Elementy zawartości

Skoncentruj się
na swojej działalności. My zajmiemy się całą resztą.

Dla Zwierząt
Dla Zwierząt
node-business-fulfillment-pets-header

Wydatki Polaków na zwierzęta domowe rosną rok do roku (wg Maxi Zoo przekroczyły 1 miliard euro i były wyższe o 11% niż w roku 2019). Coraz większa część tego rynku jest udziałem e-commerce. Artykuły zoologiczne stanowią mi.in. nisko marżowe produkty masowe (np. karmy), gdzie duża konkurencja i dostępność wymusza na sprzedawcach walkę o Konsumenta atrakcyjną ceną na produktach wysokomarżowych jak akcesoria. Sztuką jest znaleźć balans cenowy i finalnie zamknąć atrakcyjny koszyk, który będzie zadowalający z punktu widzenia sprzedawcy i jednocześnie konkurencyjny na rynku. Wydaje się, że sukcesem w tej branży jest umiejętne zarządzanie i właściwe zbilansowanie obrotu trudnymi w obsłudze logistycznej karmami z odpowiednim doborem akcesoriów (smycze, gryzaki, leżanki, zabawki), zapewniających wyższe marże.

Dla Zwierząt
node-business-fulfillment-pets-content

Oddanie obsługi logistycznej Twojej firmy do InPost Fulfillment to przekazanie w ręce profesjonalistów całej logistyki produktów i materiałów opakowaniowych oraz odpowiedzialności za jakość usług wg ustalonego SLA, a także za zgodność stanów magazynowych.

Dzięki InPost Fulfillment zamienisz koszty stałe na koszty zmienne, będziesz rozliczany za efektywne obłożenie magazynu oraz czynności magazynowe, a także przestaniesz ponosić stałe koszty zatrudnienia, wynajmu magazynu, leasingu wózków, leasingu regałów, koszty amortyzacji CapEx etc.

Główne wyzwania związane z obsługą logistyczną branży, na które jako InPost Fulfillment odpowiadamy:

  • Elastyczność logistyczna: składowanie, picking oraz pakowanie i wysyłka np. ciężkich worków z karmą obok gabarytowych leżanek dla psów.
  • Wsparcie systemowe dla ewidencji dat przydatności i partii produktów.
  • Dedykowana, często wydzielona od innych kategorii produktowych, powierzchnia składowania konieczna ze względu na specyficzny zapach wydzielany przez karmy dla zwierząt.
  • Odpowiednie materiały opakowaniowe dla bezpiecznej i taniej wysyłki (dedykowane folipaki lub kartony na worki z karmą bez dopłat za niestandardowe gabaryty, opakowania do wysyłek produktów delikatnych).

Zminimalizowanie ryzyka wzrostu kosztów procesów magazynowych, w szybko zmieniających się warunkach rynkowych, poprzez zapewnienie obsługi i wsparcia systemowego przez wyspecjalizowanego partnera logistycznego, który to ryzyko bierze na siebie.

Dla Zwierząt
node-business-fulfillment-pets-photo

Poznaj główne branże naszych Klientów

node-business-fulfillment-pets-category