) na Ukrainę.
Przewieźliśmy dary z różnych części kraju i z wielu zbiórek wspomagających akcje humanitarne i społeczne.

​​​​​​​

[Aktualizacja, 02.03.2022]

Udało nam się zrealizować kolejne transporty we współpracy z Miastem Łódź oraz Miastem Stołecznym Warszawa – łącznie 11 naczep wyjechało do Przemyśla, w tym 6 jako konwój specjalny!

Nawiązaliśmy również kontakt z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych i już dzisiaj zrealizowaliśmy transport pomocy humanitarnej z Izraela na trasie Lotnisko Okęcie – magazyn Agencji Ożarów. Był to ładunek palet i cięższych maszyn, takich jak uzdatniacze wody i generatory prądu, na które jest ogromne zapotrzebowanie.

 

Pomoc dla Ukrainy – transport produktów samochodami InPost

Wszystkie organizacje, firmy oraz osoby organizujące zbiórki dla naszych przyjaciół z Ukrainy, które potrzebują wsparcia w zakresie transportu dużych ilości produktów, prosimy o kontakt poprzez adres e-mail ⇒ TransportDlaUA@inpost.pl. W treści maila należy opisać, jaką ilość i jaki rodzaj produktów trzeba przetransportować oraz skąd należy odebrać i dokąd dostarczyć zebrane rzeczy.

„Pomagamy już od pierwszych dramatycznych informacji, jakie dotarły do nas z Ukrainy. Wspieramy polskie miasta w realizacji transportu zebranych rzeczy dla naszych sąsiadów i do tej pory udało nam się zrealizować już kilkadziesiąt takich przejazdów. Rozwozimy produkty tirami InPost oraz samochodami dostawczymi z polskich miast na granicę z Ukrainą” – mówi Rafał Brzoska, Prezes InPost.

Działamy szybko i pomagamy tak, jak potrafimy najlepiej. W przypadku mniejszej ilości zebranych produktów, prosimy o kontakt z lokalnymi organizatorami zbiórek w miastach.

Zachęcamy Państwa do pomocy i przekazywania darów dla naszych przyjaciół z Ukrainy poprzez organizacje rządowe i zweryfikowane zbiórki dostępne na stronie: pomagamukrainie.gov.pl.