Wiedźmin w Paczkomatach

Już 5 lutego 2013 roku oficjalnie dowiedzieliśmy się, że po Wiedźminie i Zabójcach królów przyszedł czas na premierę Dzikiego Gonu. Od tego czasu już nic nie było takie samo…
Wiedźmin w Paczkomatach

Tego iż wszystkie trzy części gry zostały wyprodukowane przez polskie studio CD Projekt RED nikomu nie trzeba mówić, podobnie jak i tego, że premiera odbyła się 19 maja br.. Najwierniejsi i najbardziej niecierpliwi fani Wiedźmina - a było ich aż 7 tysięcy - odebrali swoje egzemplarze z Paczkomatów, 18 maja tuż po godzinie 23:00. 

Dostarczenie wszystkich przesyłek dokładnie o tej samej godzinie do Paczkomatów położonych na terenie całego kraju było nie lada wyzwaniem logistycznym, do którego przygotowywaliśmy się przez kilka tygodni. Jak powiedział Konrad Osiadacz w wywiadzie dla cdp.pl, najtrudniejsze było:

“Utrzymanie całej akcji w ścisłej tajemnicy i „uszczelnienie” wszelkich możliwych dróg, którymi informacja mogła by przedwcześnie dotrzeć do odbiorcy. Paczkomaty są generalnie usługą bardzo otwartą, transparentną i wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom klienta. W przypadku premiery Wiedźmin 3: Dziki Gon musieliśmy w niektórych kwestiach zastosować niestandardowe rozwiązania, jak brak emaila o umieszczeniu paczki, dodatkowe środki ostrożności w naszych systemach wewnętrznych, koordynacja dystrybucji w krótkim czasie do 1024 Paczkomatów, przy jednoczesnym zagwarantowaniu niezmiennego poziomu usług dla naszych pozostałych klientów.”

Gracze odbierali swoje cenne przesyłki z 1024 Paczkomatów. Pierwsza gra została odebrana już minutę po godzinie 23:00 w Elblągu. Jak pokazały statystyki 50% wszystkich paczek z grą odebrano zaledwie w 6 miastach: Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu,, Szczecinie i Warszawie. Najwięcej gier, bo aż 54 egzemplarze, odebrano z Paczkomatu  WAW11A (Warszawa, ul. Górczewska).  

W Gdańsku pod Paczomatem GDA913 przy ul. Grunwaldzkiej wielbicielom Wiedźmin 3: Dziki Gon, dwie piękne coslpeyerki przebrane za Yennefer i Ciri, wręczały pakiet gadżetów wiedźmińskich, a kilku szczęściarzom udało się nawet skraść im buziaki. Przed odebraniem przesyłek widoczne było wśród zebranych przy Paczkomacie napięcie i wyczekiwanie, a później już tylko radość uwiecznianą na wspólnych zdjęciach.  

18 maja już o 23:35 pojawił się na naszym fanpagu pierwszy post ze zdjęciami szczęśliwców odbierających grę. Mimo późnej pory pojawiło się pod nim wiele komentarzy i prawie 200 polubień. Był to więc także pracowity czas dla osób zajmujących się obsługą social mediów. 

Wszyscy, którzy odbierali swoją grę w Paczkomacie mogli wziąć udział w konkursie #WiedźminWPaczkomacie organizowany we współpracy z cdp.pl oraz LG. Zgłoszenia można było wysyłać od 12 do 26 maja. Jury miało trudny wybór, jednakże ostatecznie doceniono najbardziej kreatywne i oryginalne prace nadesłane przez Remigiusza, chinaa92 i film przygotowany przez Łukasza. Wybrane fotografie możecie zobaczyć na fanpage cdp.pl. Zwycięzcom gratulujemy!