Wysyłka w Paczkomacie. Sprawdź, czy wiesz wszystko na ten temat!
Porady

Wysyłka w Paczkomacie. Sprawdź, czy wiesz wszystko na ten temat!

15 lutego 2020

Nie da się ukryć, że nasze Paczkomaty cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Obecnie jest ich aż 6 tysięcy na terenie całej Polski i każdego dnia uruchamiamy nowe! Jednak my nie spoczywamy na laurach, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadzając coraz to więcej udogodnień, dzięki którym zarówno odbiór jak i nadanie paczki stanie się proste i przyjemne! Sprawdź, czy jest coś, czego nie wiesz o Paczkomatach InPost!

Pierwszy Paczkomat uruchomiliśmy w 2009 roku w Krakowie. Od tego czasu zarówno liczba urządzeń, jak i osób z nich korzystających wzrosła imponująco. Za pomocą Paczkomatu InPost można nie tylko odbierać, ale także nadawać swoje przesyłki. To bardzo wygodna opcja, dzięki której w obu przypadkach nie musisz czekać na przyjazd kuriera, ani stać w kolejce na poczcie czy w punkcie nadania przesyłek. Paczkomaty powstały z myślą o osobach ceniących sobie swój czas i wygodę.

Wymiary oferowanych paczek

W Paczkomatach InPost możesz nadawać paczki o trzech różnych gabarytach:

  • Gabaryt A (maksymalne wymiary 8x38x64 cm),
  • Gabaryt B (maksymalne wymiary 19x38x64 cm),
  • Gabaryt C (maksymalne wymiary 41x38x64 cm).

Ceny nadania poszczególnych paczek (w Szybkie Nadania) to kolejno:  12,99 zł, 13,99 zł i 15,99 zł! Pamiętaj, że waga żadnej z nich nie może przekroczyć 25 kg!

Jak wysyłać paczki za pomocą Paczkomatu?

Obecnie istnieją aż trzy możliwości, jeżeli chodzi o nadawanie przesyłek za pomocą Paczkomatów InPost:

Jak sama nazwa wskazuje, jest to szybki sposób na nadanie swojej paczki. Zanim przystąpisz do działania, dobrze spakuj swoją przesyłkę – w tym celu możesz skorzystać z naszych pudełek kartonowych, które przygotowujemy dla klientów w różnych rozmiarach, lub z własnego opakowania. Po zapakowaniu paczki dobrze ją zmierz, aby wybrać skrytkę o odpowiednich wymiarach.

Gdy przesyłka jest spakowana, wejdź na stronę InPostu i kliknij zakładkę Szybkie Nadania. W następnym kroku musisz wypełnić zamieszczony tam formularz. Przede wszystkim wybierz sposób dostawy (czy paczka będzie wędrować z Paczkomatu do Paczkomatu, czy z Paczkomatu do Domu odbiorcy) i rozmiar paczki.

W kolejnej części uzupełnij dane swoje i odbiorcy oraz wybierz Paczkomat, z którego powędruje paczka, jak i ten, do którego trafi (jeżeli wybierasz tę formę dostawy). W podsumowaniu możesz sprawdzić, jaki będzie koszt wysyłanej przez Ciebie paczki. Po potwierdzeniu poprawności danych, opłać swoją przesyłkę oraz wydrukuj i naklej etykietę.

Teraz pozostaje Ci już tylko nadanie przesyłki w wybranym przez Ciebie Paczkomacie! Pamiętaj, że chcąc skorzystać z tej opcji, nie musisz zakładać konta w naszym systemie.

Druga opcja umożliwia nadanie przesyłki przy pomocy Managera Paczek. Ten sposób wymaga posiadania konta, jednak możesz założyć je szybko i bezpłatnie! Proces nadania rozpocznij od spakowania swojej paczki. W następnym kroku zaloguj się na stronie https://manager.paczkomaty.pl i wygeneruj list przewozowy w zakładce „Wyślij przesyłki”, wpisując odpowiednie dane.

W następnym kroku musisz opłacić przesyłkę i wydrukować gotową etykietę. Umieść ją na dobrze spakowanej i zabezpieczonej paczce. Teraz pozostaje Ci już tylko zanieść ją do wyznaczonego Paczkomatu (możesz również wybrać opcję podjazdu kurierskiego)! Przy urządzeniu zeskanuj numer paczki oraz wpisz na ekranie kod umieszczony na etykiecie.

Zamiast wypełniać dane za pomocą strony internetowej, możesz udać się bezpośrednio do Paczkomatu i tam nadać swoją przesyłkę!

W pierwszym kroku wybierz na ekranie opcję nadania przesyłki bezpośrednio w Paczkomacie. Na ekranie pojawi się formularz, który musisz uzupełnić potrzebnymi danymi. Następnie opłać paczkę w maszynie – możesz to zrobić BLIKIEM lub za pomocą karty płatniczej.  Jeżeli maszyna nie posiada takiej możliwości, wykorzystaj środki z Managera Paczek. Teraz pozostaje Ci tylko umieścić paczkę w odpowiedniej skrytce, która otworzy się automatycznie.​​​​​​​

Paczka w Weekend

Od niedawna w naszej ofercie istnieje możliwość dostawy paczek także w weekendy! Opcja ta przeznaczona jest przede wszystkim dla klientów biznesowych, którzy prowadzą własną działalność e-commerce. Dzięki niej wysyłane do klientów paczki mogą trafiać do Paczkomatu także w sobotę i niedzielę!

Oferta jest dostępna w bardzo korzystnej cenie. Dzięki możliwości dostawy towaru w weekend z pewnością zyskasz grono przychylnych klientów, którzy będą mogli otrzymać swoją paczkę w błyskawicznym tempie. Do końca kwietnia usługa jest bezpłatna.

Korzystaj z InPost Mobile!

Zachęcamy wszystkich do korzystania z naszej aplikacji InPost Mobile. Dzięki niej odbierzesz paczkę bez kolejek! Wystarczy, że masz ze sobą telefon i będąc przy Paczkomacie, wybierzesz opcję zdalnego odbioru przesyłki. Po chwili Twoja skrytka otworzy się i będziesz mógł wyjąć paczkę, nawet nie podchodząc do ekranu maszyny! Pamiętaj by dobrze zamknąć skrytkę i potwierdzić odebranie paczki na telefonie.

Aplikacja pozwala także na śledzenie wszystkich przesyłek, które zostały nadane do lub przez użytkownika. Jeżeli paczka trafi do Paczkomatu, zostaniesz o tym poinformowany. Dzięki temu wszystko masz w jednym miejscu i nie musisz rejestrować każdej przesyłki osobno – aplikacja zrobi to za Ciebie! 

Weź na próbę i testuj abonament w InPost przez 3 miesiące!

Poświęć 1 minutę, zostaw kontakt do siebie i zacznij nadawać paczki już od 9,73 zł*.


  • Jedna umowa na paczki kurierskie i paczkomatowe
  • Darmowe podjazdy kurierskie
  • Ekspresowa dostawa
  • Gwarancja ceny przez okres trwania umowy
  • Opłata paliwowa wliczona w cenę
  • Dedykowana opieka posprzedażowa
* Cena netto za przesyłkę paczkomatową w abonamencie Midi Firma 600.

Wypełnij formularz, a szybko oddzwonimy

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: dane_osobowe@inpost.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-552), przy ul. Wielickiej 28.

Twoje dane będą przetwarzane w celu umożliwienia rejestracji, korzystania i obsługi konta w aplikacji mobilnej oraz w celach analitycznych i statystycznych. W razie wyrażenia stosownej zgody, Twoje dane będą przetwarzane również w celu wyświetlania powiadomień z aplikacji o treści marketingowej, kierowania treści marketingowych na podane przez Ciebie dane kontaktowe, w tym treści dopasowanych do Twoich preferencji w oparciu o profilowanie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.