Poznaj sposób na biznes online
E-commerce Dla biznesu Fulfillment

Poznaj sposób na biznes online

25 lutego 2020

Chcesz otworzyć własną firmę i zacząć działać w sieci? Nie masz ochoty na inwestowanie w przestrzeń biurową i specjalistyczny sprzęt? Pragniesz pracować z dowolnego miejsca na świecie? W takim razie świetnie trafiłeś! Sposobów na biznes przez Internet jest naprawdę wiele – wystarczy wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na dochodową działalność online.​​​​​​​

Dobry interes w Internecie – sklep internetowy

Sektor e-commerce z miesiąca na miesiąc rośnie w siłę i coraz więcej osób szuka rozmaitych towarów nie w galeriach handlowych, a właśnie w sieci. Z tego powodu sklep internetowy to świetny sposób na własną firmę. Oczywiście, zanim odniesiemy sukces, czeka na nas wiele wyzwań. Przede wszystkim musimy odnaleźć własną niszę, co może być problematyczne. Przeglądając rozmaite oferty, szybko orientujemy się, że rynek jest przesycony. W Internecie znajdziemy praktycznie każdy interesujący nas artykuł – trudno będzie więc wyprzedzić konkurencję. Dobry pomysł powinien iść w parze z wysoką jakością produktów, atrakcyjnymi cenami oraz profesjonalną obsługą zamówień. W promocji sklepu internetowego pomogą media społecznościowe oraz prowadzenie bloga z praktycznymi poradami. Warto wiedzieć, że istnieje wiele darmowych platform sprzedażowych odpowiednich dla przedsiębiorców rozpoczynających swoją przygodę z e-commerce. Nie musimy się więc obawiać dużych strat finansowych, jeśli okaże się, że nasz pomysł nie wypalił. Prowadząc sklep internetowy powinno się jak najlepiej zadbać o potrzeby klientów. Asortyment odpowiednio magazynowany, konfekcjonowany oraz wysyłany do klientów pełni bardzo istotną rolę. Te zadania warto oddelegować firmie kurierskiej dzięki usłudze fulfillment. Dowiedz się, jak wiele korzyści dla Twojego sklepu internetowego oferuje InPost Fulfillment i sprawdź, czy to usługa dla Ciebie.​​​​​​​

Biznes online – prowadzenie kanałów social media

Właściciele firm (niekoniecznie internetowych) zdają sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach obecność na popularnych portalach, takich jak Facebook, Twitter, lub Instagram, to konieczność. Właśnie tam czas spędzają potencjalni klienci. Niestety tylko duże korporacje mogą sobie pozwolić na zatrudnianie specjalistów odpowiedzialnych za prowadzenie ich profili w mediach społecznościowych. Z kolei mniejsze przedsiębiorstwa są zbyt zajęte innymi obowiązkami i nie przywiązują zbyt dużej uwagi do obecności w social mediach, co jest dużym błędem. Często nie mają też dostatecznej wiedzy z zakresu marketingu internetowego. Fachowe prowadzenie firmowych fanpage’y to świetny pomysł na biznes online. Zajmiesz się przygotowywaniem odpowiedniej strategii komunikacji z odbiorcami, budowaniem wizerunku marki, wdrażaniem harmonogramu postów, moderowaniem komentarzy i regularnym publikowaniem treści.

Internetowy interes – tworzenie kursów

Dokształcanie się i zdobywanie nowej wiedzy stało się prostsze niż kiedykolwiek. Nie trzeba uczęszczać na specjalistyczne studia w celu zdobycia cennych umiejętności potrzebnych na rynku pracy. Wystarczy poszukać kursu online w wybranej dziedzinie. Jeśli zatem jesteś fachowcem w pewnym obszarze, możesz zacząć tworzyć praktyczne materiały edukacyjne i sprzedawać je przez Internet. Obecnie każdy jest w stanie zbudować swój autorytet w sieci oraz społeczność wokół określonego tematu. Wystarczy przygotować przejrzystą stronę WWW, zadbać o swoją obecność w social mediach i stworzyć bazę e-mail.

Własny biznes online – usługi pisarskie

Lubisz blogować, a pisanie artykułów przychodzi Ci z łatwością? Posiadasz tak zwane lekkie pióro? Bardzo dobrze się składa, ponieważ wiele firm poszukuje freelancerów, którzy przygotują merytoryczne treści na różnego rodzaju portale. To zajęcie ma wiele zalet, np. możliwość pracy z dowolnego miejsca, elastyczne godziny wykonywania obowiązków, dostosowanie ilości zleceń do swojej wydajności, bardzo dobre zarobki po zbudowaniu portfolio i zdobyciu doświadczenia. Problemem autorów tekstów jest często trudność ze znalezieniem klientów, dlatego warto współpracować z większymi agencjami marketingowymi.

Sposób na biznes przez Internet – konsultant ds. projektowania prezentacji

Spotkania, szkolenia i ważne konferencje są codziennością każdej firmy niezależnie od branży. Do takich wydarzeń trzeba się jednak dobrze przygotować i zapewnić słuchaczom ważny aspekt wizualny, czyli ciekawą prezentację. Niestety jej stworzenie zajmuje bardzo dużo czasu, dlatego przedsiębiorcy szukają osób biegle znających PowerPointa, które zajmą się wykonywaniem profesjonalnych slajdów z wybranymi informacjami. To świetny pomysł na biznes online i pracę w domowym zaciszu – albo dodatkowy zarobek po godzinach.

Pomysł na biznes online – konsultant SEO

Internet rozwija się z prędkością światła – każdego dnia powstaje mnóstwo nowych stron WWW. Z tego powodu niesamowicie potrzebne są osoby znające się na wyszukiwarkach i orientujące się w platformach takich jak Google Analytics. Nie wszyscy zdają sobie jeszcze sprawę, jak duży wpływ na rozwój firmy ma optymalizacja witryny pod kątem wspomnianych wyszukiwarek. Otwórz własną agencję SEO i pokaż przedsiębiorcom, jak prawidłowo korzystać z danych analitycznych. Wskaż, w jaki sposób należy poprawnie używać wybranych słów kluczowych i optymalizować treści, co spowoduje zwiększenie ruchu na stronie.

Rozwiń swój biznes z InPost Fulfillment

Magazynowanie, pakowanie, wysyłka – nie musisz tego robić sam! Oddaj to w ręce profesjonalistów.

Poświęć 1 minutę i zostaw kontakt do siebie, aby zyskać więcej czasu i zredukować koszty.


  • Błyskawiczna dostawa
  • Redukcja kosztów
  • Zero problemów z wysyłką
  • Obsługa szczytów sprzedaży
  • Oferta szyta na miarę
  • Brak minimalnej liczby wysyłek

Wypełnij formularz, a szybko oddzwonimy

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: dane_osobowe@inpost.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-552), przy ul. Wielickiej 28.

Twoje dane będą przetwarzane w celu umożliwienia rejestracji, korzystania i obsługi konta w aplikacji mobilnej oraz w celach analitycznych i statystycznych. W razie wyrażenia stosownej zgody, Twoje dane będą przetwarzane również w celu wyświetlania powiadomień z aplikacji o treści marketingowej, kierowania treści marketingowych na podane przez Ciebie dane kontaktowe, w tym treści dopasowanych do Twoich preferencji w oparciu o profilowanie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.