Poznaj EkoBox InPost! Wprowadzamy pierwszy w Polsce system wtórnego obiegu opakowań dla e-sklepów
Ekologia

Poznaj EkoBox InPost! Wprowadzamy pierwszy w Polsce system wtórnego obiegu opakowań dla e-sklepów

14 Czerwca 2022

Każdego dnia, miliony kartonowych opakowań po zakupach internetowych trafiają na śmietnik. W InPost dobro planety leży nam na sercu, dlatego stworzyliśmy pierwszy w Polsce system wtórnego obiegu opakowań dla sklepów internetowych, który pozwoli znacznie zmniejszyć ilość odpadów. Poznaj opakowania wielokrotnego użytku EkoBox InPost, skorzystaj z nich w e-sklepie MODIVO i dołącz do naszej zielonej rewolucji!

EkoBox nie jest zwykłym opakowaniem. Na pierwszy rzut oka to niepozorne pudełko, które przy bliższym poznaniu okazuje się game changerem i zmienia świat. Dosłownie! Oddając EkoBox do automatu Paczkomat® InPost, dajesz mu drugie życie. Korzystasz z niego Ty, korzystają inni, a co najważniejsze... skorzysta planeta! A dodatkowo, za każdy zwrócony do urządzenia Paczkomat EkoBox zgarniesz voucher ze zniżką -10% na zakupy w MODIVO!

Dzięki ponownemu wykorzystaniu EkoBox, możemy wspólnie ograniczyć ilość kartonu w obiegu nawet kilkukrotnie, a tym samym znacznie zmniejszyć ilość odpadów. Każda przesyłka zamówiona w EkoBox i ponownie zwrócona do automatu Paczkomat InPost to Twoja szansa, aby zrobić coś dobrego dla planety.

Poznaj EkoBox bliżej:


 

Jak skorzystać z EkoBox? To bardzo proste!

  • Wybierz EkoBox jako metodę dostawy – w sklepie internetowym podczas składania zamówienia jako metodę dostawy wybierz opcję Paczkomat + EkoBox InPost
  • Odbierz EkoBox z automatu Paczkomat! Paczka czeka na odbiór? Wspaniale! Ze skrytki wyciągniesz swoje zamówienie zapakowane w ekologiczny EkoBox. Pamiętaj, aby nie wyrzucać pudełka! Złóż EkoBox zgodnie z instrukcją umieszczoną na jego wewnętrznej stronie, aby uzyskać kształt koperty, a następnie…
  • Zwróć EkoBox do dowolnego urządzenia Paczkomat! Zanieś złożony na płasko EkoBox do dowolnego automatu Paczkomat, by ktoś inny mógł z niego skorzystać. EkoBox jest oklejony specjalną wewnętrzną etykietą z kodem kreskowym, który – po zeskanowaniu w czytniku Paczkomatu – umożliwi jego bezpłatny zwrot.

Zwrócony EkoBox trafi z powrotem do InPost, a następnie, po kontroli jakości i niezbędnym czyszczeniu, zostanie przekazany do e-sklepu, by mógł zostać ponownie wykorzystany w obiegu. Dzięki szerokiej dostępności automatów Paczkomat® InPost cały proces jest prosty i łatwo dostępny dla wszystkich zwolenników zakupów online, a jeden EkoBox może zostać wykorzystany kilkukrotnie!

EkoBox InPost jest już dostępny bezpłatnie w sklepie internetowym MODIVO.  Zachęcamy do wyboru nowej metody dostawy podczas zakupów online – każda przesyłka zamówiona w EkoBox i ponownie zwrócona do automatu Paczkomat to pierwszy krok do zielonej rewolucji – korzystasz Ty, skorzystają inni!

W InPost wiemy, że codzienne, pozornie mało istotne decyzje mają ogromny wpływ na środowisko naturalne. Razem mamy realny wpływ na przyszłość naszej planety. Twój mały gest ma wielką EkoMoc! Dołącz do społeczności Ekolubnych! #RazemDlaPlanety