Poznaj zalety pracy kuriera
Kariera

Poznaj zalety pracy kuriera

11 Lipca 2019

Popularność zakupów przez Internet stale rośnie, a to oznacza, że coraz więcej konsumentów potrzebuje profesjonalnych usług kurierskich. Branża ta w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Z tego względu stale poszukiwane są nowe osoby do pracy, a kariera kurierów nabiera rozpędu. Siedzenie cały dzień za biurkiem nie jest dla Ciebie? Lubisz być w ciągłym ruchu? Chcesz poznawać nowych ludzi? Sprawdź, jakie są największe zalety pracy kuriera – być może to zajęcie dla Ciebie!

Praca kuriera – na czym polega?

Osoba zatrudniona w charakterze kuriera zajmuje się przede wszystkim sprawnym transportowaniem paczek z punktu A do punktu B, czyli od nadawcy do adresata. To jednak nie wszystko – tego rodzaju zajęcie ma znacznie szerszy zakres obowiązków, o czym często nie mamy pojęcia. Kurier musi odpowiednio rozplanować cały proces przewozu, aby dostarczyć przesyłki możliwie szybko. Poza tym codziennie wypełnia potrzebne dokumenty i musi dopilnować, aby klient podpisał się we właściwych miejscach. Pokonywanie setek kilometrów i stały kontakt z ludźmi przy zachowaniu pełnego profesjonalizmu i zaangażowania to tzw. chleb powszedni w tej branży.

Zobacz aktualne oferty pracy na stanowisku kuriera:

Praca kurier Szczecin

Praca kurier Warszawa

praca kurier

Praca jako kurier – najważniejsze zalety

Rozwożenie przesyłek to odpowiedzialne zajęcie, które wymaga bardzo dobrych zdolności organizacyjnych, znajomości terenu, wprawy w poruszaniu się samochodem i nienagannej sprawności fizycznej. Choć w zawodzie kuriera nadal dominują mężczyźni, coraz więcej kobiet podejmuje tego rodzaju stanowisko i świetnie sobie radzi. Pora przedstawić kilka najistotniejszych zalet pracy kuriera, oto one:

  1. Elastyczne godziny pracy

Dzień dla kuriera rozpoczyna się dość wcześnie – przeważnie około godziny 6:00 musi stawić się w firmie, gdzie spotyka się cały zespół. Wówczas następuje sortowanie paczek i przygotowywanie ich do transportu. Następnie wyjeżdża się w teren i rozpoczyna dostarczanie przesyłek klientom. Kurierzy pracują zazwyczaj do godziny 15:00 lub 16:00 po południu. Mistrzowie dobrej organizacji są w stanie skończyć pracę szybciej. W tym zawodzie bardzo często można dostosować sobie grafik do własnych potrzeb. Firma InPost oferuje w wielu swoich oddziałach, np. w Szczecinie i Warszawie pracę jako kurier w określonych dniach w tygodniu lub konkretnej porze – tylko rano, po południu albo w nocy. Elastyczne godziny wykonywania służbowych obowiązków pozwolą połączyć życie zawodowe i prywatne, a także znaleźć czas na inne codzienne zajęcia.

  1. Praco jako kurier, czyli brak nudy – zawsze coś się dzieje

Monotonia i rutyna najczęściej kojarzone z pracą biurową z pewnością nie grożą dynamicznemu kurierowi (szczególnie w Warszawie i Szczecinie). Przy rozwożeniu paczek godziny płyną niesamowicie szybko, a każdy dzień wygląda inaczej. Jeśli zależy Ci na aktywności w pracy, nie lubisz być przywiązany do biurka, masz mnóstwo pozytywnej energii, a jazdę samochodem utożsamiasz z prawdziwą przyjemnością, zawód kuriera jest stworzony dla Ciebie!

  1. Atrakcyjne zarobki

Praca kuriera nie zalicza się do zawodów regulowanych – nie trzeba ukończyć konkretnej szkoły ani posiadać specjalnych uprawnień. Zazwyczaj wystarcza prawo jazdy kategorii B, a także takie cechy charakteru, jak: odpowiedzialność, sumienność, zaangażowanie, punktualność, komunikatywność i wysoka kultura osobista. Firmy kurierskie otwierają więc znakomite możliwości rozwoju zawodowego dla wielu osób. Wynagrodzenie uzależnione jest przede wszystkim od wielkości miasta, zakresu obowiązków, własnej skuteczności i ilości rejonów przypisanych do danego kuriera. Zarobki rozpoczynają się od około 2500 zł netto – możliwe są również premie. Wraz z nabraniem doświadczenia i wprawy można liczyć na wyższą pensję.

  1. Przyjacielska atmosfera w pracy

Nawet najlepsze i wysoko płatne stanowisko nie daje satysfakcji, jeśli w firmie panuje niemiły nastrój, a pracownicy nieustannie kłócą się ze sobą. Nie możemy wówczas skupić się na wykonywanych obowiązkach i czujemy się wyczerpani psychicznie. Odpowiednia atmosfera w pracy odgrywa bardzo dużą rolę w życiu zawodowym. W InPost zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego dbamy o to, żeby zespół był zgrany i tworzony przez otwartych, ciekawych i sympatycznych ludzi. Ponadto praca kuriera wiąże się z wykonywaniem większości zadań samodzielnie, co z pewnością spodoba się wszystkim wolącym polegać na sobie.

Kurier praca Warszawa/Szczecin – czekamy na Ciebie!

Myślisz, że odnajdziesz się w zawodzie kuriera? Cenisz sobie mobilność, uwielbiasz prowadzić samochód i zależy Ci na aktywnym zajęciu? Jesteś osobą odpowiedzialną, zaradną, komunikatywną i gotową do działania? W takim razie zgłoś się do nas! W firmie InPost oferujemy stałą współpracę na podstawie umowy kurierskiej lub umowy zlecenie, atrakcyjne wynagrodzenie wypłacane dwa razy w miesiącu oraz możliwość skorzystania z ubezpieczenia na życie. W większości oddziałów możesz wybrać, jakiego rodzaju usługi chcesz wykonywać – czy będzie to obsługa paczkomatów, czy klienta indywidualnego albo i to, i to. Obecnie poszukujemy kurierów do pracy w Warszawie i Szczecinie. Zapoznaj się z naszymi ogłoszeniami i aplikuj!