Pomoż nam ulepszyć Paczkomaty i wspieraj ekologię!
Ekologia

Pomoż nam ulepszyć Paczkomaty i wspieraj ekologię!

12 lutego 2015

Z pewnością każdy z Was ma swój ulubiony czas lub sposób odbioru paczki w Paczkomacie, dostosowany do codziennego rytmu dnia. Niektórzy odbierają przesyłki w drodze do pracy, inni po powrocie ze szkoły, a jeszcze inni dopiero późnym wieczorem lub nocą, gdy uporządkują wszystkie ważne sprawy. Każdy z Was z pewnością ma też swoje przemyślenia na temat korzystania z naszych całodobowych urządzeń do odbioru i nadawania paczek. Wypełniając ankietę, możecie się z nami podzielić swoimi przemyśleniami. 

Ankietę na temat Paczkomatów opracowaliśmy wraz z Akademią Morską w Szczecinie w ramach unijnego projektu GRASS, który ma na celu poszukiwanie zrównoważonych rozwiązań dla logistyki miejskiej. 

Projekt jest kontynuacją naszych działań w obszarze ekologii i rozwoju miast. W 2013 r. zleciliśmy ekspertom z Akademii Górniczo-Hutniczej badania, które udowodniły że doręczyciele Paczkomatów zużywają mniej paliwa niż tradycyjni kurierzy, redukując emisję CO2 do atmosfery nawet o 95%. Z kolei naukowcy ze Szczecina wykazali, że doręczyciele Paczkomatów InPost pokonują dziennie o 120-150 km mniej niż inni dostawcy. 

Jeśli idee ekologii i zrównoważonego rozwoju są Wam bliskie, a ponadto zależy Wam na jeszcze lepszym doświadczeniom w korzystaniu z Paczkomatów, poświęćcie kilka chwil na wyrażenie swojej opinii. Zapewniamy, że będzie to równie proste i prawie tak szybkie jak odbiór przesyłki w jednej z 100 urządzeń InPost;-)