Stal, CNC i inne grube tematy. Praca na produkcji.  
Kariera

Stal, CNC i inne grube tematy. Praca na produkcji.  

15 Sierpnia 2019

Czy wiesz, że Paczkomaty InPost są w 100% polskim produktem? Pierwszy z nich powstał w 2009 roku w Zabierzowie pod Krakowem, tam też do tej pory mieści się zakład produkcyjny. W cały proces powstawania maszyn zaangażowany jest ponad 120 osobowy zespół – projektantów, pracowników działu R&D, operatorów maszyn CNC, inżynierów, monterów, elektromonterów i lakierników. Powstawanie Paczkomatu – od stworzenia projektu i konstrukcji aż do przykręcenia ostatniej śrubki - to proces bardzo skomplikowany, zwłaszcza, że wszystkim typom maszyn stawia się wysokie oczekiwania – muszą być łatwo serwisowalne, proste w obsłudze i przede wszystkim niezawodne. Paczkomaty są eksportowane do wielu krajów na całym świecie, dlatego dbałość o najwyższą jakość ich wykonania jest tutaj najwyższym priorytetem.

Aby spełniać wszystkie kryteria niezawodności, bezpieczeństwa i trwałości, ważna jest współpraca wielu specjalistów, którzy razem mogą tworzyć ten innowacyjny produkt.

Zobacz nasze aktualne oferty pracy:

- Pracownik produkcji

 

Zespół Montażu

Pracownik produkcji w Zespole Montażu powinien mieć wykształcenie techniczne, gdyż do jego zadań będzie należał montaż Paczkomatów i jego poszczególnych elementów (skrytek, okablowania, drzwiczek, centralek itp.). Oczywiście, wszelkie doświadczenie w pracy na takim stanowisku jest bardzo mile widziane, ale nie jest konieczne – wszystkie potrzebne umiejętności można nabyć już w trakcie wykonywanej pracy. Podobnie jak w przypadku wielu zawodów liczy się sumienność i dokładność, choć tutaj ma ona szczególnie ważne znaczenie. Poszczególne zespoły maszyn muszą być złożone ze szczególną sumiennością, aby nie ulegały niszczeniu i awarii, a tym samym mogły długo służyć klientom.

Rolą montera jest także weryfikacja części maszyn i kontrola ich jakości – sprawdzanie, czy na pewno dana część lub podzespół została wyprodukowana zgodnie z przyjętymi normami, a w razie zauważenia usterek, natychmiastowe zgłoszenie ich do przełożonego.

Zespół Elektromontażu – pracownik produkcji Kraków

Praca elektromontera polega na montowaniu elektronicznych podzespołów Paczkomatów, ale osoba na tym stanowisku może być także odpowiedzialna za konserwację i naprawę maszyn pod kątem elektrotechnicznym.
Do wykonywania tej pracy niezbędne są uprawnienia SEP i wykształcenie kierunkowe, aby móc bezproblemowo pracować z dokumentacją techniczną i schematami elektrotechnicznymi. Od doświadczenia pracowników produkcji w Zespole Elektromontażu zależy bezawaryjne działanie maszyn i bezpieczeństwo osób korzystających z Paczkomatów, zarówno na hali jak i w terenie.

Zespół Lakierni Proszkowej

Praca ta, choć wydaje się prosta, wymaga od lakiernika specjalnych umiejętności i kwalifikacji, które można zdobyć uczestnicząc w specjalnych kursach. Do obowiązków lakiernika proszkowego należy czyszczenie i przygotowywanie elementów Paczkomatów do malowania, a także wszelkie prace zabezpieczające je przed korozją. Po pomalowaniu ich za pomocą pistoletów ręcznych oraz sprawdzeniu jakości (np. czy dane elementy są polakierowane na odpowiednią grubość i czy farba pokryła całość równomiernie), zostają one przekazane do montażu. Lakiernik jest także odpowiedzialny za odpowiednią konserwację sprzętu służącego do malowania.

Montaż Paczkomatów odbywa się przez całą dobę, preferowani są więc kandydaci, którzy mogą pracować w systemie trójzmianowym. Zespoły Montażu, Eletromontażu i Lakierni Proszkowej pracują na innowacyjnej hali produkcyjnej, a praca w Zabierzowie zgodna jest z zasadami Lean Manufacturing. Praca w Działach Produkcji w Krakowie jest więc dobrze i efektywnie zarządzana, a pracownicy mogą się nieustannie rozwijać i doskonalić procesy produkcyjne.