Nadanie paczki w sobotę – czy to możliwe?
Dla biznesu

Nadanie paczki w sobotę – czy to możliwe?

13 Listopada 2019

Ze względu na rosnące tempo życia wielu osobom zdarza się zapomnieć o załatwieniu różnych spraw, w tym np. o nadaniu przesyłki. Zorientowałeś się w sobotę, gdy masz nieco więcej czasu, że obiecałeś coś wysłać kilka dni temu? Nic straconego! Nie musisz czekać do poniedziałku – na szczęście od pewnego czasu nadanie paczki w sobotę znajduje się w ofercie firm kurierskich. 

Przesyłki kurierskie w weekend 

Choć standardowo firmy kurierskie pracują od poniedziałku do piątku, istnieje możliwość skorzystania z ich usług również w soboty. Najczęściej wiąże się to z niedużą dopłatą, która nie odstrasza, zwłaszcza jeżeli naprawdę zależy nam na czasie. Jej wysokość może być wyrażona w złotówkach lub w procencie kwoty bazowej. Zanim zechce się skorzystać z tej opcji, należy jednak sprawdzić, czy jest ona dostępna na danym obszarze. Firmy z reguły ograniczają bowiem sobotnie nadania do konkretnych rejonów. Zdecydowanie łatwiej nadać paczkę w sobotę mieszkańcom większych miast, a na wsiach może się to okazać niemożliwe. 

Który kurier dostarcza w soboty? 

Nie tylko samo nadanie, ale również i dostarczenie przesyłki w sobotę lub niedzielę to usługa, którą mają w ofercie wszystkie wiodące firmy (niektóre z nich proponują też możliwość tzw. „doręczenia wieczornego”, czyli w godzinach od 17 do 21, bądź od 18 do 22). Zanim jednak zamówimy paczkę, trzeba sprawdzić, czy kurier z dostawą na sobotę operuje w interesującym nas rejonie. Często bowiem świadczenie tego typu dodatkowych usług jest ograniczone do określonego terytorium. 

Kurier, sobota, nadanie – a może Paczkomat? 

Pilną paczkę zawsze można zanieść do Paczkomatu! Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, w dzień i w nocy! Wcześniej należy wygenerować etykietę. Wszystko przygotujemy bez wychodzenia z domu – wygodnie, przed ekranem komputera. Gdy dotrzemy do Paczkomatu, wystarczy zeskanować kod (lub wprowadzić go na urządzeniu) i zamknąć paczkę w wyznaczonej skrytce. Podobnie jest w przypadku odbioru – tutaj również wychodzimy naprzeciw klientów. Choć w przypadku Paczkomatów InPost doręczenie w sobotę nie jest gwarantowane, a standardowy czas realizacji liczy się w dniach roboczych, to w wielu przypadkach klientów spotyka miłe zaskoczenie! Może się bowiem zdarzyć, że na stronie do śledzenia przesyłek zobaczysz komunikat „Przekazano do umieszczenia w Paczkomacie” właśnie w sobotę. Nie daje to, co prawda stuprocentowej gwarancji, ale najczęściej jest jednoznaczne z tym, że paczkę znajdziesz w Paczkomacie już w ten sam dzień. Nowy sprzęt do wędkowania, gra komputerowa, a może świeżutkie zamówienie z kosmetykami? Niezależnie, co to będzie, nie musisz czekać do poniedziałku! Możesz odpakować przesyłkę już w sobotni wieczór, a weekend nabierze całkiem innych barw! 

Kurier z dostawą w sobotę – kiedy się przyda? 

Jednym z częstych powodów nadawania i odbierania przesyłek w soboty jest konieczność szybkiego otrzymania ważnych dokumentów. W ten sposób przekazywane są też pilnie potrzebne sprzęty, np. pozostawiona przez przypadek u znajomych ładowarka do laptopa czy obiektyw do aparatu fotograficznego. Z usług kurierów w weekendy regularnie korzystają również osoby mocno zapracowane, niemające wiele czasu w dni powszednie. Nadanie przesyłki w sobotę często jest dla nich jedynym dostępnym rozwiązaniem. 

Kurier – doręczenie w sobotę zamówienia z e-sklepu 

Nadanie paczki w sobotę bądź jej odbiór w ten dzień to korzyść nie tylko dla osób prywatnych, ale również i dla firm. Prowadząc sklep internetowy, możesz zyskać przewagę konkurencyjną, oferując swoim klientom możliwość odebrania zamówienia również w sobotę. Kiedy któryś z nich spóźni się z zamówieniem prezentu dla znajomego, a właśnie w sobotę wybiera się do niego na imprezę urodzinową, może otrzymać paczkę jeszcze przed wyjściem. Ważne jednak, by została ona nadana w piątek oraz by odbiór miał miejsce w mieście, w którym znajduje się oddział sieci kurierskiej InPost. Spora liczba klientów doceni taką funkcjonalność, ale pod jednym warunkiem. Właściciel sklepu musi wcześniej zadbać o to, by odpowiednio zareklamować opcję odbioru w sobotę. Panuje bowiem powszechne przekonanie, że kurierzy w soboty w ogóle nie pracują, a więc wielu klientów nie będzie świadoma i w ogóle nie rozważy zamówienia towaru na sobotę, jeżeli nie zostaną o takiej możliwości poinformowani. 

Nadanie przesyłki w sobotę – zwrot towaru 

Będąc osobą odpowiedzialną za prowadzenie sklepu internetowego warto udostępniać swoim klientom cenną funkcjonalność, jaką stanowią Szybkie Zwroty. Polacy wręcz pokochali zakupy w sieci, ale spora część z nich nadal często rezygnuje z zamówienia, obawiając się skomplikowanej procedury zwrotu towaru. Gdy udostępnisz im system, w ramach którego będą mogli błyskawicznie zwrócić towar, korzystając w tym celu z Paczkomatu, Twoje obroty prawdopodobnie szybko wzrosną. Co ciekawe, liczy się tutaj przede wszystkim komfort psychiczny nabywcy – możliwość szybkiego zwrotu nie oznacza wcale, że produkty będą masowo zwracane. Zwłaszcza jeżeli zadbasz o inne czynniki, np. jeżeli prowadzisz sklep odzieżowy i umieścisz dokładną rozmiarówkę.

Weź na próbę i testuj abonament w InPost przez 3 miesiące!

Poświęć 1 minutę, zostaw kontakt do siebie i zacznij nadawać paczki już od 9,73 zł*.


  • Jedna umowa na paczki kurierskie i paczkomatowe
  • Darmowe podjazdy kurierskie
  • Ekspresowa dostawa
  • Gwarancja ceny przez okres trwania umowy
  • Opłata paliwowa wliczona w cenę
  • Dedykowana opieka posprzedażowa
* Cena netto za przesyłkę paczkomatową w abonamencie Midi Firma 600.

Wypełnij formularz, a szybko oddzwonimy

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: dane_osobowe@inpost.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-727), przy ul. Pana Tadeusza 4.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.