Wspólnie walczymy o normalne życie dla małego Kacperka! Pomóż. Razem możemy więcej!

Wspólnie walczymy o normalne życie dla małego Kacperka! Pomóż. Razem możemy więcej!

11 Lipca 2019

Tak trudno jest zrozumieć, dlaczego ciężka choroba atakuje dziecko. Taka sytuacja spotkała jednego z naszych pracowników i kolegów. Jego syn, Kacperek, urodził się w grudniu 2018 r. W wieku 3,5 miesiąca u dziecka zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni typu I. Choroba jeszcze do niedawna była nieuleczalna. Dziś chłopczyk ma szansę żyć jak inne zdrowe dzieci, a nawet wyzdrowieć, dzięki zastosowaniu tzw. terapii genowej.

Niestety terapia genowa to najdroższy lek na świecie (kosztuje 2,1 mln $) i może być zastosowana tylko do 2 roku życia. Jest jednak jedyną skuteczną drogą przede wszystkim do uratowania życia Kacperka, a następnie do wyleczenia, co pozwoli mu samodzielnie funkcjonować.

Bez terapii, która musi się odbyć do 2 roku życia, czyli do 2020 roku Kacperek straci szansę na normalne życie! Dziecko straci władzę w nóżkach, rączkach, później nastąpi utrata możliwości przełykania i samodzielnego oddychania.

Rodzice chłopca nie poddają się i podjęli walkę o terapię, ale też walkę z czasem! To trudna, ale celowa walka, walka o najcenniejsze - o życie dziecka. Pomóżmy! Razem możemy więcej.

Jako koledzy z rodziny InPostu podjęliśmy już działania na rzecz zebrania środków na leczenie Kacperka. Odbyła się licytacja przedmiotów ofiarowanych prosto z serca specjalnie na ten cel, a także kiermasz, z którego dochód przeznaczono na pomoc Kacperkowi.

Pomóż Kacperkowi

Zachęcamy do wsparcia zbiórki i zapoznania się z historią Kacperka:

Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem Fundacji „Serca dla Maluszka”
ul. Kowalska 89, 43-300 Bielsko-Biała
Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
Tytułem: Kacper Ryło
 

Dodatkowo możecie Państwo pomóc przekazując 1% swojego podatku na jego konto w Fundacji „Serca dla Maluszka”. W rozliczeniu PIT należy wskazać numer KRS Fundacji „Serca dla Maluszka” 0000387207, z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy „Kacper Ryło”.

Każdy dzień i każda wpłata mają wielkie znaczenie!
Razem naprawdę możemy więcej!