Znaki opłaty pocztowej wymieniamy na środki umożliwiające wysyłanie paczek kurierskich, paczkomatowych

Wraz z zakończeniem przez InPost działalności w zakresie tradycyjnych przesyłek listowych, które można było nadawać w Punktach Obsługi Klienta ze znakiem opłaty pocztowej (listów poleconych, listów zwykłych, listów expressowych i paczek pocztowych) od 1 sierpnia 2016 r. tracą ważność Znaki opłaty pocztowej.

 

W związku z tym InPost umożliwia wymianę niewykorzystanych Znaków opłaty pocztowej, na środki które mogą być wykorzystane na opłacenie usług logistycznych pozostających w ofercie InPost i dostępnych w Managerze Paczek.

Wymianie podlegają jedynie niezużyte Znaki opłaty pocztowej, czyli takie, których nie umieszczono wcześniej na opakowaniu przesyłki pocztowej, które nie zostały ostemplowane pieczęcią Operatora pocztowego, którymi nie opłacono Usługi pocztowej, a także znaki w stanie kompletnym, tj. nie zniszczone i nie uszkodzone w stopniu uniemożliwiającym ich identyfikację oraz ewentualne użycie zgodnie z ich przeznaczeniem.

Aby skorzystać z możliwości wymiany, Klient powinien przekazać pocztą tradycyjną lub osobiście niewykorzystane Znaki opłaty pocztowej oraz poprawnie wypełniony Wniosek o wymianę Znaków opłaty pocztowej na adres:

SORTOWNIA CENTRALNA          
Wola Bykowska 32         
97-306 Wola Bykowska

Szczegółowy opis procesu wymiany Znaków opłaty pocztowej na środki umożliwiające wysyłanie paczek kurierskich, paczkomatowych znajdują się w Regulaminie wymiany znaków opłaty pocztowej na stronie Regulaminy

Promocja Legimi i InPost

Wakacyjny ebook - lekka lektura na lato

Czym byłby wakacyjny odpoczynek bez dobrej książki? Dzięki promocji InPost i Legimi w trakcie najbliższego urlopu z pewnością nie będziesz się nudzić. Wystarczy odebrać paczkę z Paczkomatu i postępować zgodnie ze wskazówkami, które znajdziesz poniżej. 
Nowa oferta InPost i Allegro

Nowa oferta InPost i Allegro. Sprawdź, co się zmieni

Codziennie z platformy Allegro korzystają miliony osób i to właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy nową, jeszcze lepszą ofertę Allegro InPost. Od 9 lipca 2018 r. dostawy zarówno do Paczkomatów jak i do domu już następnego dnia w atrakcyjnej cenie. Zobacz, co dokładnie się zmieni.