Zdalne otwieranie w InPost Mobile, czyli odpowiadamy na 10 najważniejszych pytań

Zdalne otwieranie w InPost Mobile, czyli odpowiadamy na 10 najważniejszych pytań

10 lutego 2020

Słyszeliście o naszej nowej aplikacji InPost Mobile ze zdalnym otwieraniem skrytki? To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią tracić czasu na stanie w kolejkach i cenią sobie wygodę śledzenia przesyłek oraz szybkość odbierania paczek. Chcemy, by korzystanie z wyjątkowych funkcjonalności aplikacji było proste jak nigdy – przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na 10 najpopularniejszych pytań dotyczących naszej „apki”.

 

Ale zanim przejdziemy do meritum, to chcielibyśmy się pochwalić świetnymi wynikami w sklepach Google Play i App Store. Od kilku tygodni nieustannie zajmujemy w „smartfonowych sklepach” czołowe miejsca. Jesteśmy dumni, że nasza nowa aplikacja cieszy się tak olbrzymią popularnością i dziękujemy za zaufanie! 

A oto nasze odpowiedzi na pytania, które zadajecie nam najczęściej:

    1. Czy przez przypadek nie otworzę skrytki zdalnie?

Nie, nie ma takiej możliwości. Nasza aplikacja korzysta z systemu nawigacji satelitarnej GPS – oznacza to, że jeżeli nie jesteś w pobliżu swojego Paczkomatu, funkcja zdalnego otwierania nie zadziała. Dodatkowo, musisz potwierdzić odbiór paczki zdalnie w dwóch etapach.

 

    2. Jak blisko Paczkomatu muszę być, żeby zadziałało zdalne otwieranie?

Aby otworzyć skrytkę zdalnie, musisz znajdować się w odległości do 10 metrów od wybranego przez Ciebie Paczkomatu.

 

    3. Czy kilka osób może jednocześnie odbierać paczki?

Nie, nie ma możliwości, że kilka skrytek otworzy się w tym samym momencie. Nasz system kolejkuje polecenia zdalnego otwierania i tworzy 5 sekundowy bufor pomiędzy otwarciami.

 

    4. Czy aplikacja pokazuje, która skrytka się otworzy?

Tak. Aplikacja pokaże Ci dokładnie, gdzie znajduje się skrytka z Twoją paczką. Na ekranie telefonu pojawi się odpowiedni komunikat ze współrzędnymi skrytki.

 

    5. Czy i dlaczego muszę udostępnić lokalizację, aby zdalnie otworzyć skrytkę?

Tak, jeśli chcesz odbierać przesyłki zdalnie, musisz udostępnić swoją lokalizację. Jest to niezbędne ze względów bezpieczeństwa i prawidłowego funkcjonowania usługi. Wykorzystujemy system nawigacji satelitarnej GPS, żeby określać, w jakiej odległości znajdujesz się od Paczkomatu.

 

    6. Czy zdalne otwieranie działa w każdym Paczkomacie?

Funkcja Zdalnego Otwierania skrytek działa w 95% naszych Paczkomatów.

 

    7. Czy muszę podejść do centralki/ekranu Paczkomatu, jeśli chcę otworzyć skrytkę zdalnie?

Nie musisz podchodzić do centralki Paczkomatu, żeby odebrać swoją paczkę. Aby otworzyć skrytkę wystarczy tylko aplikacja mobilna i odpowiedni dystans - musisz znajdować się do 10 metrów od Paczkomatu.

 

    8. Jak działa radar w aplikacji InPost Mobile?

Dzięki tej funkcji możemy Ci przypominać, że jesteś w pobliżu Paczkomatu, w którym czeka Twoja przesyłka. Aby wyłączyć funkcję geofencingu lub zmienić jej zasięg, wejdź w MENU → Ustawienia → Radar przesyłek oczekujących.

 

    9. Dlaczego nie dostaję powiadomień o dostarczonych paczkach?

Wystarczy, że znajdziesz InPost Mobile na liście aplikacji  i włączysz otrzymywanie powiadomień. Jak to zrobić? W zależności od systemu:

iOS: Ustawienia → Powiadomienia → InPost Mobile

Android: Ustawienia →  Aplikacje i powiadomienia → Zarządzanie powiadomieniami → InPost Mobile

 

    10. Czy mam dostęp do kodów QR z poziomu aplikacji InPost Mobile?

Tak, możesz korzystać z kodów QR w aplikacji mobilnej. Pamiętaj, że największą efektywność kodu QR uzyskasz, jeżeli zostanie on powiększony. Kliknij w kod QR, znajdujący się w szczegółach przesyłki obok kodu odbioru (pojawi się powiększony na czarnym tle).

 

Masz problemy z działaniem zdalnego otwierania lub obsługą aplikacji mobilnej? W zależności od systemu operacyjnego, którego używasz, napisz do nas:

Możesz również odwiedzić naszą stronę Kontakt i pomoc, gdzie odpowiadamy na pozostałe pytania - www.inpost.pl/kontakt.

Przypominamy, że oryginalna aplikacja jest do pobrania wyłącznie w sklepach App Store, Google Play i Huawei AppGalery.  

Jeśli nie masz jej jeszcze na swoim telefonie, to zachęcamy, bo naprawdę warto!