Jak nadać paczkę paczkomatową bezpośrednio w maszynie?

Paczki paczkomatowe możesz nadawać również bez rejestracji w Managerze Paczek. Wystarczy, że podejdziesz do jednej z naszych maszyn i zdecydujesz się na nadanie paczki bezpośrednio w Paczkomacie. Jak się do tego przygotować? Przede wszystkim musisz posiadać numery telefonów komórkowych - swojego i odbiorcy. Przed udaniem się do Paczkomatu warto również sprawdzić sygnaturę Paczkomatu odbiorczego. 

Wybierz gabaryt paczki, podaj numery telefonów swój oraz odbiorcy, wskaż Paczkomat docelowy 

Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Niektóre maszyny mogą również poprosić Cię o adres e-mail nadawcy - uzupełnij go, jeśli tak się zdarzy. Za nadanie zapłacisz kartą w Paczkomacie lub środkami z Managera Paczek. Wcześniej upewnij się, czy wybrany Paczkomat ma możliwość płatności kartą.

Włóż paczkę do skrytki 

Po dokonaniu zapłaty Paczkomat otworzy skrytkę o odpowiednim gabarycie. Umieść w niej swoją przesyłkę. W razie problemów skontaktuj się z nami.

Odbierz potwierdzenie 

Po nadaniu zarówno Ty, jak i odbiorca otrzymacie wiadomość e-mail z powiadomieniem. Dzięki temu możliwe jest śledzenie drogi paczki. Przesyłka dotrze do odbiorcy w deklarowanym terminie D+2.